Неспокійне серце
Неспокійне серце
Завершений

Неспокійне серце

Проєкт здійснює
Розпочато: 17.01.2017
Київ
Завершений
Всього зібрано
33579,32 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
33579,32 грн.

Евеліні шість років. У неї вада серця – дефект міжпередсердної перетинки. На останній консультації в вересні цього року з'ясувалося, що дефект збільшився. Серце Евеліни страждає від великих перевантажень, небезпечні симптоми збільшуються: дівчинку переслідує задишка і напади слабкості. Врятувати Евеліну допоможе термінова операція зі встановлення окклюдеру – спеціальної "латки".

Розгледіти хворобу в білявої Евеліни практично неможливо. Активна, безтурботна, добра, сором'язлива і скромна першокласниця. Про хворобу цієї дівчинки запідозрили, коли Евеліні було 5 місяців. На одному з планових оглядів лікар-невропатолог почула підозрілі шуми в маленькому сердечку. Після ехокардіологічного обстеження в Київському Інституті Серця Евеліні встановили діагноз – вроджена вада серця, дефект міжпередсердної перетинки.

– Дочку, звичайно, дуже чекали, – згадує мама, Людмила. – Пологи у мене почалися трохи раніше терміну. На щастя, все пройшло благополучно, Евеліна народилася здоровою. Коли їй виповнилося півтора місяці, нас направили на планове УЗД серця, зараз всім малюкам роблять, обстеження нічого не показало. А в п'ять місяців з'ясувалося, що у доньки в серці невеликий отвір, 0,2 мм. Лікарі запевнили, що це часто буває, нічого страшного, може саме собою затягнеться.

І батьки не стали турбуватися, до того ж Евеліна не давала приводів: набирала вагу, добре розвивалася, майже не хворіла. Зараз Евеліна досягла того віку, коли сподіватися на "саме затягнеться" вже не доводиться. Всупереч прогнозам лікарів отвір не закрився, а збільшився, що показало чергове УЗД. Серце дівчинки працює з перевантаженням.

– Ми не могли повірити, адже і син здоровий, і у нас з чоловіком все гаразд. Як таке можливо? – дивувалася Людмила.

Малютці терміново потрібна операція зі встановлення окклюдера, який би закрив дефект і позбавив батьків бескінченного страху за доньку. Такий дефект послаблює імунітет, і дитинство дівчинки вже затьмарюють  застуди, проте найстрашніше може очікувати дівчинку в майбутньому.

– Останнім часом Евеліна часто скаржиться на втому і сильну задишку, – ділиться Людмила. – Це лякає, нічого подібного раніше не можна було й уявити.

Справді, хвороба Евеліни зростає разом з дівчинкою. Якщо сьогодні вона може бігати і стрибати, то через деякий час нездорове серце буде швидко вимотувати організм зовсім юної Евеліни. Замість приливу енергії дитина буде відчувати втому і задишку. А вона ж так любить танцювати, співати та грати з однолітками!

– Варто їй почути веселий мотив, як вона тут же починає танцювати. Та й взагалі, мистецтво їй до душі. Вона дуже любить малювати, я іноді навіть уявити не можу, як у неї так виходить малювати, не кожен дорослий так намалює, – розповідає Людмила.

Лікарі стверджують, що життя Евеліни може змінитися в будь-який момент. Вада серця загрожує дівчинці постійною задишкою, швидкою втомлюваністю, хронічними застудами... Як наслідок – дитинство дівчинки може бути приречене на нескінченні заборони і обмеження.

"У тебе вада серця, тобі не можна. Не можна захворіти, не можна бігати, не можна стрибати, не можна танцювати, не можна ходити в школу", – все це дівчинка щодня чує від своїх рідних і близьких...

Ендоваскулярна операція, за словами лікарів, не дасть ускладнень і дозволить дівчинці жити повноцінним життям. Тобто Евеліна зможе бігати з усіма на перервах, займатися спортом і грати з подругами. Операція безболісна і безпечна для дитини. Вже через кілька тижнів після операції Евеліна зможе продовжити ходити в танцювальну школу, яка вона перестала відвідувати через хворобу.

У батьків Евеліни немає фінансової можливості самостійно оплатити операцію. У сім'ї працює тільки мама, тато дівчинки, колишній військовий на пенсії, постійної роботи поки немає, тільки тимчасові заробітки. У сім'ї двоє дітей. Зібрати необхідну суму для оплати окклюдера вони не в змозі. Допомогти дівчинці можемо ми з вами!

 

ПІБ: Опульська Евеліна Олександрівна, 20.03.2010 р.

Місто: Київ

Діагноз: вроджена вада серця – дефект міжпередсердної перегородки

ID: 2749
Підтримали
Благодійна допомога
22.02.2017 15:33
509,16 грн.
velichechka
18.02.2017 18:32
50,00 грн.
Благодійна допомога
16.02.2017 08:43
407,70 грн.
Роман Грєков
16.02.2017 08:29
400,00 грн.
Благодійна допомога
16.02.2017 02:15
254,90 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Реактиви для Життя!
Підтримати
Здоров'я
Реактиви для Життя!
Благодійний фонд "Запорука" опікується відділенням онкології, гематології та імунології у лікарні Святог…
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Підтримати
Здоров'я
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Даринці тринадцять. І, на жаль, вона має страшний діагноз – ДЦП. І ліву ручку вона притримує недарма, бо…
Врятуй поранених захисників!
Підтримати
Здоров'я
Врятуй поранених захисників!
Завдяки цьому проєкту відразу шестеро українських захисників, які постраждали під час воєнних дій та вкр…
Подаруйте мамі Машу! 8
Підтримати
Здоров'я
Подаруйте мамі Машу! 8
Мамі Маші сниться, що її донька бігає і розмовляє. Але це тільки сон… Їй вже 19, і хоча ментально дівчин…
Показати всі