Важкий шлях порятунку зору
Важкий шлях порятунку зору
Завершений

Важкий шлях порятунку зору

Проєкт здійснює
Розпочато: 11.07.2023
Дніпропетровська обл.
Завершений
Всього зібрано
20225,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
20225,00 грн.

Вже десять років поспіль Ростик із мамою їздить по лікарнях, і в дитини немає повноцінного щасливого дитинства… 2013 року, коли Ростику виповнилося три рочки, батьки вирішили вперше відвезти його до моря, але це стало фатальною помилкою.

В першу ж ніч хлопчика дуже сильно покусали комарі, у нього піднялася температура до 40 градусів, після чого почався великий набряк по всьому тілі, і навіть на обличчі, до невпізнаваності. Викликані лікарі "швидкої" зробили хлопчику укол жарознижувального та протиалергенного засобу. Але це не допомогло. Батьки вирішили терміново повертатися додому. Через декілька годин Ростик від болю почав втрачати свідомість і навіть не реагував на батьків, його тіло вкривалося пухирями. Вже потім батьки дізналися, що під час такої алергії опік був не тільки ззовні – опіки також були на слизовій оболонці гортані, трахеї, бронхів, сечового міхура, шлунку, стравоходу, ротової порожнини, губ та очей, було випадіння нігтів та вії. Аж потім, коли нові вії почали відростати, вони робили це не ззовні, як звичай у людей, а в середину повік; виникало тертя, через що зʼявлялися язвочки-ерозії, і в Ростика почав падати зір.

В дитячій обласній лікарні Ростика одразу госпіталізували в реанімаційне відділення. Лікарі сказали: "У вашої дитини серйозна алергічна реакція – "синдром Лаєлли". Моліться за життя своєї дитини, бо, можливо, він до завтра не доживе". При такій алергії зі ста людей виживає лише один.

Але Ростик вижив.

Лише на кінець третього тижня батькам сказали, що хлопчика будуть перевозити до стаціонару в палату, де він ще місяць пробув на лікуванні.

Життя для Ростика почалося спочатку. Він вчився ходити, говорити, їсти, навіть ходити в туалет, але при цьому він не бачив, йому було боляче дивитися, особливо вдень. Батьки звикли до того, що потрібно закривати вікна шторами та одягати дитині сонцезахисні окуляри.

Очі Ростик лікує і досі. В нього був сильний кон’юнктивіт, ерозії, випадіння вій і травмування рогівки через заворот повік. Вже позаду декілька операцій з усунення завороту повік на обох очах.

Батьки сподівалися, що лікування вже підходить до кінця, що дитина переросла, що все буде добре. Але на останньому плановому огляді лікарі діагностували у хлопця катаракту лівого ока. Тобто Ростику знов потрібна операція, тепер вже по заміні кришталика ока. Він вірить у краще, і замість того, щоб мама заспокоювала дитину, дитина заспокоює маму і говорить: "Мамо, не плач, все буде добре!". У нього попереду стільки планів та мрій, які потрібно втілити.

Повне ім’я: Земляний Ростислав Сергійович, 27.04.2011 р.
Місто: смт Губиниха, Дніпропетровська обл.
Діагноз: катаракта лівого ока
ID: 8854
Підтримали
Благодійна допомога
13.07.2023 11:10
16398,00 грн.
Благодійна допомога
12.07.2023 17:31
25,00 грн.
Благодійна допомога
11.07.2023 21:13
502,00 грн.
Благодійна допомога
11.07.2023 19:22
2600,00 грн.
Благодійна допомога
11.07.2023 17:42
500,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Мрію про здорове дитинство
Підтримати
Здоров'я
Мрію про здорове дитинство
Крихітний Нікіта народився на 31 тижні вагітності з вагою всього 1,540 грамів. Малюка відразу перевели в…
Скарбничка категорії "Здоров'я"
Підтримати
Здоров'я
Скарбничка категорії "Здоров'я"
Кошти з цієї Скарбнички йдуть на порятунок життя, оплату операцій, закупку медикаментів та обладнання, т…
Я буду ходити, мрії здійснюються!
Підтримати
Здоров'я
Я буду ходити, мрії здійснюються!
Максимкові вже 8 років, у нього ДЦП. Він все розуміє, все показує, але нічого не може вимовити. Йому пот…
Ілля невтомно долає перешкоди. 2
Підтримати
Здоров'я
Ілля невтомно долає перешкоди. 2
Щира посмішка цього хлопчини заряджає на позитив. Та попри це, його діагноз досить серйозний. Ілля Кравч…
Показати всі