Повернути слух військовому льотчику
Повернути слух військовому льотчику
Завершений

Повернути слух військовому льотчику

Проєкт здійснює
Розпочато: 05.04.2019
Київ
Завершений
Всього зібрано
15000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
15000,00 грн.

Випускник Чернігівського вищого військового авіаційного училища 1965 року випуску, Олександр Михайлович Соловей все своє життя присвятив військовій авіації. У його льотній кар'єрі є і як бойові дії в Афганістані, так і мирне небо нашої батьківщини, де Олександр Михайлович проводив навчання курсантів. За роки служби полковник Соловей виховав і навчив ціле покоління майбутніх льотчиків. Літаючи на дозвукових і надзвукових літаках, Олександр Михайлович мав тривожний досвід різних неполадок і аварійних ситуацій в повітрі, сідав на чисте поле, але жодного разу не залишив кабіну свого літака. На жаль, час, проведений на висоті в кілька кілометрів над землею, не минув безслідно для здоров'я військового льотчика.

Двічі за своє життя Олександр Михайлович отримував найсильніші травми вуха внаслідок розгерметизації кабіни. Вперше це сталося в 1965 році під час польоту на перехоплення повітряної цілі під Конотопом, коли на висоті 5 тисяч метрів тоді ще 23-річний льотчик отримав сильну баротравму. Молодий організм досить швидко впорався з пошкодженням вуха, і Олександр Соловей продовжив літати. З 1966 по 1971 роки він проходив службу в частинах ВПС на посадах інструктора, старшого льотчика, заступником командира ескадрильї.

Потім було чотирирічне навчання в Військово-політичної академії, після закінчення якої Олександр Михайлович був призначений заступником командира авіаполку, що базується під Конотопом. Там він прослужив до червня 1985 року, коли в якості інструктора Олександр Михайлович був направлений виконувати свій інтернаціональний обов'язок. Два роки, з 1985 по 1987 роки, інструктор Соловей вчив літати афганських льотчиків. І ось за день до відправлення на батьківщину, під час одного з останніх польотів трапилася друга в історії льотчика розгерметизація кабіни. Олександру Михайловичу вдалося посадити літак, але про подальші польоти довелося забути. Отримана травма призвела до часткової втрати слуху і не дозволила лікарям допускати його в небо. Відтоді для Олександра Михайловича почалося нове цивільне життя.

Наступні п'ять років свого життя полковник Соловей проходив службу на посаді заступника начальника факультету з виховної роботи в Київському ВВАІУ, де готували курсантів інженерно-авіаційної служби. Олександр Михайлович має кваліфікацію "Військовий льотчик-інструктор 1 класу". За своє життя він був нагороджений 31 урядовими нагородами, в тому числі 3 орденами і грамотою Президії Верховної Ради СРСР. Але навіть у своєму поважному віці Олександр Михайлович не дає собі право на спокійну безтурботне життя. Після звільнення в запас із 1992 року до цього дня він працює в суспільно-політичних і ветеранських організаціях. Нагороджений знаками "Учасник війни", "Почесний ветеран міста-героя Києва" і "Почесний ветеран України".

Втрачений слух не дозволяє Олександру Михайловичу вести повноцінне життя і ускладнює його роботу в Київській міській Раді ветеранів. Він перебуває під постійним наглядом лікарів, але повернути слух йому може тільки слуховий апарат. Сума в 15 тисяч гривень непідйомна для ветерана. Просимо всіх небайдужих допомогти Олександру Михайловичу придбати апарат і повернути можливість повноцінного життя!

 

ПІБ: Соловей Олександр Михайлович, 29.05.1942 р.

Місто: Київ

Діагноз: двостороннє справа – середнє II ст., зліва – важке III ст. порушення функції звукосприймального апарату

ID: 5003
Підтримали
Благодійна допомога
05.04.2019 14:41
7780,42 грн.
Благодійна допомога
05.04.2019 14:38
100,00 грн.
Благодійна допомога
05.04.2019 14:37
1000,00 грн.
Благодійна допомога
05.04.2019 14:35
101,96 грн.
Благодійна допомога
05.04.2019 14:32
203,92 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Харківський регіон. Допомога онкохворим дітям.
Підтримати
Здоров'я
Харківський регіон. Допомога онкохворим дітям.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Великі надії
Підтримати
Здоров'я
Великі надії
Коли почалося повномасштабне вторгнення, коли ніхто не знав чого очікувати, майбутня мама Тетяна була на…
Врятуйте сердечко Новікової Ангеліни
Підтримати
Здоров'я
Врятуйте сердечко Новікової Ангеліни
Вашої допомоги потребує маленька Ангеліна, у якої вроджена вада серця – загальний артеріальний стовбур 1…
Сашкове дитинство без обмежень. 2
Підтримати
Здоров'я
Сашкове дитинство без обмежень. 2
Сашкові Чорномору 2 рочки, і в нього спастичний тетрапарез, вроджена вада головного мозку та вроджена мі…
Показати всі