Надихатися досхочу
Надихатися досхочу
Завершений

Надихатися досхочу

Проєкт здійснює
Розпочато: 14.04.2017
Київ
Завершений
Всього зібрано
60562,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
60562,00 грн.

Полінці три роки. У неї вроджена вада серця – відкрита артеріальна протока і незатягнене відкрите овальне вікно. Дівчинка росте, і вони збільшуються. Поліні постійно не вистачає кисню, її долають напади слабкості, їй стає важко дихати. Дівчинці потрібна термінова ендоваскулярна операція із застосуванням оклюдера – спеціальної "латки". Це найбезпечніший метод, який не потребує розтину грудної клітини. Прооперують дівчинку безкоштовно, але треба оплатити оклюдер, а у Поліниних батьків немає такої суми.

Поліна любить гратися. Надувні кульки, іграшкова машина-робот, лялька і пухнасті ведмеді – все це миттєво починає переміщатися по кімнаті з величезною швидкістю в руках дівчинки. Порядок, точніше, безпорядок руху предметів визначає вона сама.

Але всього хвилин через десять дівчинка так втомлюється, що сідає на ліжко або прямо на підлогу. Поліні здається, що в кімнаті майже не залишилося повітря, її маленьке сердечко починає стукати швидко-швидко. Вона тицяє пальчиком собі в груди і показує мамі, що там, всередині, зліва – боляче. Пояснити це словами Поліна поки не може, але мама і так все розуміє.

– Ми ще в пологовому будинку були, коли під час планового огляду у неї виявили ознаки хвороби серця і направили нас на обстеження, – згадує Аліна, мама Поліни. – І з'ясувалося, що у дочки відкрита артеріальна протока і відкрите овальне вікно. – Слово "операція" прозвучало вже після першого обстеження, але лікарі радили нам трохи почекати: бувають випадки, коли невеликі дефекти закриваються самі, без втручання.

Поліна пила ліки. Батьки чекали. Але диво не сталося... У два з половиною роки в Поліни трапився перший напад обструктивного бронхіту (запальне захворювання бронхів, при якому порушується прохідність дихальних шляхів). І передусім, батьки попрямували на обстеження до кардіолога.

– Майже три роки ми спостерігаємо в Київському Інституті серця, і якщо раніше лікарі говорили, що операції, можливо, вдасться уникнути, то зараз наполягають на терміновому закритті отвору, – розповідає Аліна.

Лікуючий лікар повідомив рідним Поліни, що є показання до ендоваскулярної операції: отвір в серце закривається спеціальним пристроєм – оклюдером. Ендоваскулярна операція, за словами лікарів, запобіжить ускладненням і дозволить дівчинці жити повноцінним життям. Тобто Поліна зможе бігати з усіма на вулиці, повернеться в садочок і буде спокійно спати.

– Поліна погано спить, близько чотирьох-п'яти годин поспіль, їй стає душно, і вона прокидається. Лікарі кажуть, серце не допрацьовує, організму не вистачає насиченої киснем крові, через вади у Поліни застій крові в легенях. Прокинувшись, дочка починає задихатися, влітку я відкриваю вікно або виходжу з нею на балкон. Потрібно, щоб Полінка вдихнула свіжого повітря. А потім ми приймаємо ліки. Це допомагає, тоді Поліна швидко приходить до тями, – розповідає Аліна.

Такий метод лікування мама Поліни останнім часом застосовує не менше двох разів на день. По-іншому ніяк. Сама дівчинка поки не все усвідомлює. Але одне її дуже засмучує: їй ніяк не дається гратися стільки, скільки хочеш, ось тільки почнеш гру, тільки все придумаєш, і все, сили на цьому закінчуються...

– Де нам знайти гроші на те, щоб вилікувати дочку, щоб врятувати її?! Я в декретній відпустці, батько – водій рейсового автобуса. Для нас ця сума захмарна, – зізнається Аліна.

У Полі чудова сім'я. Мама два роки чекала народження доньки. Саме тато називає дівчинку Полею і дуже хоче грати з нею футбол, але не може, через часті напади дочки. Але вони вірять, дочку чекає щасливе життя здорової дитини, якщо зараз вдасться перемогти хворобу.

Значить, справа за нами. Може, нам вдасться подарувати Поліні найголовніше – її здорове серце?

 

ПІБ: Пінчук Поліна Максимівна, 14.04.2014 р.

Місто: Київ

Діагноз: вроджена вада серця – відкрита артеріальна протока

ID: 3012
Підтримали
Благодійна допомога
15.06.2017 17:16
0,12 грн.
Благодійна допомога
15.06.2017 17:14
513,00 грн.
Благодійна допомога
15.06.2017 16:58
25,46 грн.
Благодійна допомога
15.06.2017 16:50
4000,00 грн.
Благодійна допомога
15.06.2017 16:27
50,93 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Мріємо побачити твої перші кроки
Підтримати
Здоров'я
Мріємо побачити твої перші кроки
Під час народження цієї крихітки у неї стався крововилив у мозок. Дівчинка була слабкою, тиждень вона пр…
Протезування захисника
Підтримати
Здоров'я
Протезування захисника
Олександр в квітні 2022 року захищаючи Україну отримав ампутацію верхньої, нижньої кінцівки та втратив о…
Вся Україна. Допомога онкохворим дітям.
Підтримати
Здоров'я
Вся Україна. Допомога онкохворим дітям.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Допомога дитячим лікарням під час війни
Підтримати
Здоров'я
Допомога дитячим лікарням під час війни
Тут ви допомагаєте купувати медичне обладнання, ліки та витратні матеріали для українських дитячих лікар…
Показати всі