Допомога евакуйованим із гарячих точок жінкам і дітям
27 липня 2022 року на сайті МБФ «УББ» було розміщено проєкт «Допомога евакуйованим із гарячих точок жінкам і дітям!», метою якого був збір коштів на оплату гуманітарної допомоги для внутрішніх переселенців, які проживають на базі соціальних прихистків для ВПО.
Проєкт зібрався, і з 2 серпня почалась його реалізація.
У рамках проєкту була надана допомога таким прихисткам:
Училище «Моторобудівник» (м. Запоріжжя) -
У Моторобудівнику проживає більше 100 людей, з них близько 70 жінок та близько 20 дітей. Був закуплений генератор та ліхтарі для постачання енергії у бомбосховищі закладу у разі відключення світла.
Технічний фаховий коледж Луцького університету
Був переданий посуд, кухонне приладдя (електрочайники, блендери та ін.), господарчі, а також гігієнічні товари у вигляді миючих засобів, шампуней та ін.
З перших днів активної фази воєнних дій росії проти українського народу адміністрація коледжу забезпечує потребу у проживанні та харчуванні для внутрішньо переміщених осіб.
Зараз у закладі проживають 134 особи, з них 72 жінки, 25 дітей, 18 пенсіонерів та 6 осіб з інвалідністю. Люди прибули з таких областей, як Донецька, Луганська, Миколаївська, Херсонська, Харківська та Запорізька. Всі ці люди згуртувались в одну дружню родину, а коледж став їх новою домівкою.
Запорізька школа-інтернат «Орієнтир»
Були закуплені продукти харчування у вигляді овочів, сиру, яєць, молочних продуктів та ін., а також посуд.
У центрі перебуває більше 60-ти внутрішньо переміщених осіб, евакуйованих з критичних областей Україні, які наразі окуповані або там відбуваються бойові дії, з них – 35 жінок та 16 дітей.
ГО «Турбота в дії»
Фондом було закуплено та передано продукти харчування для внутрішньо переміщених осіб, що проживають у м. Львів.
Було забезпечено 5 хостелів, де проживає 204 людини, з них 83 дитини та 81 жінка. Усі люди переміщені з окупованих територій та місць, де ведуться активні бойові дії.
Були передані такі продукти, як овочі, крупи, цукор, печиво, молочна продукція та ін.
Вишнівецький професійний ліцей
Була закуплена та передана професійна електрична плита у їдальню.
У закладі перебуває 30 людей, евакуйованих з Харківської, Херсонської та Київської областей.
У прихистку була суттєва потреба у плиті, так як працівники ліцею готують їжу для всіх жителів закладу, але плита, яка була наявною у ліцеї, мала напівробочий стан, і її потужностей на вистачало для повноцінного приготування їжі.
Ліцей у с. Стрілки (Львівська обл.)
Фондом була закуплена та передана побутова техніка для ВПО, що проживають у прихистку.
А саме були передані такі побутові прилади: холодильник, дві мікрохвильові печі, бойлер та електрична плита.
У закладі наразі проживає 33 особи, з них 21 жінка та 5 дітей.
Вище професійне училище №35 (м. Стрий)
Були закуплені меблі: 6 шаф, 3 тумби, обідній стіл та стільці до нього, а також інші матеріали для облаштування кухні у користування внутрішнім переселенцям, які живуть на базі училища.
В гуртожитку довготривало проживає 20 сімей (62 особи), з них 18 дітей, 1 особа з ОМ та 2 особи з інвалідністю.
Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму
Було передано 48 стільців, призначених для користування на навчання дітей у закладі.
У закладі проживає біля 200 внутрішньо переміщених осіб, з них 86 жінок та 48 дітей.
Прихисток «Мама і маля» (м. Ужгород)
Прихисток отримав допомогу у вигляді продуктів харчування.
Була передана молочна продукція, крупи, макарони, паштет, сир, олія, масло та господарчі матеріали.
Прихисток “Мама і маля” приймають жінок та дітей у м. Ужгород, які потягами прибувають з територій, де ведуться активні бойові дії. Це місце, де не тільки можна поїсти, виспатися, прийняти душ, а й зібратися з думками, отримати необхідну інформацію і вирішити, що робити далі. Наразі прихисток почав приймати жінок з дітьми і для довготривалого проживання.
