Петанк для людей з ментальними розладами
Петанк для людей з ментальними розладами

Петанк для людей з ментальними розладами

Проєкт здійснює
Розпочато: 06.07.2021
Київ
Завершений
Всього зібрано
26770,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
26770,00 грн.

З липня 2017 Адаптаційний Ресурсний Центр "Барвінок" піклується про людей з біполярним афективним розладом (БАР) і людьми з іншими ментальними розладами. За статистикою МОЗ, від 2 до 4% населення землі страждає біполярним афективним розладом. Його застаріла назва – маніакально-депресивний психоз (МДП). Отже, тільки в Києві проживає до 50 000 таких хворих. Загалом, це звичайні люди, але періодично вони переживають стадії манії (некерованого підйому настрою), які змінюються на депресії різного ступеня глибини. Зрозуміло, що ці перепади настроїв часто завдають шкоди як особистим, так і соціальним стосункам цих людей, багато з яких (а також члени їх сімей та друзів) навіть не усвідомлюють, що мають психічне захворювання.

При ефективній психосоціальній підтримці, якою саме і займається АРЦ "Барвінок", наші підопічні можуть залишатися в рівновазі максимально довго. Тому дуже важливо, щоб люди з ментальними розладами були широко задіяні в спеціалізованих заходах. В рамках Бадді днів такі заходи-активності АРЦ "Барвінок" проводить щотижня. Ігри, особливо на свіжому повітрі, сприяють здоровому способу життя ЛМР. Однією з ігор, яка дозволяє і соціалізуватися, і діяти в команді, і проявлять індивідуальні здібності, і, крім того, розумно навантажує фізично, – є петанк. Хто відпочивав в теплих краях, міг бачити гравців у боччу, які досить азартно кидали металеві кулі на спеціалізованому майданчику.

Петанк (фр. Pétanque) – один з різновидів Боулз, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кульки (cochonnet, piglet, bouchon, le petit – кошонет, порося, джек, Бушони, пробка, маленький). Цю гру, як правило, грають на твердому грунті або гравії, але можна грати на траві, піску та ін. Гра подібна бочче і Боулз.

Особливості петанку:

1. Петанк вимагає зваженого і продуманого рішення. Перед кидком необхідно погасити сильне емоційне напруження.

2. Петанк – це безконтактна, на відміну від боксу, футболу, хокею і т.д., гра. Тому вона не викликає агресію до опонентів. Результат повністю залежить від самого себе.

3. Петанк – вид спорту, в якому відсутні обмеження по фізичному і психологічному стану. Він доступний в рівній мірі для всіх.

4. Петанк, один з небагатьох видів спорту, в якому можливе спілкування з суперником під час гри. Це, своєю чергою, виховує повагу і соціалізує (об'єднує) гравців.

5. Перед здійсненням кидків в петанк необхідно провести абсолютну концентрацію, яку часто порівнюють з медитацією.

6. Петанк – вид спорту, який дозволяє знаходити нових знайомих і намагатися вибудовувати нові стосунки.

7. Виховує почуття командної відповідальності, духу і згуртованості.

8. Люди-одинаки мають унікальну можливість, без морального і емоційного впливу, вливатися в команду, колектив, в соцільно-активні групи.

Тому ми звертаємося до вас, шановні панове. Підопічним АРЦ "Барвінок" потрібна ваша підтримка і увага. Зібрані пожертви підуть на створення спеціалізованого майданчика для гри в петанк і на закупівлю спорядження для гри. Майданчик буде розгорнуто на території психо-неврологічного диспансеру № 5 у м. Києві, де люди з ментальними розладами в процесі захопливої гри матимуть можливість фізично розвиватися, соціалізуватися, діяти в команді, проявляти індивідуальні здібності і максимально довго залишатися в ментальній рівновазі.

ID: 7261
Підтримали
Благодійна допомога
06.07.2021 10:15
26770,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Харків. Діти танцюють заради перемоги
Підтримати
Культура та спорт
Харків. Діти танцюють заради перемоги
Вже понад 25 років у Харкові працює Центр творчості для дітей та сімей "Отрадне". З початком воєнних дій…
Безпечний простір для дітей в часі війни
Підтримати
Культура та спорт
Безпечний простір для дітей в часі війни
Спортивні секції та гуртки для дітей сьогодні – буденне явище. Для діток – це активне дозвілля, фізичний…
Спорт без обмежень
Підтримати
Культура та спорт
Спорт без обмежень
Плавно підніматися на вершину гори, кататися на велосипеді, торкаючись ступнями до педалей, насолоджуват…
Скарбничка категорії "Культура та спорт"
Підтримати
Культура та спорт
Скарбничка категорії "Культура та спорт"
Кошти з цієї Скарбнички йдуть на проєкти, заходи та ініціативи, мета яких - культурний та спортивний роз…
Показати всі