Українські блогери розказали про дітей, які отримали опіки під час війни

Українські блогери розказали про дітей, які отримали опіки під час війни

Популярні українські блогери, серед яких Олександр Педан, Маша Себова та Ярослава Кравченко, взяли участь у благодійному фотопроєкті "Незламні вогнем", який разом створили dobro.ua та Київстар, щоб допомогти Національному центру НЕЗЛАМНІ. Його мета – привернути увагу суспільства до проблеми дитячих опіків під час війни та зібрати кошти на придбання медичного лазера, який дозволить рятувати дітей зі складними ураженнями в Україні, а не везти їх за кордон.

Щорічно в Україні 12 тисяч дітей отримують опіки, з них 25-40 дітей гинуть внаслідок опіків, несумісних з життям. Через війну ця кількість зростає щодня. Майже всі мінно-вибухові поранення супроводжуються термічними травмами у дітей. Опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму та є одними з найскладніших у лікуванні.

"Опіки – одна з найбільш поширених та смертельних травм серед українських дітей. Статистика постраждалих вражає. Хочу поділитись історією хлопчика Романа. 14-го липня він разом зі своєю мамою поїхав навідати бабусю з дідусем у Вінницю. У той день уся країна дізналася жахливу новину – по місту завдано ракетного удару. Рому батько знайшов у Вінницькій обласній лікарні та тільки три дні потому завдяки результатам ДНК-експертизи дізнався про смерть своєї 29-річної дружини Галини. Хлопчик перебував у дуже важкому стані. Близько 45% тіла дитини вкрили зовнішні опіки, ще 35% – внутрішні. Вони настільки глибокі, що місцями навіть досягали кісток. Ромчика чекав ряд втручань, зокрема пересадка шкіри та пластичні операції. І все це мало відбуватися закордоном, бо в українських лікарнях нема усього необхідного обладнання", – розповідає Олександр Педан.

Світло на тілах блогерів відображає зону ураження опіками у дітей, маленьких пацієнтів Центру "Незламні" на базі Першого медобʼєднання Львову. Адже світло може бути не тільки лагідним, але й руйнівним. Наразі Центр, який став медичним хабом та тільки з початку повномасштабного вторгнення рф надав допомогу більше 3 000 дітям, потребує допомоги у вигляді ультрасучасного лазера для вирівнювання шкіри (лазерне шліфування), для резекції та коагуляції.

Простими словами – лазер прибирає рубці, які залишаються на тілі. І це не тільки про естетику. Адже великі шрами після опіків у дітей, зупиняють ріст тканини та впливають на зростання, що призводить до деформації тіла. Це і больові відчуття, дискомфорт.

Такого лазера лікарні немає в жодній державній лікарні, тому благодійний проєкт "Дитяча надія" має на меті закрити збір на лазер, який зараз триває на благодійній платформі dobro.ua

До проєкту долучилися: Олександр Педан, Олена Мандзюк, Яна Метьолкіна, Маша Сєбова, Яся Кравченко, Аревік Арзуманова, Ігор Донських, Ірина Гуцал, Ірина Заславець та Катерина Щепаняк.