На сьогоднішній день у прихистку проживає 7 мам та 13 дітей. Переважно це вимушені переселенці в основному з Харкова, Запоріжжя та Донецька.
За весь час роботи прихистку ним скористалися більше 300 людей. Адміністрація закладу робить усе можливе, щоб забезпечити комфортне перебування, забезпечити його жителів усім необхідним.
Оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» (Львівська обл.)
Фонд закупив та передав 3 холодильники для користування внутрішнім переселенцям, які проживають на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Ровесник».
У закладі катастрофічно не вистачало холодильнику, так як загальна кількість людей, що проживають у комплексі — близько 150 осіб. Усі вони переселенці з прифронтових або тимчасово окупованих регіонів України. У своїй більшості — це сім’ї з дітьми, а також люди літнього віку.
У закладі організоване харчування для людей, і холодильник розмістили в їдальні.
Міжрегіональний ПТО художнього моделювання та дизайну (м. Львів)
Фонд закупив та передав 5 мікрохвильовок та 2 печі-буржуйки для внутрішніх переселенців, які проживають на базі Центру художнього моделювання та дизайну Львова.
Від початку повномасштабного вторгнення у гуртожитку Центру проживало близько 300 внутрішньопереміщених осіб. На даний час у гуртожитку проживають 47 людей, які вимушені були покинути свої домівки через військову агресію з боку рф.
Санаторій «Горинь» (Рівненська обл.)
Фондом була передана допомога для внутрішньо переміщених осіб, що проживають на базі санаторію «Горинь». А саме були передані: пилосос, прасувальна дошка (3 шт.), сушка (5 шт.), постіль (25 шт.).
Починаючи з 3 березня та по теперешній час у санаторії знаходять прихисток люди, які втратили своє житло внаслідок війни, яку розв’язала росія на теренах нашої держави. Люди приїжджають у заклад з тим, що змогли з собою взяти у поспіху та стресі, більшість з жителів — це жінки, діти, люди похилого віку, також є люди з інвалідністю.
Адміністрація закладу докладає усіх зусиль, аби забезпечити людей найнеобхіднішим, потрібно усе: від продуктів харчування до побутової техніки.
Наразі у санаторії проживає 90 осіб (з них 45 жінок, 24 чоловіків, 17 дітей).
Січовий колегіум (м. Запоріжжя)
Фондом була закуплена та передана допомога у вигляді продуктів харчування та товарів гігієни для внутрішньо переміщених осіб, що проживають на базі Січового колегіуму у м. Запоріжжя.
Наразі у прихистку проживає 170 осіб, усі вони переселенці із міст, де наразі ведуться активні бойові дії. Запоріжжя приймає велику кількість людей, які рятуються від війни. Прихисток на базі колегіуму створили весною, через нього пройшли вже тисячі людей. У закладі організоване трьохразове харчування, а також адміністрація закладу намагається забезпечити людей усім необхідним для життя, як от гігієнічними товарами та ін.
Рівненський автотранспортний коледж
Прихисток у Рівненському автотранспортному коледжі отримав від нашого Фонду гуманітарну допомогу у вигляді 700 літрів побутової хімії, а також подушок та ковдр.
З перших днів війни на базі гуртожитку коледжу був облаштований прихисток для внутрішньо-переміщених осіб, вимушених евакуюватися з зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.
Станом на сьогодні – це один з найбільших прихистків на Рівненщині. Забезпеченням його функціонування та облаштуванням побуту для такої величезної кількості людей щодня опікуються працівники коледжу, які роблять все від них залежне, щоб люди почували себе у комфорті та безпеці. Загальна кількість мешканців прихистку 199, з яких 91 жінка, 53 дитини та 14 людей з особливими потребами.
Переважно це жителі Харківської, Луганської та Донецької областей, які не мають можливості повернутися додому і планують зимувати тут.
В загальному в рамках проєкту допомогу отримали 14 прихистків, 1539 внутрішньо-переміщених осіб на загальну суму 500 000 грн. 00 коп.
Дякуємо команді БО «МБФ «УББ» у сприянні реалізації критично важливих проєктів для людей, що постраждали від війни!
Витрати | Сума (грн) |
Витрати за проектом | 500000,00 |
Всього витрат по проєкту | 500000,00 |
Залишок | 0,00 |
Разом | 500000,00 |