Довга дорога до щасливого дитинства
Довга дорога до щасливого дитинства
Завершений

Довга дорога до щасливого дитинства

Розпочато: 26.05.2023
Сумська обл.
Завершений
Всього зібрано
22000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
22000,00 грн.

Діма – перша бажана дитина в сім’ї Віри і Олександра. Коли народився їх син, щастю не було меж, але вони ще не знали і навіть уявити не могли, що на них чекає.

Діма народився на 41 тижні, згідно із висновками лікарів хлопчик був здоровим. Перші місяці розвиток відповідав своєму віку. Минали місяці, і мама почала помічати, що дитина не настільки активна як інші немовлята. На свої запитання до лікарів мала відповідь, що всі діти індивідуальні та мають свій розвиток. Коли хлопчику виповнилося 5 місяців і в нього не було зацікавленості в тому, щоб активно перевертатися, мама почала активно шукати цьому пояснення.

В 6 місяців Дімі призначили перші масажі, було пройдено 3 курси, які трішки покращили стан дитини. В цей період лікарі говорили, що в хлопчика просто затримка статокінетичного розвитку. Батьки не зупинялися і продовжували їздити по лікарях, щоб дізнатися причину затримки фізичного розвитку, і тільки в 11 місяців після обстежень та МРТ лікар-педіатр поставила діагноз ДЦП. Це був шок для родини. Мама не була готова прийняти цю інформацію і цей діагноз. Щоразу, коли вона дивилася на свого сина, її очі були налиті слізьми. Але опускати руки ніхто не збирався.

Коли хлопчику виповнився рік і 4 місяці, йому офіційно діагностували ДЦП і спастичний тетрапарез. Саме тоді і почалась його боротьба за щасливе дитинство та повноцінне життя. Перша реабілітація була в Трускавці, в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна. Сказати, що вона пройшла легко – це нічого не сказати. Сім’я вперше побачила таку кількість діток, яким доводиться боротися за повноцінне життя. Всі два тижні занять мама плакала разом зі своїм сином. Він від фізичного навантаження, а вона – від морального-психологічного стану. Але завдяки всім спеціалістам та проробленій роботі, після першого курсу Діма мав позитивні результати і почав ставати на четвереньки та робити спроби повзати. 

Пізніше родина знайшла чудового фіз-реабілітолога. Результати після реабілітації вдома знову потішили: Діма почав самостійно вставати біля опори. До цього всього додали заняття в басейні. Далі був 2-й курс реабілітації в Козявкіна, потім знову курс реабілітації вдома. Так почергово, після кожного курсу почалися позитивні зміни. До своїх двох років Діма вже вмів вставати і ходити біля опори. Пізніше Діма пройшов курс реабілітації в центрі "Крок за кроком", "Самотужка", "Прометей" та два курси в центрі "Апіс-Меліфіка". Більшість реабілітацій родина оплачувала самостійно, адже державних коштів по 309 постанові вистачає тільки на одну поїздку.

Свої перші та невпевнені кроки хлопчик зробив у віці 3 років та 11 місяців на день Святого Миколая. Це були найбажаніші перші кроки, маминому щастю не було меж, а голові лунала думка, що все вони роблять правильно.

Зараз Дімі 5 років, він ходить у спеціалізований садок для дітей з проблемами опорно-рухового апарату, і йому там дуже подобається. Хлопчик дуже кмітливий і розумний. Обожнює своїх вихователів та уроки музики, особливо коли грають на музичних інструментах. Маленька мрія в Діми – це навчитися кататися на лижах, а також побувати на морі та побігати по теплому пісочку.

Та на жаль, зараз Діма почав гірше самостійно пересуватися. Причина цього – плоско-вальгусна деформація стоп. Він не стає повноцінно на стопу. Зараз Дмитрик готується до операції на обох ніжках. Діму чекає нелегкий період післяопераційної реабілітації. Після операції наш хлопчик буде знаходитися місяць у гіпсі, а після його зняття потрібно налаштовувати всю динаміку з нуля. Тобто відновлювати організм та починати майже все спочатку.

Родина вперше звертається за допомогою до благодійників, з нинішньою ситуацією в країні родина фінансово не подужає здолати цю життєву проблему самотужки. В сім’ї працює тільки чоловік, і, на жаль, зараз їм доводиться дуже тяжко.

Щоб допомогти Дмитрику відновитися після операції, йому необхідно пройти курс реабілітації в центрі "Вікторія". Центр працює з дітками із таким діагнозом, як у Діми, та з дітьми після операції. Важливим є той фактор, що в цьому центрі є басейн, який дуже необхідний Дімі у відновленні організму.

Просимо всіх небайдужих допомогти Дмитрику з відновлювальною реабілітацією. Мама і тато дуже хочуть, щоб їх хлопчик у вересні пішов здоровими ніжками в старшу групу садочка і мав щасливе дитинство.

Повне ім’я: Сухоженко Дмитро Олександрович, 16.01.2018 р.
Місто: с. Алтинівка, Сумська обл.
Діагноз: ДЦП
ID: 8760
Підтримали
Анастасія Йорж
06.06.2023 17:10
6800,00 грн.
Благодійна допомога
06.06.2023 13:19
3500,00 грн.
Благодійна допомога
05.06.2023 21:48
100,00 грн.
Благодійна допомога
05.06.2023 19:24
1000,00 грн.
Максим Де
05.06.2023 18:01
1000,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Дитяча надія: допомога незламним дітям
Підтримати
Здоров'я
Дитяча надія: допомога незламним дітям
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лікарні Святого Миколая потребує допомоги у вигляді вис…
Злата мріє про самостійні кроки
Підтримати
Здоров'я
Злата мріє про самостійні кроки
Перші пів року життя цієї крихітки були звичними для новонародженої дитини: Злата гарно їла та набирала …
Шанс на безтурботне дитинство!
Підтримати
Здоров'я
Шанс на безтурботне дитинство!
Під час пологів Олексій пережив обвиття пуповиною та кисневе голодування. Попереду непростий шлях віднов…
Допомога жінкам під час війни
Підтримати
Здоров'я
Допомога жінкам під час війни
Завдяки проєкту ми зможемо реалізувати 10 програм психологічної підтримки для українських жінок, які пер…
Показати всі