Тепло для великої родини
Тепло для великої родини

Тепло для великої родини

Проєкт здійснює
Розпочато: 05.10.2022
Дніпро
Активний
Залишилось зібрати
36717,97 грн.
Зібрано у відсотках
35%
Потрібно зібрати
56800,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

9 прийомних діток і 2 біологічних виховуються зараз у патронатній родині Олени Шафран. Напередодні важкої зими будинок потребує додаткового опалення. Ціна питання 56 800 грн. Давайте разом подаруємо їм тепло!

Півтора року тому народилася патронатна родина Олени Шафран – подружжя забрало з лікарні перших прийомних діток. Взагалі-то, Олена та її чоловік – досвідчені мама й тато, у них троє кровних діток. Але півтора року тому вони відчинили двері свого будинку для дітей, народжених іншими батьками, у яких не вистачило можливостей чи бажання давати дітям все необхідне.

Рішення стати патронатними батьками подружжя не виношувало довго. Олена побачила оголошення у соцслужбі та замислилась. Згадала про досвід допомоги сусідській сім'ї, дорослі в якій попри підтримку не були готові змінювати своє життя. Той самий спосіб життя: у злиднях і зі згубними звичками – переймають у них діти. Дуже захотілося спробувати показати таким хлопчикам та дівчаткам, що можна жити інакше, "відігріти" їх у сім'ї та турботі.

Понад місяць збирали документи, близько 4 місяців проходило навчання у школі патронатних батьків: і ось перші діти переступили поріг їхнього дому.

Поки ми розмовляємо телефоном, Олена встигає й няньчити малюка, й перекидатися фразами з середнім. Кілька дітей, за яких ти несеш повну відповідальність, про яких маєш піклуватися 24 години на добу – це більше, ніж робота. Після закінчення терміну перебування дітей у сім'ї (3 або 6 місяців) патронатні батьки пишуть усі необхідні звіти та розлучаються з хлопцями та дівчатами, а за ними приходять нові.

Перший "випуск" Олени перейшов від неї до прийомної сім'ї: кровні батьки не стали доводити свою батьківську спроможність. Інші намагаються відновитися у правах. Зараз у Олени вже третя "команда": 3 дівчинки та 4 хлопчики від 2 до 12 років.

Вони також згодом або повернуться у кровну сім'ю, якщо біологічні батьки відновляться у правах, або перейдуть під іншу, більш постійну форму опіки. Чи не шкода патронатним батькам розлучатися – питання риторичне. Безумовно, вони звикають до дітей і переживають за їхню подальшу долю. Але те, що було в їхніх силах, вони зробили.

Брати та сестрички вперше побували в літньому таборі, мотузковому парку, плавали на байдарках, навчилися кататися на самокатах і велосипедах, спілкуватися та гратися (так, іноді цьому теж треба вчитися). Діти люблять активні ігри, особливо у воді: із задоволенням хлюпалися у невеликому басейні, які влітку ставили у дворі. А зараз починається напружений час навчання: дистанційно займатися одразу з кількома дітьми, які відстають за програмою, дуже важко.

У Олени та її чоловіка великий, зручний будинок, збудований близько 10 років тому. Але як показав досвід, узимку він продувається вітрами, особливо кутові кімнати. Олена з чоловіком мріє про утеплення, але поки що їм це не по кишені. У серпні вони придбали опалювальний котел, але на випадок, якщо будуть перебої з газом та електрикою, потрібна ще піч на пелетах. Після покупки котла на піч фінансів уже не вистачить.

Давайте зробимо так, щоб гостинній родині, усім її дітям та дорослим, було не страшно пережити цю зиму!

ID: 8335

Ваша допомога потрібна, як ніколи. Підтримайте проєкт, щоб додати трішки добра у цей світ!

Підтримати

Підтримали
Благодійна допомога
05.12.2022 20:11
50,00 грн.
Благодійна допомога
24.11.2022 01:16
1000,00 грн.
Благодійна допомога
22.11.2022 16:35
200,00 грн.
Благодійна допомога
21.11.2022 17:23
500,00 грн.
Благодійна допомога
18.11.2022 00:07
100,00 грн.
Усі донори
Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Скарбничка категорії "Соціальна допомога"
Підтримати
Соціальна допомога
Скарбничка категорії "Соціальна допомога"
Кошти з цієї Скарбнички йдуть на підтримку самотніх стареньких, багатодітних сімей, дітей-сиріт, усіх лю…
Святу для дітей бути!
Підтримати
Соціальна допомога
Святу для дітей бути!
Боляче думати, як святкуватимуть цей Новий рік діти переселенців. Тих, хто ще не встиг влаштуватися на н…
Транспорт для термінової допомоги літнім людям
Підтримати
Соціальна допомога
Транспорт для термінової допомоги літнім людям
У рамках цього проєкту ми зможемо здійснити ремонт вантажного автомобілю, завдяки якому швидко доставляє…
Голодна старість. 7
Підтримати
Соціальна допомога
Голодна старість. 7
Старенькі люди на схилі літ залишаються, на жаль, самі, не маючи або втративши родину, близьких, рідних.…
Показати всі