Дихати без зупинки
Дихати без зупинки
Завершений

Дихати без зупинки

Проєкт здійснює
Розпочато: 15.07.2021
Запорізька обл.
Завершений
Всього зібрано
100159,33 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
100159,33 грн.

Льоші 13 років. Його кімната швидше нагадує палату реанімації, ніж житло тінейджера. Апарат штучної вентиляції легенів, аспіратор, інгалятор. З-під ковдри виглядає голова підлітка з великими очима і тоненькими млявими рученятами. Здається, що це такий розіграш. Що зараз Льоша зі сміхом схопиться, а "рученята" виявляться несправжніми. Та вже кілька місяців він не може самостійно ні поворухнутися, ні навіть зробити вдих. У Льоші міодистрофія Дюшенна.

Хвороба Олексія – вроджена, але довгий час вона ніяк себе не проявляла. У п'ять років Льоша почав ходити тільки на пальчиках і швидко втомлюватися. Його м'язи поступово атрофувалися. Довелося придбати коляску і міняти її в міру зростання і прогресування хвороби. А в 12 років Льоша захворів на коронавірус і потрапив у реанімацію. Відтоді він назавжди прикутий до ліжка і дихати може тільки за допомогою апарату ШВЛ – настільки були уражені його легені.

Попри хворобу, Льоша майже завжди в гарному настрої і любить поговорити. Він настільки балакучий, що апарат ШВЛ часто не встигає качати повітря і починає невдоволено пищати. Улюблені теми розмов – динозаври, космос, доля всесвіту і дії людства в його руйнуванні. Такий ось не по роках розважливий хлопець росте.

А ще Льоша завжди підбадьорює маму.

- Наш день починається з процедур. Потрібно все встигнути і нічого не забути, бути поруч напоготові, – розповідає Олена. – Цілий день стежити за медичними параметрами, допомогти повернутися, включити мультик. При цьому мило посміхатися і зберігати спокій, щоб зайвий раз не передати синові своє хвилювання. Він у мене дуже чутливий. Ледь що – відразу тахікардія і підвищення артеріального тиску! І так цілий день: з 5 ранку і до пізньої ночі. Іноді буває важко, але щоранку я чую: "Мама, я тебе люблю!", і відкривається нове дихання.

Зараз до щоденних клопотів додалася ще одна турбота. Потрібно терміново купити новий портативний апарат ШВЛ. У того, що є зараз, іноді збиваються настройки, і його доводиться разом із Льошею везти в реанімацію. А ще в ньому засмітився клапан видиху, тому потрібно віддавати апарат на техобслуговування. Для Льоші це знову життя в реанімації.

Вартість нового апарату – 300 тисяч гривень. Майже 40 тисяч батьки вже зібрали. Залишилося ще 260 тисяч. Льоша знає, що його життя безпосередньо залежить від обладнання, і дуже боїться залишитися без кисню. Будь ласка, допоможіть йому жити без страху!

Повне ім’я: Ольденбург Олексій Дмитрович, 01.02.2008 р.
Місто: с. Зарічне, Запорізька обл
Діагноз: периферична міодистрофія Дюшена
ID: 7258
Підтримали
Будьмо!
19.10.2021 08:17
20,00 грн.
Благодійна допомога
18.10.2021 18:54
100,00 грн.
Андріан Г.
18.10.2021 00:35
100,00 грн.
Будьмо!
15.10.2021 09:20
20,00 грн.
Благодійна допомога
13.10.2021 20:41
1000,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Діти. Аутизм. Війна.2
Підтримати
Здоров'я
Діти. Аутизм. Війна.2
Мета проєкту - зібрати кошти на проведення корекційних занять у центрі LEVCHYK SPECTRUM HUB, створеному …
Покращимо майбутнє Мілани!
Підтримати
Здоров'я
Покращимо майбутнє Мілани!
Мілана хворіє на ДЦП, у неї спастична диплегія, еквіноварусна деформація ніг, збіжна косоокість та серце…
Гуманітарні набори для поранених військових
Підтримати
Здоров'я
Гуманітарні набори для поранених військових
Проєкт створений для забезпечення 10 важко поранених військових необхідними речами під час їх перебуванн…
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Підтримати
Здоров'я
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Без підгузків догляд за лежачою людиною, що не контролює свої фізіологічні потреби, стає дуже важким. Са…
Показати всі