Увімкніть звук!
Увімкніть звук!
Завершений

Увімкніть звук!

Проєкт здійснює
Розпочато: 27.03.2017
Волинська обл.
Завершений
Всього зібрано
46730,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
46730,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

У семирічної Насті двостороння нейросенсорна туговухість 4-го ступеня. Це означає, що без слухових апаратів дівчинка не розрізняє слів, а навколишній світ для неї перетворюється в хаотичний набір звуків і постійний шум, як від проїжджаючого поруч поїзда. Насті допоможуть високочастотні цифрові слухові апарати. Якщо зараз їх не встановити, дівчинка розучиться говорити. Тоді і про навчання в школі, і спілкування з оточуючими можна буде забути.

Місто Горох – одне з найдавніших поселень Волині. Перша письмова згадка про нього відноситься до 1240 року. Довгий час Горохів був важливим пунктом ярмаркової торгівлі. Вироби Горохівських кушнірів, шевців і кравців користувалися великим попитом далеко за межами Волині. Сім років тому в цьому історичному місті народилася блакитноока дівчинка Настя.

– Ми з чоловіком дуже хотіли дівчинку. Коли дізналися, що у нас буде дівчинка, це було справжнє диво, ми були шалено щасливі!, – згадує Катерина, мама Насті.

Народилася Настя здоровою дитиною, жодних ускладнень і проблем зі здоров'ям не було. Але коли їй виповнилося 2 роки, дівчинка сильно застудилася, їй поставили неправильний діагноз, що в подальшому позначилося на її здоров'ї.

– Коли нас виписували з лікарні, мені здалося, що дочка зовсім не реагує на звуки, – розповідає Катерина. – Але лікарі запевняли, що все в порядку, що у дитини просто закладені вуха. Незабаром все буде нормально. Але сталося інакше. Через кілька місяців у Насті діагностували двосторонню туговухість.

Батьки почали возити доньку на заняття з логопедом і дефектологом. І до п'яти років у дівчинки сформувалася фразова мова.

– Останнім часом я помітила, що Настя стала прислухатися до того, що я говорю, до моїх слів. Намагається розібрати, зрозуміти їх. Раніше такого не було, – зазначає Катерина.

Настя розуміє слова, коли говорять дуже голосно, майже кричать. При цьому вона повинна підійти до співрозмовника майже впритул. Так вона може щось розчути. На останній консультації у сурдолога з'ясувалося, що слух у дівчинки погіршав –двостороння приглухуватість другого-третього ступеню переросла в четверту ступінь. Лікарі радять якомога швидше встановити слухові апарати.

– Самі купити слухові апарати ми не можемо, немає грошей. Я працюю бібліотекарем. Зарплата, самі розумієте, крихітна. У чоловіка постійної роботи немає. В оформленні інвалідності нам відмовили з самого початку, сказали: "Одне-то вухо чує, ось якби обидва... А так, яка вона інвалід?", – розповідає Катерина. – Тому ні на які пільги: лікування, ліки, слухові апарати дочка не має права.

Цієї осені Настя повинна піти в перший клас. І апарати дівчинці потрібні якомога швидше, щоб вона до них звикла, навчилася в них добре чути і повноцінно говорити. Адже спілкуватися з однолітками Насті дуже хочеться. Вона підходить до дітей на майданчику. Але запитати, як їх звуть, чи зочуть вони гратися, не може. Дивиться на них і мовчить. Діти продовжують гратися без неї. І Настя повертається до мами. Мовчки, і без сліз...

 

ПІБ: Дуб'юк Анастасія Володимирівна, 24.10.2009 р.

Місто: Горохів, Волинська обл.

Діагноз: нейросенсорна приглухуватість ІV ступеню

ID: 2969
Підтримали
Благодійна допомога
06.05.2017 12:45
0,96 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:42
120,00 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:29
30,64 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:24
367,06 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 11:48
1200,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Я мрію ходити до школи своїми ногами
Підтримати
Здоров'я
Я мрію ходити до школи своїми ногами
Катя – друга дитина в сiм'ï Покотило. Уже на першому роцi життя ïй дiагностували ДЦП, зараз Каті 10 рокi…
Допомога дітям та родинам під час війни
Підтримати
Здоров'я
Допомога дітям та родинам під час війни
Тут ви рятуєте життя дітей, які страждають від війни в України.
Відчути рівновагу, щоб знову ходити
Підтримати
Здоров'я
Відчути рівновагу, щоб знову ходити
Завдяки цьому проєкту ми закупимо програмно-технічний комплекс Balanсe Trainer для реабілітаційного цент…
Лікарям дитячого будинку потрібні медикаменти
Підтримати
Здоров'я
Лікарям дитячого будинку потрібні медикаменти
Ці діти не мають ні сімей, ні батьків. Весь тягар пошуку потрібного препарату лягає на керівництво дитяч…
Показати всі