Найкраща реабілітація для Незламних дітей
Найкраща реабілітація для Незламних дітей
Завершений

Найкраща реабілітація для Незламних дітей

Проєкт здійснює
Розпочато: 25.05.2023
Львів
Завершений
Всього зібрано
17439600,59 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
17439600,59 грн.

"Моє ім’я – Яна Степаненко.

16 квітня мені виповнилося дванадцять.

Здається, мою історію знає весь світ.

8 квітня 2022 ми з мамою і братом були на вокзалі Краматорська, – хотіли виїхати до родичів у Карпати. Подалі від війни. Доки ми чекали на потяг, у вокзал влучила російська ракета. Тоді загинуло 59 людей, серед них – семеро дітей.

Нам пощастило вижити.

Мама втратила ногу, а я – обидві.

*Фото Еміліо Моренатті/ Emilio Morenatti.

Після багатьох місяців лікування у Львові, протезування та реабілітації у США ми вже почали ходити і жити нормальним життям. Я відвідую школу, їжджу на велосипеді, подорожую.

Мені дуже хочеться навчитися бігати швидко, щоб бавитися з однокласниками в хованки чи лови. Ми з сім’єю повертаємося в Україну. Я дуже хочу додому.

Лікарі кажуть, що до 18 років мені потрібно змінювати протези щороку, іноді тричі на рік. І постійно проходити реабілітацію. Але знаю, що в лікарні Львова, де мене врятували лікарі, немає належного обладнання, щоб мені надавалась якісна реабілітація. Це велика перешкода для мого повернення, але я знаю, як її виправити.

І точно знаю, що UNBROKEN хоче допомогти всім українським дітям, яким потрібна реабілітація, як і мені".

За оцінками UNICEF, щонайменше 1 000 українських дітей зазнала поранень через війну. Реальні цифри – суттєво вищі. У Національний реабілітаційний центр "НЕЗЛАМНІ" Яна, її мама Наталя та братик Ярослав потрапили у квітні минулого року. А влітку сім’я вирушила на реабілітацію до США. 

*Яна проходить реабілітацію у США після протезування.

Коли лікарі прощалися із Степаненками, Яна сказала: "Я дуже хочу повернутися додому, в Україну". 

І у Львові зробили за цей рік ВСЕ, щоб Яна та її мама, повернувшись, отримували найкращу реабілітацію ВДОМА. Відкрили протезну майстерню, дорослий реабілітаційний корпус, а невдовзі запрацює реабілітаційне відділення у дитячій лікарні. Наші лікарі навчилися робити неможливе.

Відновлення дітей після травм війни, а це – ампутації, осколкові поранення, мінно-вибухові травми, опіки, втрата руху функцій верхніх та нижніх кінцівок, відновлення дітей з нейротравмою – тривале і складне.

Дитяче відділення реабілітації UNBROKEN Kids створюють на базі лікарні Святого Миколая. Це унікальний медичний заклад Першого медичного об’єднання Львова, де лікують та оперують дітей від народження до повноліття. За останній рік допомогу там отримали більш як 60 тисяч діток з усієї України.

Українцям потрібно тут, в Україні, створити найкращі умови для реабілітації. Саме тому ми запускаємо збір на найкраще у світі обладнання для українських дітей. Необхідна сума – 35 360 000 грн.

"Ми зараз відкриваємо стаціонарне відділення реабілітації на базі Лікарні Святого Миколая. Якщо говорити з погляду української медицини, ще торік про створення відділення реабілітації зі стаціонарними ліжками, я думаю, навіть не було мови. І це – дуже важливо для пацієнтів, які не можуть покидати стін лікарні, для діток із важкими травмами", – каже заступник директора з реабілітації Ігор Кошівка.

"У порятунку та реабілітації дітей з травмами війни складність у тому, що це завжди комбіновані травми. Наприклад, перелом руки, кульова травма чи осколкове поранення, опік. Відновлення такої дитинки – важкий процес. Наприклад, брати Володя і Яків із Сергіївки. У Якова була перерізана артерія, йому зашили її. Внаслідок цього він отримав величезну обширну ішемію, кров не постачалась до головного мозку. Він отримав величезний інсульт, також він отримав перелом передпліччя.

Сучасне обладнання допоможе нам повертати діток до повноцінного життя та відновлювати функції організму. Важливо, що діти в процесі терапії хочуть бавитися. Ми дбаємо про те, щоб вони сприймали терапію, як гру", – каже фізичний терапевт центру UNBROKEN Сергій Худа.

У Центрі "Незламні" стабілізували та лікували дітей після катастроф у Броварах, Вінниці, Чаплиному, Дніпрі, Бахмуті, Краматорську. І це лише деякі міста, звідки доводилося рятувати дітей із тяжкими пораненнями та ампутаціями. Військові травми є одними з найскладніших у лікуванні, а медичне устаткування відіграє вирішальну роль під час надання невідкладної допомоги та реабілітації. Через відсутність необхідного медичного обладнання ми вимушені просити про евакуацію наших маленьких пацієнтів до західних країн, де вони, відірвані від дому, проходять шлях до одужання.

Наша мета – зробити так, щоб всю необхідну допомогу ми надавали в одному місці, вдома, в Україні. І щоб разом із ними та їхніми родинами ми раділи першим крокам, першим успіхам та результатам.

ID: 8785
Підтримали
Благодійна допомога
17.10.2023 12:38
676,00 грн.
Благодійна допомога
16.10.2023 23:31
365,69 грн.
Галина Лиско
16.10.2023 10:38
50000,00 грн.
Благодійна допомога
16.10.2023 03:09
100,00 грн.
Благодійна допомога
15.10.2023 17:31
50,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Самотня мама не в змозі лікувати доньку
Підтримати
Здоров'я
Самотня мама не в змозі лікувати доньку
Злата народжувалася дуже важко. Спочатку малеча провела два тижні в реанімації на межі життя та смерті. …
Купання не повинно перетворюватись на муку
Підтримати
Здоров'я
Купання не повинно перетворюватись на муку
Як помити людину в ліжку? Якщо хворий повністю або частково знерухомлений, ба більше – якщо має контракт…
Допомога для дівчинки Варвари
Підтримати
Здоров'я
Допомога для дівчинки Варвари
Нещодавно 7-річній Варварі з Харкова діагностували цукровий діабет першого типу з високим ризиком для жи…
Кураж х Superhumans Center
Підтримати
Здоров'я
Кураж х Superhumans Center
У сезоні 2024 року частину прибутку від заходу, благодійних внесків від учасників та відвідувачів, Кураж…
Показати всі