Увімкніть звук!
Увімкніть звук!
Завершений

Увімкніть звук!

Проєкт здійснює
Розпочато: 27.03.2017
Волинська обл.
Завершений
Всього зібрано
46730,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
46730,00 грн.

У семирічної Насті двостороння нейросенсорна туговухість 4-го ступеня. Це означає, що без слухових апаратів дівчинка не розрізняє слів, а навколишній світ для неї перетворюється в хаотичний набір звуків і постійний шум, як від проїжджаючого поруч поїзда. Насті допоможуть високочастотні цифрові слухові апарати. Якщо зараз їх не встановити, дівчинка розучиться говорити. Тоді і про навчання в школі, і спілкування з оточуючими можна буде забути.

Місто Горох – одне з найдавніших поселень Волині. Перша письмова згадка про нього відноситься до 1240 року. Довгий час Горохів був важливим пунктом ярмаркової торгівлі. Вироби Горохівських кушнірів, шевців і кравців користувалися великим попитом далеко за межами Волині. Сім років тому в цьому історичному місті народилася блакитноока дівчинка Настя.

– Ми з чоловіком дуже хотіли дівчинку. Коли дізналися, що у нас буде дівчинка, це було справжнє диво, ми були шалено щасливі!, – згадує Катерина, мама Насті.

Народилася Настя здоровою дитиною, жодних ускладнень і проблем зі здоров'ям не було. Але коли їй виповнилося 2 роки, дівчинка сильно застудилася, їй поставили неправильний діагноз, що в подальшому позначилося на її здоров'ї.

– Коли нас виписували з лікарні, мені здалося, що дочка зовсім не реагує на звуки, – розповідає Катерина. – Але лікарі запевняли, що все в порядку, що у дитини просто закладені вуха. Незабаром все буде нормально. Але сталося інакше. Через кілька місяців у Насті діагностували двосторонню туговухість.

Батьки почали возити доньку на заняття з логопедом і дефектологом. І до п'яти років у дівчинки сформувалася фразова мова.

– Останнім часом я помітила, що Настя стала прислухатися до того, що я говорю, до моїх слів. Намагається розібрати, зрозуміти їх. Раніше такого не було, – зазначає Катерина.

Настя розуміє слова, коли говорять дуже голосно, майже кричать. При цьому вона повинна підійти до співрозмовника майже впритул. Так вона може щось розчути. На останній консультації у сурдолога з'ясувалося, що слух у дівчинки погіршав –двостороння приглухуватість другого-третього ступеню переросла в четверту ступінь. Лікарі радять якомога швидше встановити слухові апарати.

– Самі купити слухові апарати ми не можемо, немає грошей. Я працюю бібліотекарем. Зарплата, самі розумієте, крихітна. У чоловіка постійної роботи немає. В оформленні інвалідності нам відмовили з самого початку, сказали: "Одне-то вухо чує, ось якби обидва... А так, яка вона інвалід?", – розповідає Катерина. – Тому ні на які пільги: лікування, ліки, слухові апарати дочка не має права.

Цієї осені Настя повинна піти в перший клас. І апарати дівчинці потрібні якомога швидше, щоб вона до них звикла, навчилася в них добре чути і повноцінно говорити. Адже спілкуватися з однолітками Насті дуже хочеться. Вона підходить до дітей на майданчику. Але запитати, як їх звуть, чи зочуть вони гратися, не може. Дивиться на них і мовчить. Діти продовжують гратися без неї. І Настя повертається до мами. Мовчки, і без сліз...

 

ПІБ: Дуб'юк Анастасія Володимирівна, 24.10.2009 р.

Місто: Горохів, Волинська обл.

Діагноз: нейросенсорна приглухуватість ІV ступеню

ID: 2969
Підтримали
Благодійна допомога
06.05.2017 12:45
0,96 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:42
120,00 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:29
30,64 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 12:24
367,06 грн.
Благодійна допомога
06.05.2017 11:48
1200,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Історія маленького Давида. 2
Підтримати
Здоров'я
Історія маленького Давида. 2
Діагноз Давида "туберозний склероз" передбачає постійний прийом ліків. І як нерідко буває для дітей з та…
Макарчик хоче грати в футбол. 2
Підтримати
Здоров'я
Макарчик хоче грати в футбол. 2
Макарові 10 років, у нього ДЦП, він навчається в 5 класі на інклюзивній формі навчання. Найзаповітніша й…
Покращимо майбутнє Мілани!
Підтримати
Здоров'я
Покращимо майбутнє Мілани!
Мілана хворіє на ДЦП, у неї спастична диплегія, еквіноварусна деформація ніг, збіжна косоокість та серце…
Подаруйте мамі Машу! 8
Підтримати
Здоров'я
Подаруйте мамі Машу! 8
Мамі Маші сниться, що її донька бігає і розмовляє. Але це тільки сон… Їй вже 19, і хоча ментально дівчин…
Показати всі