Хто кого: Олена і самотність раку
Хто кого: Олена і самотність раку
Завершений

Хто кого: Олена і самотність раку

Проект здійснює
Розпочато: 30.12.2015
Вінницька область
Завершений
Всього зібрано
119095,00 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
119095,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Олені Крутій із Тульчина Вінницької області 13 років. В неї гострий лімфобластний лейкоз групи високого ризику, і в Україні їй вже неможливо допомогти. Дівчинка потребує трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Такі операції проводять тільки за кордоном і Олена поїде на лікування до Пізи.

13 років – чудовий вік. Діти зростають, стають підлітками, хлопці шаленіють від того, що дівчата перетворюються на гарних молодих жінок. Все вирує і крутиться, а світ навколо стає агресивним, ворожим та захопливим. У Оленки ж все зупинилося. Школа, друзі, хлопці, подружки, книжки, "все складно з": усе залишилось у березні цього року, коли лікарі діагностували Олені лейкоз.

Зараз життя Олени – це лікарня. Це коли ти майже весь час знаходишся у палаті, щоб не підхопити якусь інфекцію. Це коли ти більше не ходиш до школи і не навчаєшся, тому що в лікарні з тобою нікому займатися.

Це хіміотерапія. Коли ти спортсменка, із баскетболом та волейболом за плечима, не можеш піднятися з ліжка від слабкості та запаморочень. Коли уся твоя ротова порожнина у виразках і ти не можеш розмовляти, їсти, пити. Коли катетер можуть поставити лише з 3-4 разу, і це неймовірний біль.

Це коли тебе заразили на гепатит С після вливання донорської крові. Коли ти гладшаєш на очах від кінської дози гормональної терапії. Коли мама виховує тебе сама і не має більше змоги працювати, тому що вона доглядає за тобою весь час, як за малою дитиною.

Коли твоє розкішне довге волосся рідшає кожен день, а ти не можеш втримати сліз і не даєш їх підстригти до останнього. Ховаєш рідкі пір’ячка волосся під хустку, але не відстригаєш. А коли нарешті все відрізано, плачеш декілька днів.

Коли твою хворобу є шанс вилікувати тільки за допомогою операції, котра коштує космічних грошей і не проводиться у твоїй країні. Коли 14 років може вже ніколи не виповнитися.

Ось стисло і все про життя Олени Крутій у 13 років. Про це навряд писатимеш у статусі "ВКонтакті", фото з онковідділення не цікаві читачам Instagram. Це, сповнене болем і страхом, боротьбою та витримкою життя залишається схованим від соцмереж. І схованим і непоміченим однокласниками Олени.

Олена самотня. Спочатку відвідачі із класу та подружки телефонували дівчинці і підтримували її, а одного разу навіть приїхали до лікарні, відвідати. Але зараз ніхто не телефонує і не приїздить. Та навіть не пише. Зовсім. Мама Олена, звичайно, намагається пояснити дочці, що це не тому що діти злі або байдужі, а тому що вони бояться. Їм страшно телефонувати подружці, котра лікується від раку вже більше півроку, і питати як у неї справи. Страшно сказати щось не те. Страшно, бо дорослі не навчили правильно сприймати та приймати такі ситуації – не вміють самі та не навчили своїх дітей бути чутливими та небайдужими.

Але Олені дуже важко все це пояснити, і тому коли телефон не дзвонить, їй дуже самотньо. А коли немає грошей на операцію, їй дуже страшно. Олена тихенько вивчає італьський розмовник, вишиває, робить оригамі та збирає пазли.

А ми збираємо гроші на таку потрібну Олені операцію. На УББ ми збираємо частину необхідної суми. Долучайтеся до нас.

Олена ти не самотня. У тебе є ми.

 

 

ПІБ: Крутій Олена Артемівна, 15.05.2002

Місто: Вінницька область

Діагноз: гострий лімфобластний лейкоз, набутий гепатит

ID: 1894
Підтримали
Благодійна допомога
29.02.2016 09:50
20,00 грн.
Благодійна допомога
28.02.2016 22:07
10,00 грн.
Благодійна допомога
26.02.2016 17:52
50,00 грн.
Благодійна допомога
26.02.2016 09:07
15,00 грн.
Благодійна допомога
25.02.2016 13:58
151,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проект завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
Якість життя Владика залежить від нас
Підтримати
Здоров'я
Якість життя Владика залежить від нас
Владислав Михайлишин ще зовсім маленький. Але вже по-дорослому протистоїть хворобам. У зв'язку з важкими…
Яке воно – життя після?
Підтримати
Здоров'я
Яке воно – життя після?
Хто знає, як живуть діти, які пройшли тривале та важке лікування від онкології? Як справляються з наслід…
Наш маленький боєць. 2
Підтримати
Здоров'я
Наш маленький боєць. 2
Хлопчик народився на 40-му тижні вагітності, під час пологів у малюка сталася афсіксія, після цього хлоп…
Севастіан: рости та вільно дихати
Підтримати
Здоров'я
Севастіан: рости та вільно дихати
Севастіану 8 років, а його медична карта уже рясніє діагнозами. Окрім основного важкого захворювання - м…
Показати всі