Повернути слух колишній ув’язненій концтабору
Повернути слух колишній ув’язненій концтабору
Завершений

Повернути слух колишній ув’язненій концтабору

Проєкт здійснює
Розпочато: 22.06.2018
Київ
Завершений
Всього зібрано
17000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
17000,00 грн.

У людей цього покоління не було щасливого безтурботного дитинства. Комусь із них пощастило більше, і вони не пам'ятають усіх жахів війни. Але до сих пір ще живі ті, хто і зараз без сліз не може згадати пережите. У віці 4 років Ніна Сергіївна разом із мамою і сестрою опинилася в концентраційному таборі, де провела більше двох років. Ніна Сергіївна погано чує, і спілкуватися з нею важко. Її спогади зібрані з фрагментів, які ми постаралися скласти в загальну картину того, що сталося з нею у ті страшні роки.

У 1941 році окупанти зайняли її рідне село Трубчевск Сумської області. У якийсь із днів почалися репресії. У селян забирали господарства, худобу, палали хати. Людей, які тікали, гітлерівці збирали по навколишніх лісах і готували до відправки в Німеччину. Їх у сім'ї було четверо: мама, сестра і старший брат. Брат вирішив не чекати відправки і втік до лісу. Його доля так і залишилася невідомою. Потім Ніна Сергіївна пам'ятає вагони для худоби, в яких вони переміщалися на захід, і людей, які бігли уздовж рейсів і підгодовували їх білим пшеничним хлібом. Такого білого хліба, за словами Ніни Сергіївни, вона не бачила більше ніколи в житті. Але доїхали вагони тільки до Латвії, до концентраційного табору в Резекне.

П'ятирівневі голі дерев'яні нари, постійний голод і осока з лободою, якими доводилося харчуватися, – ось що залишилося від цих років у пам'яті Ніни Сергіївни. І ще дитячий пізнавальний номер "2177" на шиї на все життя. Можливо, доля її була б більш трагічною, якби через два роки їх не перевезли в місто Кулдига. За практикою, яка тоді існувала, окупанти продавали місцевому населенню в'язнів таборів як робочу силу. Так сестри Богатько виявилися в хуторі Зілас у господарів-латвійців. Можливо, це і врятувало їх життя. Після приходу радянських військ, Ніна Сергіївна з сестрою опинилися в дитячому будинку в Кулдизі, де і росла до повноліття. 

Зараз Ніна Сергіївна живе в Києві, ми зустрілися з нею у дворі її будинку. Вона була бадьорою, жартувала. І виглядала цілком здоровою людиною, якій жити й жити! Ось тільки говорити з нею важко. Ніна Сергіївна дуже погано чує. Їй необхідний слуховий апарат. Але грошей на нього у пенсіонерки, звичайно ж, немає. Вартість слухового апарату 17 000 гривень. Ми дуже сподіваємося, що історія Ніни Сергіївни торкнеться читачів, і вона зможе повноцінно жити!

 

ПІБ: Богатько Ніна Сергіївна, 13.03.1937 р.

Місто: Київ

Діагноз: двобічна хронічна сенсоневральна туговухість

ID: 4158
Підтримали
Благодійна допомога
15.07.2018 15:04
0,79 грн.
UpBrain
15.07.2018 13:24
11346,00 грн.
Павел Довгий
13.07.2018 21:36
101,96 грн.
Благодійна допомога
05.07.2018 23:06
100,00 грн.
Благодійна допомога
04.07.2018 10:08
200,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Єдиний у мами. 5
Підтримати
Здоров'я
Єдиний у мами. 5
Усі 7 років свого життя Дмитро мужньо бореться з ДЦП. Кожна реабілітація – це великий крок вперед до йог…
Благодійність від  Fun Padel Club
Підтримати
Здоров'я
Благодійність від Fun Padel Club
Ми віримо, що кожна дитина заслуговує на повноцінне життя, тому робимо все можливе, щоб забезпечити дітя…
Підтримка жінок із невизначеною втратою
Підтримати
Здоров'я
Підтримка жінок із невизначеною втратою
Завдяки вам, ми допоможемо жінкам, чиї рідні зникли безвісти або перебувають у полоні, впоратися з невиз…
Кроки до мрії, допоможемо разом
Підтримати
Здоров'я
Кроки до мрії, допоможемо разом
У 1 рік та 7 місяців йому поставили діагноз "ДЦП, спастична диплегія (G80)". Зараз Костикові вже 5 років…
Показати всі