Кості можна врятувати зір
Кості можна врятувати зір
Завершений

Кості можна врятувати зір

Проект здійснює
Розпочато: 09.11.2020
Запоріжжя
Завершений
Всього зібрано
12656,00 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
12656,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Костя народився на 26 тижні вагітності з вагою всього в 1 кілограм. З перших хвилин малюк боровся за своє життя. Перша бригада реанімації не змогла забрати його в дитяче відділення патології новонароджених, настільки життя його було "на волоску". На першому місяці життя малюк переніс операцію на кишківнику, довго відновлювався і 47 днів був на штучній вентиляції легенів. У підсумку: ретинопатія недоношених 4 і 4+ ступеня. "Ваша дитина сліпа, шансів не має", – сказала мамі завідуюча офтальмології м. Запоріжжя.

"Але ми домоглися, – розповідає мама, – і за допомогою лікарів відділення патології новонароджених моя дитина була відправлена сан авіацією в "ОХМАТДИТ". Нам дуже пощастило, час не було упущено, і ми потрапили в золоті руки Барінова Ю.В. Операції на двох очах прошли успішно, дитині зберегли можливість бачити". Перші роки мама з Костиком приїжджали щомісячно, потім раз на півроку на обстеження і консультації. Але на цьому проблеми маленького Кості не закінчилися. Хлопчикові поставили діагноз ДЦП, затримка психо-мовного розвитку.

Костя пройшов два етапи гіпсування ніг, постійно займається в центрі реабілітації. "Два рази в рік проходимо реабілітацію у клініці Козявкіна і в санаторії Хаджибей, – каже мама. – Харківський інститут ортопедії допомагає у виготовленні ортезів для сну і ходьби". Зараз Костя ходить на носочках, але після розробки стоп на деякий час може опуститися на п'яту.

На останньому обстеженні в "ОХМАТДИТі" Кості рекомендована заміна кришталиків на обох очах. "Операція ускладнюється тим, – пояснює мама, – що на одному оці капсула, яка тримає кришталик, вже непридатна". Щоб підняти дитину на ноги, батьки прикладають всі сили: Костя займається в басейні і на конях, проходить медикаментозне лікування, носить ортопедичне взуття, ортези, носить лінзи або окуляри.

"Діти часто запитують: а що у нього з очима? Чому від так дивиться? А що, він не може ходити? А чому він ходить навшпиньках?, – ділиться наболілим мама. – Кості складно знайти друзів. На дитячих майданчиках він копіює поведінку інших дітей. Із задоволенням будує, грає і любить слухати історії... ".

У сім'ї працює тільки тато. Він дуже старається забезпечити сина всім необхідним, але й сам має інвалідність по зору (бачить тільки одним оком). Сім'я змушена звернутися за допомогою до небайдужих людей. "З нашим горем важко боротися фінансово і морально, – говорить мама хлопчика. Віримо, що Костя після операції буде краще бачити, зможе піти до школи, буде бігати і бачити в небі літаки, які мріє побачити, а не чути".

Повне ім’я: Бондаренко Костянтин Ігорович, 14.05.2014 р.
Місто: Запоріжжя
Діагноз: ретинопатія недоношених IV ст.
ID: 6567

Зроблено - звіти готові,
проект завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Підтримали
Благодійна допомога
13.11.2020 23:32
2888,00 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 19:48
101,96 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 18:13
40,75 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 17:13
96,83 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 15:25
53,99 грн.
Усі донори
Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
Підтримати
Здоров'я
Syngenta ПроДобро
Ми пропонуємо вам долучитись до спільної соціальної ініціативи компанії Syngenta та учасників проекту "М…
Підтримати
Здоров'я
Врятуймо онкохворих дітей від Covid-19
Діти, хворі на рак, знаходяться в зоні ризику інфікування коронавірусом і потребують подвійного захисту.…
Підтримати
Здоров'я
Захистимо рятувальників дитячих сердець
Усі пацієнти, які поступають до Центру, проходять тестування на коронавірус. Однак, тести можуть мати по…
Підтримати
Здоров'я
Допоможіть розправити спину! 3
Ярославу зараз 24. До 11 років він був звичайною дитиною, любив бігати, кататися на велосипеді. Але поті…
Показати всі