Збережемо Настусі обличчя!
Збережемо Настусі обличчя!
Завершений

Збережемо Настусі обличчя!

Проєкт здійснює
Розпочато: 21.12.2015
Донецька область, Маріуполь
Завершений
Всього зібрано
2865,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
2865,00 грн.

Настя Фурсова народилася зі страшним діагнозом: монолатеральна судинна мальформація, так звана винна пляма на лівій стороні обличчя. Цей дефект не можна в Україні виправити безкоштовно. Лікування дуже дороге. А оплатити такі дорогі процедури у батьків Насті можливості немає. Якщо не видаляти "винну пляму", дівчинці буде дуже важко жити, ходити в школу та адаптуватися в соціумі.

- Настя народилася з плямою у всю ліву щоку – це було помітно ще в пологовому залі, - розповідає мама дівчинки Євгенія. - Я тоді подумала, може, травма якась, може, придавили... Чоловікові подзвонила. Він приїхав, стали разом чекати, коли пляма пройде. А вона так і не пройшла.

У Маріуполі, де живуть Фурсові, лікарі не знали, що робити з плямою. Життю не загрожує, і добре. Чого ще батькам треба? Але мама дівчинки з лікарями категорично не згодна.Тим більше, що пляма на щоці – не єдина проблема Насті: у дівчинки зрощені пальці ніг - через це їй досі важко стояти самостійно.

- Дуже важливо встигнути прибрати цей жах, поки Настя не усвідомила, що не така, як інші діти. І поки її не почали дражнити, - говорить Євгенія. - Нам і так вже на вулиці слідом дивляться.

Настя – дуже життєрадісна дівчинка, вона намагається не звертати увагу на свою проблему. Тільки коли прокидається і починає терти припухлу за ніч пляму, а заодно і очі. Через дві години після сну припухлість спадає, і Настя повертається до своїх дівочих справ. Це ж тільки здається, що в чотири роки не може бути ніяких справ. Насті потрібно розсадити на ліжку іграшки, розставити перед ними чашечки і почати пригощати своїх улюбленців. Євгенія розповідає, що займатися своїм ляльковим господарством дівчинка може годинами. Поки мама не покличе її на прогулянку, обідати чи лягати спати.

Грати та сміятися Насті подобається. А от їздити в київський Інститут дерматокосметології доктора Богомолець не дуже. Під час процедури, коли "винну пляму" обробляють імпульсним лазером, Настя тремтить і щільно-щільно притискається до мами. Хоча лікарі і запевняють Євгенію, що це абсолютно безболісно і відчуття не сильніше ніж від холодної води, їй все одно в це віриться насилу, і за доньку вона переживає. Тим більше, маніпуляції доводиться робити вже під наркозом, щоб обробити ділянки навколо очей.

Лікування це – складне і тривале. Але і лікарі, і батьки Насті помічають, що попередні процедури виявилися дуже ефективними, і їх обов'язково потрібно продовжити. Всього може знадобиться ще від 6 до 8 таких процедур. Тільки от коштують вони дуже дорого. Надзвичайно дорого для Євгенії, що сидить у декреті, та її чоловіка, який перебивається випадковими заробітками, до того ж проживають вони в зоні АТО. Але навіть якщо він і знайде собі постійну роботу, то все одно в Маріуполі грошей на лікування Насті не заробити.

Євгенія і Костянтин дуже переживають, що не можуть нічим допомогти своїй маленькій дочці. Якщо не прибрати пляму зараз, то вона буде рости разом з Настею. А значить, серйозні психологічні проблеми дівчинці гарантовані – вона буде уникати людей, не зможе адаптуватись у дитячому колективі.

- Розумієте, у нашій країні таких дітей безкоштовно ніде не лікують – у державних лікарнях просто немає такого апарату, - журиться Євгенія. - Чому так? Повинні ж бути якісь правила?!

От і я думаю – чому? Чому держава навіть не думає подбати про те, щоб його маленька громадянка Настя Фурсова виросла гарною і щасливою. Але ми-то з вами про це можемо подумати і допомогти, правда?

 

ПІБ: Фурсова Анастасія Костянтинівна, 25.12.2011

Місто: Донецька область, Маріуполь

Діагноз: монолатеральна лівобічна судинна мальформація шкіри обличчя по ходу ІІ гілки трійчастого нерва

ID: 1893
Підтримали
Благодійна допомога
12.02.2016 10:29
50,00 грн.
Благодійна допомога
10.02.2016 20:48
95,00 грн.
Благодійна допомога
10.02.2016 14:51
2,00 грн.
Благодійна допомога
04.02.2016 21:23
50,00 грн.
Благодійна допомога
31.01.2016 21:56
45,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Олексій хоче перемогти хворобу
Підтримати
Здоров'я
Олексій хоче перемогти хворобу
Перші тижні життя Олексій ріс та розвився, згідно з нормами. Час ішов, проте малюк не реагував на звуки,…
Протезування захисника
Підтримати
Здоров'я
Протезування захисника
Олександр в квітні 2022 року захищаючи Україну отримав ампутацію верхньої, нижньої кінцівки та втратив о…
Єдиний у мами. 4
Підтримати
Здоров'я
Єдиний у мами. 4
6-річний Діма хоче перемогти ДЦП. Лише регулярні покращують стан здоров’я хлопчика та збільшують його ша…
Подаруйте Дар’ї дар спілкування. 2
Підтримати
Здоров'я
Подаруйте Дар’ї дар спілкування. 2
Дарʼя продовжує боротися за повноцінне життя. Ворог у дівчинки дуже небезпечний. Із шестирічного віку Да…
Показати всі