ГО "Спас"

ГО "Спас"

Загалом проєктів
5
Загалом зібрано
12610,00 грн
Оператор допомоги на dobro.ua БО "МБФ "УББ" до 2013 року.

Громадська організація Дитяча юнацька школа козацького бойового мистецтва "Спас" зареєстрована ще 28 березня 2 000 року. Ініціатором цього виступив член Ради Українського Козацтва при Президентові України Олександр Притула, який й понині робить все для реалізації головної мети організації - сприяння розвитку української культури та збереження українських національних традицій, поширення козацького бойового Звичаю Спас, сприяння у патріотичному вихованні дітей та молоді.

Членами організації активно виконується робота по відродження та популяризація історичних та духовних традицій українського народу, пошуку та вивчення інформації про військові традиції та звичаї українців. Зокрема відбулися етнографічні експедиції до Одеської, Донецької, Львівської, Київської, Дніпропетровської та інших областей України а також до районів історичного розселення етнічних українців у Російській Федерації, зокрема на Кубань та до міста Твер. У цих областях створені осередки Спасу.

Вже з 2001 року бойове мистецтво «Спас» як навчальний курс в рамках дисципліни «Фізичне виховання» викладається у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». А з 2003-го року на основі набутого досвіду роботи у вищих навчальних закладах діє кафедра національних одноборств в Міжрегіональній Академії управління персоналом.
За більш ніж 10 років існування були реалізовано чисельні соціальні та благодійні акції, спортивні й оздоровчі проєкти для дітей та молоді культурно-історичного та патріотичного спрямування. На сьогоднішній день Дитяча юнацька школа козацького бойового мистецтва приймає участь у організації та проведенні:
- Всеукраїнського фестивалю «Дніпровські пороги» (м. Дніпропетровськ);
- Всеукраїнського фестивалю «Гуляй-Поле» (м. Гуляйполе);
- Міжнародного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака;
- Регіональної програми дитячого мистецтва «Зоряний шлях»;
- Міжнародного фольклорного фестивалю «Сила України»;
- низки спортивних турнірів та змагань з українського рукопашу «Спас» всеукраїнського, регіонального та обласного масштабів;
- дитячих спортивних та оздоровчих таборів на острові Хортиці;
- наукових та науково-практичних конференцій, круглих столів семінарів, презентацій з питань розвитку національної системи фізичного та патріотичного виховання, козацької педагогіки, відродження традицій громадського самоврядування, державотворення та інших питань розвитку українського суспільства;
- благодійних, екологічних, культурно-масових та інших акцій, спрямованих на збереження історичної та духовної спадщини українського народу, пропаганду здорового способу життя, популяризацію національних традицій.
Особливу увагу керівництво ДЮШКБМ «Спас» приділяє підготовці викладацького складу. Так всі тренери-викладачі школи пройшли курс навчання та постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень у Академії бойових мистецтв, яка функціонує у складі ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас».