Острівець спокою під час війни
Острівець спокою під час війни
Активний

Острівець спокою під час війни

Проєкт здійснює
Розпочато: 27.09.2023
Київ
Активний
Залишилось зібрати
18500,00 грн.
Зібрано у відсотках
7%
Потрібно зібрати
20000,00 грн.

На жаль, все те, що відбувається в Україні, безпосередньо віддзеркалюється не тільки на нас, дорослих, а й на наших дітях. І навіть якщо сім'я живе далеко від безпосередніх бойових дій, це не означає, що діти ізольовані від зловісного впливу війни та людських трагедій. Тяжкий психологічний фон, велика кількість жорстокої інформації, страх перед черговою повітряною тривогою – це атмосфера, в якій доводиться жити нашим дітям. Особливо це відбивається на містянах. У насиченій жорстокістю атмосфері змушені постійно перебувати підлітки. Наслідки цього нам ще доведеться усвідомлювати у майбутньому.

У такій ситуації фонд "Сподіваюся і вірю" вже понад рік веде гуманітарну програму, основним завданням якої є відволікти підлітків від реалій нашого життя та дати можливість знайти умиротворення у творчій праці. Програма знайшла втілення у вигляді студії-майстерні, де підлітки можуть доторкнутися до дивовижного світу створення мозаїчних зображень з окремих шматочків дерев'яного шпону та набути навичок творчої роботи.

Основою для навчання дітей є чинна творча майстерня дерев'яного декору Woodins, де дорослі фахівці використовують і вдосконалюють середньовічну технологію "маркетрі" стосовно реалій та можливостей сучасного обладнання. Однією з причин застосування технології у соціальній роботі з дітьми – той неймовірний вплив, який здійснює натуральне дерево та предмети з нього на людину. Майстри знають, наскільки привабливий запах обробленого дерева в майстерні, які приємні тактильні відчуття від дотику таких предметів. Все це чудово переплітається у волокнах структури матеріалу, дозволяючи створювати унікальні та неповторні малюнки. Сам дотик до створення декоративних виробів з дерева вже цілюще впливає на психіку дитини, налаштовуючи її на спокійну та умиротворену роботу.

Інтерес та задоволення, яке відчуває майстер під час роботи над панно, наштовхнули нас на думку про залучення до цієї творчої праці дітей. У процесі виготовлення мозаїчних панно використовується безліч технологічних операцій, багато з яких цілком під силу підлітку. Це й елементарна робота з графічними редакторами, і процес різання шпону на лазерному верстаті, і найцікавіше у всьому процесі – заняття зі збирання окремих елементів мозаїки в єдине зображення. Складання набору шпону в чомусь схоже на складання картинки з пазлів, тільки значно складніше.

Рік тому ми провели перші майстер-класи та одразу набрали 10 учнів. Шестеро з них досі займаються створенням мозаїки. Декілька хлопців приєдналися до студії протягом року. Інтерес у хлопців був великий, і ми могли б легко навчити ще 20-30 осіб. Але ми обмежені у можливостях. Крім студії, де необхідно проводити навчання, ця діяльність вимагає витрат на обладнання, сам шпон, витрати на його різання та чималі витрати на подальшу обробку панно. Власними силами наш фонд не може розвивати цю діяльність. Ми дуже сподіваємось, що знайдуться охочі підтримати наше починання і допомогти із закупівлею деревʼяного шпону, розхідних матеріалів для обладнання та інших необхідних речей – на це ми й збираємо кошти на dobro.ua.

ID: 8971

Ваша допомога потрібна, як ніколи. Підтримайте проєкт, щоб додати трішки добра у цей світ!

Підтримати

Підтримали
Благодійна допомога
12.10.2023 12:56
1500,00 грн.
Усі донори
Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Упевнено дивитися в майбутнє
Підтримати
Здоров'я
Упевнено дивитися в майбутнє
Аліні 13 років. Вона дуже хоче жити довго та без страху за своє життя. Поки що діабет перемагає, але ми …
Допомога жінкам під час війни
Підтримати
Здоров'я
Допомога жінкам під час війни
Завдяки проєкту ми зможемо реалізувати 10 програм психологічної підтримки для українських жінок, які пер…
Дніпропетровський регіон. Допомога онкохворим дітям.
Підтримати
Здоров'я
Дніпропетровський регіон. Допомога онкохворим дітям.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Допоможеш мені потрапити на реабілітацію? 2
Підтримати
Здоров'я
Допоможеш мені потрапити на реабілітацію? 2
7-річний Влад Пророк хворіє від самого дитинства, у хлопчика ДЦП, затримка психомовного розвитку, псевдо…
Показати всі