1
Зайти в розділ «Оператори Допомоги»
2
Обрати
категорію проєкта
3
Звернутися до благодійних фондів

План дій для усіх, хто шукає допомоги у зборі коштів:

0. Ретельно перевіряйте інформацію про діяльність організацій та допомогу, яку вони надають, слідкуйте за їх офіційними сторінками, не соромтеся ставити додаткові запитання. На жаль, зараз у благодійному секторі є шахраї, які користуються іменами відомих благодійних організацій, ведуть незаконні збори, збирають дані особистих банківських карт або ж пропонують роботу в месенджерах та просять зацікавлених надсилати оплату на картку тощо (аферисти пояснюють необхідність передплати великим попитом та можливістю отримувати додаткові бонуси від благодійності). Якщо ви стикаєтеся з тим, що хтось ніби-то представляє благодійні організації, у тому числі dobro.ua, БО МБФ "Українська Біржа Благодійності", та пропонує фінансово заробити на благодійності, то будьте впевнені, що це шахраї!

Рекомендації, як подбати про безпеку своїх коштів: https://privatbank.ua/safeness

Важливо: dobro.ua напряму не виплачує жодних коштів на особисті картки фізособам та не співпрацює з міжнародними організаціями з питань прямих виплат грошей потерпілим громадянам України. Також команда dobro.ua наполегливо просить не брати участь у сумнівних схемах, коли від вас очікують виконання якихось "завдань", здійснення оплат, купівлі криптовалюти тощо і за це обіцяють винагороди та відшкодування. Саме так діють шахраї! dobro.ua діє виключно на підставі законодавства України, згідно з яким благодійність не може мати на меті можливість отримання прибутку. 

1. Вам необхідно звернутися до наших партнерських організацій (у розділі "Оператори допомоги") із проханням про благодійний супровід.

Ми – платформа для збору коштів і не можемо прийняти заявки від фізичних осіб. Але тут зібрані перевірені нашими фахівцями благодійні організації, яким можна довіряти. Саме до них треба звертатися, якщо вам потрібна допомога. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що публічний збір благодійних пожертв здійснюється з дотриманням ст. 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

Стандартний пакет документів, який у вас можуть попросити в БО, це: 

- документи, що засвідчують вашу особу, місце проживання, ІПН, сімейний стан,
- медичні документи, що засвідчують діагноз, які надаються при умові, що підписано згоду на обробку персональних даних,
- рахунки на ліки чи оплату послуг.

Окрім цього, вам обовʼязково необхідно написати заяву на отримання благодійної допомоги, підписати згоду на обробку ваших персональних даних та договір про співпрацю з БО – все це потрібно для публічного збору коштів.

Також в залежності від типу звернення за потреби у вас можуть запросити й інші документи.

2. Прочитайте поради, як звернутися до благодійних організацій так, щоб на ваше звернення відповіли.

На перший погляд, така структура може здатися складною, адже потребує зусиль та часу – писати листи, обґрунтовувати свою мету та підтверджувати її документами. Однак лише в такий спосіб ми можемо цілковито гарантувати захист благодійних пожертв від шахраїв і прозвітувати про них усім, хто дає кошти на опубліковані у нас проєкти.

3. Як тільки одна з організацій погодиться вам допомогти, вона надсилає нам заявку з відповідними документами на розміщення проєкту. 

4. Якщо проєкт відповідатиме всім вимогам, він буде опублікований на сайті.

Платформа dobro.ua – це понад мільйон користувачів, яким ви зможете розповісти про свою біду, бути почутими та отримати шанс вирішити свою проблему.

100% зібраних благодійниками коштів надходять на заявлену в проєкті мету. Ми не утримуємо відсотків, дозволених за законом, на свої адміністративні витрати. Витрати на адмінстрування dobro.ua та заробітні плати співробітників фінансуються за рахунок грантів та добровільних пожертв благодійників на підтримку роботи нашої платформи.

Співпрацювати з нами прозоро та безпечно.