Руйнівна зброя, що знищує націю
Війна залишає рани у житті людей: фізичні, психологічні, моральні травми. Фізичні шрами — видимі, рани про які прийнято говорити і звертатися по допомогу, ті, що визнані суспільством. А є травми, які неможливо озвучити. Через нестерпний біль, через стереотипи у суспільстві. І зараз ми говоримо не про посттравматичний синдром, який мають всі хто переживає цю війну, а про жінок, які пережили сексуальне насильство від російських загарбників. І якщо так сталося — це злочин. А жінці, яка вижила, потрібна повага, відчуття гідності, прийняття та рівне ставлення, оскільки вона вціліла!
"Цей страшний досвід залишається в свідомості жінки, не даючи відчуття безпеки, повноти життя. Передаючи нащадкам тривогу і безпомічність. На це і націлена зброя ворога. У сучасному світі до жінки багато вимог, нові можливості не дають місця проявам слабкості, швидкий рух подій навколо значно звужує ймовірність отримання підтримки. Але, якщо біль замикає у пастці самотності, і поруч немає підтримки, тоді жінки завмирають у мовчазному болю, а відчуття цінності, гідності, безпеки та права на свободу розчиняється у скоєному злочині — так вони відчувають." — говорить Євгенія Аракєльян, одна з провідних психологинь, яка активно надає допомогу в проєкті GIDNA.
За статистикою жінка звертається за допомогою через 8 років після того як сталася трагедія, але за цей час вже сформувалася низка проблем, які потребують довготривалої терапії, тобто ці 8 років жінка може жити зовсім іншим життям.
Програма GIDNA розрахована на допомогу за короткий термін — 10 сесій від професійних психотерапевтів, які можна пройти онлайн, з будь-якої точки світу, абсолютно анонімно. І завдяки благодійному внеску від компанії Vulcan та благодійного партнера dobro.ua у проєкта Gidna від команди БО «БФ Майбутнє для України» є можливість розширити програму та надати допомогу ще більшій кількості жінок.
Головна ціль — повернути жінці основу стійкості та віри, що вона керує своїм життям і вона цінна!
Ми маємо зберегти нашу націю, справжніх берегинь українського роду, адже кожна жінка того GIDNA!
На фото: Євгенія Аракєльян - психологиня, яка надає допомогу в проєкті GIDNA.