Квіти для Іри
Квіти для Іри
Завершений

Квіти для Іри

Проєкт здійснює
Розпочато: 11.01.2017
Київ
Завершений
Всього зібрано
37465,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
37465,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

"Якщо ви читаєте це ..." – якось так правильно починати подібні листи, так?.. Купивши футболку з написом "RIDE TILL THE END", я знала, що не тільки похизуюсь в ній за життя, але й саме в ній відправлюся на той світ", – вона сама свідомо написала цей "Лист в майбутнє", придумала цей проєкт. 9 січня виповнився рік, як Іруся Гавришева перетворилася в птеродактиля і полетіла в свої Небеса...

Як повірити, як усвідомити? Така потужна енергія її життя! Ні коляски, ні зупинки серця, ні ШВЛ на колінах не заважали. Політ на паратрайку, картинг і американські гірки, 1-а фан-зона на рок-концертах і мікрофон на пацієнтських акціях протесту під Кабміном і МОЗ. Здатність професійно розібрати будь-які медичні питання і фанатична захопленість роботою. Майстерність письмового слова та гострий гумор по життю. Уміння любити. Глибока, потужна віра в Бога.

Як розповісти, як вмістити ціле життя в пару тисяч літер?
"Великий шматок свого життя я займалася (-юсь... все ж таки в якому часі писати?) благодійністю. Шукаю гроші, щоб якась людина отримала шанс на життя. Або хоча б на полегшення. Ці шанси – вони коштують грошей. "Відмовтеся від чашки ранкової кави?" Закликати до аскетизму – не мій профіль. Але коли вже мова про мене особисто, то маю право наполягати: я без квітів в труні переживу (ги-ги), чесне слово. А те, що [ви] збиралися витратити на поминальні квіти – передайте живим. Помирати від хвороби – найчастіше це не "раптом і відразу". Гідно, не боляче, активно до кінця – це дорого. Складно. Довго. Ті, хто мене оточував, дали мені таке життя до кінця, не дивлячись на її ціну. Я, скільки могла, намагалася дати таке життя іншим в Паліативній програмі нашого фонду. Тому що кожна людина гідна піти без болю і страждань".

Іра знала справжню цінність кожному дню. Кожному жесту допомоги. Цінність дружби. І глибину приреченості тих, хто перед хворобою виявився самотнім. Цю несправедливість треба було якось зрівняти. Так ми придумали Паліативну програму. І одним з головних її напрямків стала дихальна підтримка.

Пацієнти з пухлинами, метастазами або іншими ураженнями в легенях починають задихатися набагато раніше, ніж, власне, вмирати. Кисневі апарати, які ми видаємо, рятують від задухи. Людина живе довше. Це – місяці і навіть роки, які можуть наповнитися життям. Якщо не задихатися. Сьогодні у нас на балансі 14 кисневих апаратів... і це мізерно мало. Поруч з нами живуть ще сотні людей, які задихаються.

"Кажуть, є рай. Є ідеальний світ без болю і страждань. Це круто. Але я все думаю – якщо я потраплю туди, чим я буду займатися? Що я буду робити без медвиписок, хитрих реабілітаційних штук і "подайте на ..."? Без того, що було в моєму житті останні 9 років... Напевно, мені все-таки знайдеться Там застосування. А у вас тут залишається цей світ... де дуже потрібна допомога один одного. Де єдиний спосіб вижити – це пліч-о-пліч протистояти біді. Де не тільки сильний захищає слабкого, але навіть найслабший може багато зробити для сусіда.

Я своє відпрацювала:) А вам, здається, ще пахати й пахати".

ID: 2743
Підтримали
Благодійна допомога
01.08.2017 22:08
4599,67 грн.
Благодійна допомога
01.08.2017 12:34
25,53 грн.
Дмитро І Анастасія
31.07.2017 07:00
25,46 грн.
Благодійна допомога
30.07.2017 23:21
50,00 грн.
Благодійна допомога
30.07.2017 22:27
500,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Хай працює лабораторія життя!
Підтримати
Здоров'я
Хай працює лабораторія життя!
Для порятунку нового життя все повинно бути готове завчасно!
Нехай б'ються дитячі серця
Підтримати
Здоров'я
Нехай б'ються дитячі серця
Завдяки цьому проєкту ми закупимо реагенти і електроди для газового аналізатора для клінічної лабораторі…
Запоріжжя. Військовий госпіталь, тримайся!
Підтримати
Здоров'я
Запоріжжя. Військовий госпіталь, тримайся!
Мета цього проєкту: закупити в кабінет стоматології Запорізького військового госпіталя спеціальне обладн…
Допомога Україні з Лос-Анджелеса
Підтримати
Здоров'я
Допомога Україні з Лос-Анджелеса
19 березня 7 жінок зібралися в одному з районів Лос-Анджелеса та приготували понад 1000 традиційних укра…
Показати всі