Тепло для великої родини
Тепло для великої родини

Тепло для великої родини

Проєкт здійснює
Розпочато: 05.10.2022
Дніпро
Завершений
Всього зібрано
56800,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
56800,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

9 прийомних діток і 2 біологічних виховуються зараз у патронатній родині Олени Шафран. Напередодні важкої зими будинок потребує додаткового опалення. Ціна питання 56 800 грн. Давайте разом подаруємо їм тепло!

Півтора року тому народилася патронатна родина Олени Шафран – подружжя забрало з лікарні перших прийомних діток. Взагалі-то, Олена та її чоловік – досвідчені мама й тато, у них троє кровних діток. Але півтора року тому вони відчинили двері свого будинку для дітей, народжених іншими батьками, у яких не вистачило можливостей чи бажання давати дітям все необхідне.

Рішення стати патронатними батьками подружжя не виношувало довго. Олена побачила оголошення у соцслужбі та замислилась. Згадала про досвід допомоги сусідській сім'ї, дорослі в якій попри підтримку не були готові змінювати своє життя. Той самий спосіб життя: у злиднях і зі згубними звичками – переймають у них діти. Дуже захотілося спробувати показати таким хлопчикам та дівчаткам, що можна жити інакше, "відігріти" їх у сім'ї та турботі.

Понад місяць збирали документи, близько 4 місяців проходило навчання у школі патронатних батьків: і ось перші діти переступили поріг їхнього дому.

Поки ми розмовляємо телефоном, Олена встигає й няньчити малюка, й перекидатися фразами з середнім. Кілька дітей, за яких ти несеш повну відповідальність, про яких маєш піклуватися 24 години на добу – це більше, ніж робота. Після закінчення терміну перебування дітей у сім'ї (3 або 6 місяців) патронатні батьки пишуть усі необхідні звіти та розлучаються з хлопцями та дівчатами, а за ними приходять нові.

Перший "випуск" Олени перейшов від неї до прийомної сім'ї: кровні батьки не стали доводити свою батьківську спроможність. Інші намагаються відновитися у правах. Зараз у Олени вже третя "команда": 3 дівчинки та 4 хлопчики від 2 до 12 років.

Вони також згодом або повернуться у кровну сім'ю, якщо біологічні батьки відновляться у правах, або перейдуть під іншу, більш постійну форму опіки. Чи не шкода патронатним батькам розлучатися – питання риторичне. Безумовно, вони звикають до дітей і переживають за їхню подальшу долю. Але те, що було в їхніх силах, вони зробили.

Брати та сестрички вперше побували в літньому таборі, мотузковому парку, плавали на байдарках, навчилися кататися на самокатах і велосипедах, спілкуватися та гратися (так, іноді цьому теж треба вчитися). Діти люблять активні ігри, особливо у воді: із задоволенням хлюпалися у невеликому басейні, які влітку ставили у дворі. А зараз починається напружений час навчання: дистанційно займатися одразу з кількома дітьми, які відстають за програмою, дуже важко.

У Олени та її чоловіка великий, зручний будинок, збудований близько 10 років тому. Але як показав досвід, узимку він продувається вітрами, особливо кутові кімнати. Олена з чоловіком мріє про утеплення, але поки що їм це не по кишені. У серпні вони придбали опалювальний котел, але на випадок, якщо будуть перебої з газом та електрикою, потрібна ще піч на пелетах. Після покупки котла на піч фінансів уже не вистачить.

Давайте зробимо так, щоб гостинній родині, усім її дітям та дорослим, було не страшно пережити цю зиму!

ID: 8335
Підтримали
Благодійна допомога
01.01.2023 17:10
1297,38 грн.
Благодійна допомога
31.12.2022 20:05
637,00 грн.
Володимир Бондаренко
31.12.2022 18:55
500,00 грн.
Дмитро Семенюк
31.12.2022 11:34
28,33 грн.
Благодійна допомога
31.12.2022 05:55
250,00 грн.
Усі донори

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зібрано

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Центр допомоги дітям потребує підтримки
Підтримати
Соціальна допомога
Центр допомоги дітям потребує підтримки
Мета цього проєкту – зібрати кошти на оплату комунальних послуг у Центрі допомоги дітям "Місто щасливих …
MiniMi. Благодійність для дітей
Підтримати
Соціальна допомога
MiniMi. Благодійність для дітей
Діти — наше натхнення! І саме зараз, як ніколи, їм потрібна наша підтримка та допомога. 20% відсотків з …
Мамо, я хочу їсти. 3
Підтримати
Соціальна допомога
Мамо, я хочу їсти. 3
Мабуть, найбільше задоволення отримує кожна мати, коли бачить, як з апетитом снідає чи обідає її дитина.…
Голодна старість. 7
Підтримати
Соціальна допомога
Голодна старість. 7
Старенькі люди на схилі літ залишаються, на жаль, самі, не маючи або втративши родину, близьких, рідних.…
Показати всі