Кості можна врятувати зір
Кості можна врятувати зір
Завершений

Кості можна врятувати зір

Проєкт здійснює
Розпочато: 09.11.2020
Запоріжжя
Завершений
Всього зібрано
12656,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
12656,00 грн.

Костя народився на 26 тижні вагітності з вагою всього в 1 кілограм. З перших хвилин малюк боровся за своє життя. Перша бригада реанімації не змогла забрати його в дитяче відділення патології новонароджених, настільки життя його було "на волоску". На першому місяці життя малюк переніс операцію на кишківнику, довго відновлювався і 47 днів був на штучній вентиляції легенів. У підсумку: ретинопатія недоношених 4 і 4+ ступеня. "Ваша дитина сліпа, шансів не має", – сказала мамі завідуюча офтальмології м. Запоріжжя.

"Але ми домоглися, – розповідає мама, – і за допомогою лікарів відділення патології новонароджених моя дитина була відправлена сан авіацією в "ОХМАТДИТ". Нам дуже пощастило, час не було упущено, і ми потрапили в золоті руки Барінова Ю.В. Операції на двох очах прошли успішно, дитині зберегли можливість бачити". Перші роки мама з Костиком приїжджали щомісячно, потім раз на півроку на обстеження і консультації. Але на цьому проблеми маленького Кості не закінчилися. Хлопчикові поставили діагноз ДЦП, затримка психо-мовного розвитку.

Костя пройшов два етапи гіпсування ніг, постійно займається в центрі реабілітації. "Два рази в рік проходимо реабілітацію у клініці Козявкіна і в санаторії Хаджибей, – каже мама. – Харківський інститут ортопедії допомагає у виготовленні ортезів для сну і ходьби". Зараз Костя ходить на носочках, але після розробки стоп на деякий час може опуститися на п'яту.

На останньому обстеженні в "ОХМАТДИТі" Кості рекомендована заміна кришталиків на обох очах. "Операція ускладнюється тим, – пояснює мама, – що на одному оці капсула, яка тримає кришталик, вже непридатна". Щоб підняти дитину на ноги, батьки прикладають всі сили: Костя займається в басейні і на конях, проходить медикаментозне лікування, носить ортопедичне взуття, ортези, носить лінзи або окуляри.

"Діти часто запитують: а що у нього з очима? Чому від так дивиться? А що, він не може ходити? А чому він ходить навшпиньках?, – ділиться наболілим мама. – Кості складно знайти друзів. На дитячих майданчиках він копіює поведінку інших дітей. Із задоволенням будує, грає і любить слухати історії... ".

У сім'ї працює тільки тато. Він дуже старається забезпечити сина всім необхідним, але й сам має інвалідність по зору (бачить тільки одним оком). Сім'я змушена звернутися за допомогою до небайдужих людей. "З нашим горем важко боротися фінансово і морально, – говорить мама хлопчика. Віримо, що Костя після операції буде краще бачити, зможе піти до школи, буде бігати і бачити в небі літаки, які мріє побачити, а не чути".

Повне ім’я: Бондаренко Костянтин Ігорович, 14.05.2014 р.
Місто: Запоріжжя
Діагноз: ретинопатія недоношених IV ст.
ID: 6567
Підтримали
Благодійна допомога
13.11.2020 23:32
2888,00 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 19:48
101,96 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 18:13
40,75 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 17:13
96,83 грн.
Благодійна допомога
13.11.2020 15:25
53,99 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Кураж х Superhumans Center
Підтримати
Здоров'я
Кураж х Superhumans Center
У сезоні 2024 року частину прибутку від заходу, благодійних внесків від учасників та відвідувачів, Кураж…
Центр "ЄВА" потребує допомоги. Частина 2
Підтримати
Здоров'я
Центр "ЄВА" потребує допомоги. Частина 2
"ЄВА" – це центр оздоровлення дітей та отримання послуг реабілітації з можливістю відпочинку та соціаліз…
Щире прохання про допомогу для Вадима
Підтримати
Здоров'я
Щире прохання про допомогу для Вадима
Вадимові 12 років, у нього спастична форма ДЦП (дитячий церебральний параліч), і йому необхідно проходит…
Дівчина з родини переселенців потребує ліків. 2
Підтримати
Здоров'я
Дівчина з родини переселенців потребує ліків. 2
Катя від народження хворіє на симптоматичну епілепсію, що вимагає постійного прийому протисудомних медпр…
Показати всі