Допоможіть мені зрозуміти цей світ
Допоможіть мені зрозуміти цей світ
Завершений

Допоможіть мені зрозуміти цей світ

Проєкт здійснює
Розпочато: 16.12.2021
Миколаївська обл.
Завершений
Всього зібрано
14435,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
14435,00 грн.

Світ дитини з аутизмом, навіть високофункціональним, у сто разів гучніший за світ звичайної людини. І йдеться не лише про аудіальний бік. Уявіть, що ви збільшили звук у колонках на максимум, і баси гудуть прямо вам у вухо, а ви намагаєтесь почистити зуби чи заварити чай. Приблизно так і почувається людина в аутистичному спектрі. Мозку потрібно більше зусиль, щоб обробити вхідну інформацію: звуки, запахи, візуальні дані, тактильні відчуття, навіть найпростіші – від одягу, руху та температури повітря. У процесі, зазвичай, потрібно з кимось розмовляти, взаємодіяти і навіть вирішувати конфліктні ситуації. Збудження змінюється апатією і майже депресивним настроєм.

На перший погляд, Данило – звичайний підліток, що проживає в Первомайську Миколаївської області та ходить до звичайної загальноосвітньої школи. Однолітки і вчителі не розуміють його проблем з комунікацією. Хлопець навіть в людному місці часто залишається на самоті. Він може здаватися незграбним, може важко переживати зміни, навіть найдрібніші, як-от необхідність переходити в іншу класну кімнату під час навчання або змінити сніданок. Данилу майже неможливо сконцентруватись на потрібних для навчання речах. Годинами він може виконувати лише те, що цікавить його. Світ має бути знайомим, тільки тоді Данило почувається трохи зручніше, а відтак і спокійніше. Всю решту часу він відрізняється різкими рухами, Даня дивно переставляє ноги під час ходьби та уникає контакту з новими людьми. "Йому кожну ситуацію потрібно пояснювати, він не може керувати своїми емоціями", – пояснює мама хлопця.

Останнім часом багато чого змінилося в житті Данила, він перейшов до старшої школи: нові учні, нові вчителі, нові кабінети і розклад, у Дані народилася молодша сестричка. Для нього все це супроводжується емоціями настільки складними і незнайомими – суцільний галас і напруження. 

Мама дуже турбується за майбутнє сина. В пошуках рішення вона звернулась за допомогою до нашого фонду. Із нашою підтримкою хлопчик пройшов діагностику в Києві, Данилу встановили діагноз "синдром Аспергера". Від аутизму хвороба відрізняється тим, що у дитини немає загальної затримки мовленнєвого та розумового розвитку. Прогноз захворювання сприятливий: до зрілого віку симптоми синдрому Аспергера згладжуються, і люди, що живуть із ним, можуть мати повноцінне соціальне життя, працювати та створювати сім'ї, але Дані потрібно пройти лікування. Курс необхідної терапії та ліки коштують 14 435 гривень.

Діагноз Данила залишиться з ним, але спеціальна терапія може покращити соціальні навички хлопця, дозволити йому повноцінно жити вільно як кожен з нас. 

Допоможіть йому!

Повне ім’я: Сафонов Данило Олексійович, 29.10.2008 р.
Місто: Первомайськ, Миколаївська обл.
Діагноз: синдром А́спергера
ID: 7698
Підтримали
Благодійна допомога
13.02.2022 23:20
3012,00 грн.
Благодійна допомога
13.02.2022 20:21
250,00 грн.
Благодійна допомога
13.02.2022 10:31
40,00 грн.
Благодійна допомога
12.02.2022 11:18
40,00 грн.
Благодійна допомога
12.02.2022 10:00
1000,00 грн.
Усі донори

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зібрано

Схожі проєкти
Психологічна підтримка очевидців війни
Підтримати
Здоров'я
Психологічна підтримка очевидців війни
Проєкт Ucare.me створений для того, щоб дати кожному постраждалому від війни українцю можливість отримат…
Зроби безпеку лікарів реальністю
Підтримати
Здоров'я
Зроби безпеку лікарів реальністю
Оснащення лікарень сучасним обладнанням та засобами медичного призначення – одна з пріоритетних завдань,…
Дитинство, яке потребує постійного контролю
Підтримати
Здоров'я
Дитинство, яке потребує постійного контролю
У Софії інсулінозалежний цукровий діабет 1 типу. Дитина не завжди відчуває низький рівень цукру, а висок…
11 років безперервного лікування
Підтримати
Здоров'я
11 років безперервного лікування
Із самого дитинства 11-річний Ярослав Мисько живе зі складним орфанним генетичним захворюванням – туберо…
Показати всі