Місія вирівнювання
Ангеліні Чернишевої з міста Ізюм 18 років. У дівчинки найважча ступінь викривлення – 4-а. За останній рік хребет зігнувся дугою до 50 градусів. Дівчинці важко дихати і ходити, біль не відпускає навіть вночі. Випрямити спину Ангеліні допоможе тільки складна операція - установка на хребет металевої конструкції. Операцію проведуть за держрахунок, але оплатити дорогу металоконструкцію мама дівчинки повинна сама. Зібрати потрібну суму їй не під силу.
Ангеліна навчається на першому курсі Донецького національного медичного університету і давно не вірить в чудеса і Діда Мороза.
- Десять років, щоб випрямити спину, я носила корекційні корсети, займалася плаванням і лікувальною фізкультурою, ходила на масажі і реабілітації, – розповідає Ангеліна. – Але дива не сталося. Навпаки, зріс горб. І з цим треба якось жити.
Проблеми зі здоров'ям Ангеліни почалися з раннього дитинства.
– Так, дитинство Алєчки, було не простим, – згадує Наталя, мама дівчинки. – Через супутні захворювання, такі як: Х-подібне викривлення ніжок, кардіоміопатія, кривошия, дискінезія жовчовивідних шляхів і гідроцефалія, все своє дитинство Ангеліна провела на лікарняних ліжках. Завдяки її залізному характеру й неймовірному терпінню, всі ці хвороби нам вдалося подолати.
В 9 років, Ангеліна з мамою Наталею поїхали на планове обстеження до ортопеда.
– Я навіть не думала, що у доньки може бути щось ще більш серйозне з захворювань, – розповідає Наталя.
– Звичайна справа, - заспокоїв Наталію ортопед, оглянувши спину дівчинки. – Це сколіоз. Напевно, сидиш на уроках неправильно, вдома за комп'ютером сутулішся.
«Сиджу як всі», – сказала тоді Ангеліна. – Тільки ні в кого з дітей спина не болить, а у мене дуже-дуже.
Лікар рекомендував дівчинці басейн, лікувальну фізкультуру і масаж. За його словами, все це обов'язково повинно допомогти.
Почалися курси масажів, ЛФК, електрофорезу, лікування в санаторіях. Після масажу і вправ Аня відчувала деяке полегшення, біль відступала, але ненадовго. Спати на спині було абсолютно неможливо. А в 2014 році, Ангеліна отримала інвалідність по сколіозу, так як лікування виявилося неефективним, і був встановлений діагноз – S–подібний ідіопатичний сколіоз 3 ступеня.
– Ми відразу ж почали носити корсет Шено, – каже Наталя. – Дочка спала в корсеті, ходила в школу, знаходилася вдома. Якщо врахувати, що це пластикова конструкція, в якій дитина ходила постійно, це були і глузування з боку інших дітей, і біль, і сльози. Але, на жаль, це не принесло очікуваних результатів. – Було зроблено все можливе, щоб уникнути операції, враховуючи її травматичність і небезпеку.
У січні 2020 роки мама Ангеліни звернулася за консультацією в Університетську клініку Харківського національного медичного університету. Дівчинку оглянув завідуючий відділенням ортопедії і травматології Дмитро Петренко і поставив діагноз: правобічний грудної ідіопатичний сколіоз 4-ого ступеня. Доктор сказав, що Ангеліні допоможе тільки операція.
– Якщо її не зробити, викривлення буде прогресувати, – попередив він. – Деформація привела вже до порушення функцій внутрішніх органів. Серце працює з перебоями, від здавлювання і зміщення органів відмічається деформація грудної клітки з порушенням функції зовнішнього дихання.
Операцію Ангеліні проведуть за допомогою спеціальної металоконструкцій, якою дівчинці зміцнять хребет, її потрібно буде сплатити. Справа в тому, що держквоти не покривають витрат на дорогу металоконструкцію тієї моделі, яка потрібна Ангеліні. А для сім'ї дівчинки, це астрономічна сума.
– На жаль, я не маю коштів, які потрібні на операцію моєї доньки, – каже Наталя. – Батько Ангеліни, з яким я перебувала раніше в законному шлюбі був позбавлений з 2005 року батьківських прав і є злісним неплатником аліментів. Тому я можу розраховувати тільки на себе, виховуючи двох дітей.
Якщо не встигнути зробити операцію вчасно, можуть наступити незворотні наслідки, і я можу просто її втратити.
У дитинстві, Ангеліна багато і довго розмірковувала «Ким хоче стати». Але в один з таких моментів, дівчинка розплакалася і вирвала аркуш із зошита. А потім на новій сторінці написала всього три слова: «Хочу бути здоровою».
ПІБ: Чернишева Ангеліна Петрівна, 17.05.2001 р.
Місто: Ізюм, Харківська обл.
Діагноз: Правобічний грудної ідіопатичний сколіоз 4-ого ступеня
ID: | 6239 |
Kurazh
15.09.2020 12:42
|
74543,05 грн. |
|
Благодійна допомога
14.09.2020 19:04
|
150,00 грн. |
|
Благодійна допомога
08.09.2020 15:51
|
4989,82 грн. |
|
Благодійна допомога
07.09.2020 00:36
|
101,85 грн. |
|
Алексей Лебедев
03.09.2020 01:37
|
101,83 грн. |