У квітні 2014 року оператор допомоги спільно з «Ресурсним центром освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами» Національного університету «Львівська політехніка» розпочинає міжнародний шведсько-український проєкт зі створення аудійованих книг у форматі «дейзі». Це спеціальний звуковий формат, яким зручно користуватися незрячим з огляду на можливість здійснювати швидку навігацію книгою. Якщо МОН України надасть оператору допомоги електронні версії підручників для середньої школи у форматі MSWord, до кінця 2015 року нам вдасться створити повний комплект електронних та озвучених підручників для незрячих школярів, які використовуватимуться поряд з брайлівськими підручниками. Над створенням озвучених книг працюватиме група фахівців з глибокими порушеннями зору, які наприкінці травня 2014 року поїдуть до Швеції з метою освоєння усього циклу виготовлення підручників у форматі «дейзі».
Використання брайлівських друкарських машинок замість дощечок для письма, голосових комп’ютерів, брайлівських, електронних і озвучених у форматі «дейзі» підручників – це справжній цивілізаційний європейський поступ, який виводить незрячих дітей на цілком новий рівень самоусвідомлення як особистості з рівними правами і можливостями. Рівні можливості для навчання їм створює використання сучасних технічних засобів і програм, нового формату підручників, які забезпечують потреби будь-якої дитини.
Допомогти може кожен
Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями. Разом ми швидше збираємо гроші!