Апарат УЗД у дитяче відділення Інституту ім. М.М. Амосова
Дитяче реанімаційне відділення Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова потребує придбання надкомпактного апарату УЗД T-lite компанії Sonoscanner (Франція).
Щорічно відділення може приймати до 500 пацієнтів. У відділенні одночасно можуть знаходитися до 10 дітей, їх лікування ведуть 10 анестезіологів (використовується замість застарілої назви спеціальності "реаніматолог"). Здебільшого це діти від народження до 1 року. Часто у відділення діти надходять із пологових будинків, періодично надходять для проведення планових операцій.
Під час перебування дітей у відділенні їхній стан може різко змінюватися. Для оперативного з'ясування причин необхідний апарат УЗД, який дозволить оцінювати стан легень, мозку, судин. Обираючи саме цей апарат, співробітники дитячої реанімації назвали такі критерії:
- можливість застосування апарату неспеціалістами в УЗД-діагностиці. У разі термінової необхідності проведення дослідження у вихідний або вночі фахівці УЗД можуть бути не на місці. Важливо, щоб анестезіологи могли провести обстеження самостійно. Апарат, який обрало відділення, містить велику кількість передвстановлених режимів, для проведення робіт не потрібно коригувати налаштування;
- легкість та мобільність. Коли рахунок йде на хвилини, апарат потрібно терміново перенести в одну з палат або операційну, він повинен бути легким. Весь апарат УЗД розміром із планшет, до нього підключаються 2 зонди для різних досліджень. Невелика вага (до 1 кг) дозволяє лікареві швидко дістатися до пацієнта (звичайний апарат УЗД – це тумба із системним блоком та монітором). Час завантаження апарата – 30 секунд, звичайний апарат УЗД завантажується 5 хвилин;
- легко дезінфікується. Важливо дотримуватися режиму стерильності. Планшетна реалізація апарату УЗД легко дезінфікується, оскільки на ньому немає кнопок та інших деталей, навколо яких може збиратися бруд;
- ударостійкий. Оскільки апарат розташовується на ліжку або на операційному столі, є ризик падіння. T-lite може витримати удар об кахель.
Вартість апарату – 948 600 грн.
Важливим також є наступний момент. У 2008 році французький лікар, професор реанімаційної медицини Даніель Ліхтенштейн розробив протокол дослідження (порядок дослідження та інтерпретація його результатів) стану легень за допомогою апарату УЗД. Його спостереження показали, що у 90% випадках 3-4 хвилинна діагностика дозволяє поставити правильний діагноз щодо стану легень. Апарат УЗД може замінити проведення МРТ, рентгеноскопії та КТ-діагностики у випадках, коли це неможливо (відсутнє обладнання, вихідні дні тощо) або неприпустимо (немовлята, вагітні тощо). Цінність розробленого Ліхтенштейном так званого BLUE-протоколу суттєво зросла у зв'язку з епідемією коронавірусу. Поява протоколу дає можливість проведення УЗД-діагностики неекспертами у цій сфері, а лікарям в інших спеціалізаціях.
У наступні роки Д. Ліхтенштейн розробив ще кілька протоколів для оперативного встановлення діагнозів за допомогою УЗД. Зокрема у 2016 році він представив SESAME-протокол УЗД-діагностики у разі гострої серцевої недостатності. Слоган роботи Ліхтенштейна: "УЗД для всього тіла". Популярність такого підходу викликала необхідність створення нового класу пристроїв УЗД-діагностики: вони мають бути точними, компактними, доступними для використання неекспертами у сонографії (УЗД). До такого класу належить T-lite Sonoscanner.
Один із головних аргументів на користь придбання саме T-lite Sonoscanner – основним консультантом компанії є Даніель Ліхтенштейн. Він допомагає створити прилад із великим набором передустановок, що робить апарат УЗД ще більш доступним для широкого кола лікарів. Нові передустановки завантажуються через інтернет, але для дослідження певних тканин потрібні спеціальні датчики. Вага приладу – 800 гр.
На dobro.ua ми збираємо частину необхідної суми – 474 300 грн.
Для того, щоб допомогти, ви можете:
- зробити внесок на цей проєкт, і всі кошти будуть спрямовані на купівлю апарату УЗД,
- відправити благодійне SMS на номер 88 001 (вартість СМС – 20 грн).
ID: | 7706 |
Благодійна допомога
17.03.2022 11:47
|
77380,00 грн. |
|
Благодійна допомога
16.03.2022 10:29
|
93500,00 грн. |
|
Благодійна допомога
18.02.2022 22:54
|
1000,00 грн. |
|
Благодійна допомога
17.02.2022 09:00
|
212,00 грн. |
|
Благодійна допомога
11.02.2022 12:47
|
100,00 грн. |