Випрямити життя
Випрямити життя
Завершений

Випрямити життя

Проєкт здійснює
Розпочато: 29.11.2018
Львів
Завершений
Всього зібрано
13872,15 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
13872,15 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Цій дівчинці зі Львова через місяць виповниться одинадцять років. Що б не подарували їй на день народження батьки, Романія, звичайно, зрадіє. Тільки і вона сама, і батьки знають, чого їм найбільше хочеться. У дитини важка форма сколіозу, і допомогти їй може тільки складна операція – установка металоконструкції на хребет. Її готові провести в харківській клініці, але операція коштує дуже дорого і державної квотою не покривається. А у батьків Романії, які виховують двох доньок, таких грошей немає.

Давно помічено: важкохворі діти – не зовсім діти. Тобто вони, звичайно, діти, але часто поводяться як дорослі. Напевно, це можна пояснити занадто раннім зіткненням із серйозними труднощами, з болем. Він поправки на вік не робить. Як і дорослі, діти по-різному проживають свої хвороби. Хтось замикається в собі, а хтось не просто бореться з недугою, а живе так, немов ніякої хвороби немає. Романія – з другої категорії. У неї важкий діагноз: комбінований сколіоз 4-ого ступеня. Але при цьому Романія веде таке активне життя, яким не кожна здорова дитина зможе похвалитися. Гурток малювання – Романія, як і багато дітей її віку, обожнює малювати. Гурток співу – дівчинка любить співати. Спортивна секція – за словами тренера, дівчинка дуже старається і робить успіхи, попри проблеми зі здоров'ям.

У більшості випадків після занять Романія приходить додому блідою і мовчки лягає в ліжко. Не скаржиться, але Галина і так знає, що доньці боляче, і знову питає: "Доню, навіщо тобі стільки гуртків? Ти ж так втомлюєшся. Може, не будеш нікуди ходити?". "Буду", – відразу ж відповідає Романія, тихо, але дуже твердо. З 2016 року хребет Романії почав сильно скривлюватися. Дівчинці провели повний курс реабілітації, але ні лікувальна гімнастика, ні масажі, ні електростимуляція м'язів спини не допомогли. Залишалася надія тільки на жорсткий корсет Шено. "Це схоже на тортури, як іспанський чобіток", – зітхає Галина. "Жорсткий пластик здавлює тіло. Його треба носити вдень і вночі. Наша Романія дуже терпляча, але і вона іноді зривалася: "Все, болить!". Найжахливіше, що всі страждання виявилися марними. Кут викривлення хребта збільшився. Корсет не допоміг… Через рік рентген-знімок показав викривлення хребта на 35 градусів і протягом зими він почав збільшуватися, приймаючи форму літери S.

На консультації в Інституті патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка лікарі сказали, що викривлення стрімко прогресує, і сколіоз вже досяг четвертого ступеня, комбінованої форми. Якщо не зробити термінову операцію, почнуться перебої в роботі серця і легенів. Останнє дослідження функції зовнішнього дихання показало, що воно знизилося на 30%. У перспективі – важка інвалідність... Проблема в тому, що високотехнологічна операція, яка може врятувати дівчинку, і металоконструкція для фіксації хребта коштують величезних грошей і державної квотою зараз не покриваються. А чекати часу в Романії немає.

Сколіоз її повністю скалічить. Ставлю Романії питання: "Ти вже думала, як зміниться твоє життя після операції?". Вона відповідає: "А мені зможуть допомогти?", – захоплено запитує дівчинка. "Стану людиною з прямою спиною. Чи зможу нормально вчитися, зустрічатися з друзями, гуляти по Львову. Жити".

 

ПІБ: Тлуста Романія Тарасівна, 30.11.2006 р.

Місто: Львів

Діагноз: комбінований сколіоз 4-ого ступеня

ID: 4633
Підтримали
Благодійна допомога
28.02.2019 14:10
51,01 грн.
Благодійна допомога
27.02.2019 15:31
91,77 грн.
Благодійна допомога
20.02.2019 23:02
200,00 грн.
Благодійна допомога
20.02.2019 22:48
254,81 грн.
Благодійна допомога
20.02.2019 21:52
480,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Втратив слух, але продовжує захищати країну!
Підтримати
Здоров'я
Втратив слух, але продовжує захищати країну!
"Значне погіршення слуху заважає мені тим, що неправильно сприйнята інформація може вплинути на помилков…
Донорська кров рятує життя!
Підтримати
Здоров'я
Донорська кров рятує життя!
Завдяки проєкту ми закупимо рефрижераторну центрифугу для розділення компонентів крові в Кіровоградську …
Життєдайна енергія – через крапельниці
Підтримати
Здоров'я
Життєдайна енергія – через крапельниці
Один день 2015 року розділив життя Роми Мешко на до і після. Через ваду розвитку ШКТ дитині видалили тон…
Бути поруч
Підтримати
Здоров'я
Бути поруч
16-річній дівчині, яку госпіталізували у відділення дитячої онкології разом з мамою, довго не могли вста…
Показати всі