Незламна Яна біжить заради захисника
Незламна Яна біжить заради захисника
Завершений

Незламна Яна біжить заради захисника

Проєкт здійснює
Розпочато:
Україна
Завершений
Всього зібрано
615000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
615000,00 грн.

Незламна 12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по вокзалу у Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні! 

13 квітня дівчинка бігтиме на протезах 5-кілометрову дистанцію, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати всьому світові незламність українського народу.

Благодійна мета Яни - це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта Центру НЕЗЛАМНІ, який втратив кінцівку на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Олександр Рясний, 30 років. Служить з 2011-го - це, до речі, рік, коли народилася Яна. Сам він із Запоріжжя. Був в АТО, потім в ООС, далі - повномасштабна війна. Боронив рідний Запорізький напрям, коли торік у вересні поряд з ним розірвався снаряд. Втратив праву ногу. Нині опановує звичайний протез, планує повертатися на службу і мріє - бігати.

Дівчина вже впродовж двох місяців посилено готується до участі в Бостонському марафоні. Вона тренується чотири рази на тиждень. Двічі у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) із фізичним терапевтом та ще двічі на велотреку та стадіоні з професійними тренерами бігового клубу PROBIG. Торік восени Яна вже брала участь у львівському півмарафоні. Тоді вона тільки вчилася користуватися біговими протезами і разом із іншими пацієнтами Центру UNBROKEN, українськими воїнами, здолала символічну “Милю незламності” - довжиною всього у 70 метрів. “Коли я пробігла перший раз, то мала такі неперевершені емоції, що хоч трішки, але пробігла!”, – пригадує дівчинка.

До участі в Бостонському марафоні Яну Степаненко запросила американська фундація One World Strong, що допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій. Мета Яни - пробігти у Бостоні 5 км. Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні юна українка прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі, скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними.

Я пережила дуже важкі моменти і зараз я рада, що знову можу ходити і бігати!”, – каже незламна Яна напередодні Бостону.

8 квітня 2022 року внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США. Торік улітку після року відновлення за кордоном вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування Центру UNBROKEN.

Бостонський марафон є одним із найбільших та найпрестижніших у світі. Участь в ньому щороку бере зо 30 тисяч людей зі всього світу. 

Підтримайте Яну та її благодійну мету. Тим самим ви допоможете придбати спортивний біговий протез для захисника Центру UNBROKEN.

ID: 9382
Підтримали
Благодійна допомога
16.04.2024 02:38
0,18 грн.
Благодійна допомога
16.04.2024 02:36
2721,48 грн.
Благодійна допомога
16.04.2024 02:26
989,34 грн.
Благодійна допомога
16.04.2024 02:15
1978,69 грн.
Благодійна допомога
16.04.2024 01:36
791,47 грн.
Усі донори

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зібрано

Схожі проєкти
Вся Україна. Допомога дітям з опіками.
Підтримати
Здоров'я
Вся Україна. Допомога дітям з опіками.
Навесні 2023 року компанія Київстар розширює програму "Дитяча надія" новим напрямком - допомога дітям з …
Усміхненій Богдані потрібне лікування!
Підтримати
Здоров'я
Усміхненій Богдані потрібне лікування!
Богдана народилася на 6 місяці вагітності мами, на початку повномасштабного вторгнення. Вага крихітки ст…
Хвороба краде моє дитинство
Підтримати
Здоров'я
Хвороба краде моє дитинство
Сергій – хлопчик із двійні, який народився другим, бо був перевʼязаний пуповиною. У малюка була киснева …
Протези для Незламних
Підтримати
Здоров'я
Протези для Незламних
Мета цього проєкту – придбати 50 сучасних протезів для військових та цивільних, дорослих і дітей.
Показати всі