BDayVyklyk: перший подих
BDayVyklyk: перший подих
Завершений

BDayVyklyk: перший подих

Розпочато: 21.07.2017
Київ
Завершений
Всього зібрано
2253650,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
2253650,00 грн.

Більше місяця в Україні триває повномасштабна війна. 24 лютого 2022 близько 5 години ранку звуки потужних вибухів почули мешканці Києва, Броварів, Борисполя, Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Харкова, Маріуполя, Одеси, Бердянську, Краматорська. Почалася повномасштабна війна. За понад місяць війни бомбардувань зазнали майже усі великі міста України. За офіційною статистикою станом на 10.04.2022 більше 513 дітей постраждали, з них 176 дітей загинуло та більше 336 отримали поранення. Війна змусила мільйони українців покинути свої домівки та шукати притулок у більш безпечних областях України та за кордоном. Це величезний стрес, особливо для вагітних жінок. На жаль постійний стрес та намагання вижити призводить до збільшення ризиків народити дитину передчасно. Саме тому ми маємо створити умови аби передчасно народженим дітям лікарі змогли вчасно надати допомогу особливо під час війни.

Благодійна ініціатива #bdayvyklyk буда розпочата майже 5 років тому і за цей час будо придбано 15 дихальних реаніматорів по всій Україні. На жаль, наше сьогодення змінилося тяжкою реальністю, а тому потреба проєкту стала ще більш важливою. Передчасно народжені дітки – найуразливіша та найскладніша категорія пацієнтів. З перших хвилин перебування в цьому світі, крихітки, які іноді легко поміщаються на долоньці, змушені буквально виборювати свій шанс на здорове та повноцінне життя. Через незрілість всіх органів вони важко адаптуються в новому агресивному для них середовищі.

Умови, наближені до маминого животика, частково створюються високотехнологічним медичним обладнанням, але досить часто малеча потерпає від серйозних ускладнень, серед яких ураження головного мозку, центральної нервової системи, різноманітні хронічні захворювання. Окремою великою проблемою передчасно народжених діток, особливо з екстремально низькою вагою від 500 до 999г є дихальні розлади та ускладнення, пов’язані з проведенням тривалої штучної вентиляції легенів.

Надзвичайно важливими для маленьких «поспішайок» (а це понад 22 000 передчасно народжених дітей щороку) є перші хвилини життя. Своєчасна та якісна медична допомога, надана одразу після народження – є запорукою успішного лікування та подальшої якості життя таких малюків.

Мета проєкту – зібрати кошти на придбання сучасних дихальних реаніматорів новонароджених NeoPuffTMRD-900 для родильних домів та партнерських центрів «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука, створених на базі перинатальних центрів та пологових будинків.

Прилад Neopuff призначений для лікування дихальних розладів у новонароджених шляхом створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах безпосередньо у пологових залах. При цьому для дихання подається зволожена та підігріта киснево-повітряна суміш заданої концентрації з регулюванням температури підігріву та зволоження. Реаніматор дозволяє виконувати «маневр продовженого роздування легенів», який широко застосовується в країнах Європи та США та вже довів свою високу ефективність. В Україні цю методику впроваджено лише кількома пологовими стаціонарами. Їх досвід свідчить, що завдячуючи цій маніпуляції у перші «золоті» хвилини життя, суттєво знижується необхідність проведення класичної штучної вентиляції з інтубацією трахеї малюка, зменшується потреба у використанні дорогого сурфактанту, скорочується тривалість перебування діток на дихальній підтримці й відповідно знижується кількість ускладнень, пов’язаних із тривалою штучною вентиляцією легенів.

Наявність таких приладів в якомога більшій кількості пологових будинків дозволить поширити прогресивну лікувальну технологію на всю країну, надасть широкі професійні можливості лікарям для надання своєчасної та якісної допомоги передчасно народженим малюкам.

Проєкт підтримала Катерина Садовая - ініціатор та амбасадор благодійного руху BDayVyklyk, метою якого є закликати всіх охочих замість подарунків на день народження, дарувати крихіткам, які народилися передчасно, шанс вижити та рости здоровими.

Зібрані кошти підуть на придбання сучасних дихальних реаніматорів новонароджених NeopuffTMRD-900  для родильних домів та  центрів «Колиски надії» у Харькові, Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Кропивницькому, Одесі, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому (2 апарати), Рівному та Чернігові.

Друзі, долучайтесь! Всі разом маємо унікальну нагоду зробити дуже важливу для суспільства справу – зберегти життя діткам, які поспішили прийти в цей світ, зробити його привітним та лагідним. Хто знає, можливо, серед цих найслабкіших та найбеззахисніших крихіток – майбутні геніальні науковці, викладачі, винахідники, митці!

*Фото проєкту: джерело.

ID: 3203
Підтримали
Благодійна допомога
23.09.2022 17:37
120930,34 грн.
Маша .
20.09.2022 22:37
100,00 грн.
Уляна Бичишин
03.09.2022 00:26
10,18 грн.
Благодійна допомога
02.09.2022 13:23
200,00 грн.
Благодійна допомога
10.08.2022 10:48
400,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Тепло та захист для немовлят
Підтримати
Здоров'я
Тепло та захист для немовлят
Мета проєкту – закупити позиціонери, укладки, чохли для виходжування передчасно народжених малюків Черні…
Її кошти на лікування вже вичерпані
Підтримати
Здоров'я
Її кошти на лікування вже вичерпані
В Анастасії рак молочної залози. Позаду вже 10 хіміотерапій та 21 опромінювання, але онкологія не відсту…
Незламна Яна біжить заради захисника
Підтримати
Здоров'я
Незламна Яна біжить заради захисника
Незламна 12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у…
Єдиний у мами. 4
Підтримати
Здоров'я
Єдиний у мами. 4
6-річний Діма хоче перемогти ДЦП. Лише регулярні покращують стан здоров’я хлопчика та збільшують його ша…
Показати всі