Здоровенькі були
Здоровенькі були

Здоровенькі були

Проект здійснює
Розпочато: 04.09.2019
Харків
Завершений
Всього зібрано
15000,00 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
15000,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Часом віяння долі безжальні, навіть жорстокі. Доленосні манівці та стежини подекуди можуть завести в найболючіші, найскрутніші, здавалося б, несумісні з життям обставини. Така думка промайнула після знайомства з літньою жінкою, яка звернулася за допомогою в наш проект "Домашня опіка". На прохання розповісти про себе Олександра Михайлівна скромно та з посмішкою, ніби занурюючись у вирій минулих літ, починає свою оповідь, ніяковіючи, а ще постійно перепитуючи чи не забирає наш робочий час, адже цінує час інших. 

З перших слів, це звичайна буденна історія, типова для нашого суспільства. Молода, активна, працелюбна студентка-відмінниця, згодом – випускниця з відзнакою, вирішує переїхати в Україну до міста Антрацит Луганської області з іншої країни. Саме в Україні починається нова історія життя молодої та цілеспрямованої дівчини. Знайомство з майбутнім чоловіком, пошук роботи, облаштування у нових умовах. Далі – весілля, працевлаштування вихователем Антрацитівського дитячого садочку. Пізніше заслужено завідувач цього ж садочку більше 40 років. Для чоловіка – шахта, яка згодом покладе відбитки на здоров'я та забере життя в досить молодому віці. Доля не жаліла, ані ще молоду вдову, ані дітей, котрі залишились без батька. Почалися скрутні часи, дітей самостійно потрібно було ставити на ноги, забезпечувати всім необхідним для життя.

У 1988-му доля посилає нове випробування – онкологія, пізніше цукровий діабет, який дотепер супроводжує жінку, ніби давній недруг, постійно нагадуючи про себе. 2014 рік. Наступне випробування – війна, яка раптово ввірвалася в звичне життя та змусила без роздумів втікати з рідного міста й оселі. Як і більшість вимушених переселенців, Олександра Михайлівна залишила все нажите та лише з документами тікала до нового-чужого, проте гостинного міста. Харків зустрів стареньку новими випробуваннями. Помешкання, оформлення статусів, виживання. 2019 рік наніс найболючіший удар – загибель сина. Олександра Михайлівна залишається сам на сам зі своїми бідами та вирішує вперше звернутися за допомогою до сторонніх людей, адже не зможе забезпечити елементарні потреби, наприклад, дістатися до поліклініки за інсуліном, від якого давно залежить її життя. 

Історія цієї сильної, змученої бідами та випробуваннями жінки, а ще подібні життєві історії 40 підопічних проекту "Домашня опіка" породжує в голові безліч питань: "Життя чи виживання?", "Як бути таким людям, куди та в які двері стукати про допомогу?", "Скільки часу потрібно для зцілення нашого суспільства?". 

Чи не єдиним виходом та порятунком для стареньких, які опинились у складних життєвих обставинах, є допомога соціальних працівниць проекту "Домашня опіка". Але ресурси нашого проекту не завжди можуть задовольнити всі багаточисельні потреби таких осіб. Наразі ми потребуємо 15 тисяч гривень для закупівлі засобів арт-терапії та продовження функціонування дозвільної платформи "Здоровенькі були".

ID: 5374
Підтримали
dmytro d
12.02.2020 09:21
5690,18 грн.
Благодійна допомога
02.02.2020 22:05
100,00 грн.
Благодійна допомога
02.02.2020 22:03
84,00 грн.
Благодійна допомога
02.02.2020 16:38
35,73 грн.
Благодійна допомога
02.02.2020 15:14
101,96 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проект завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проекти
NEGRONI ТИЖДЕНЬ 2021
Підтримати
Соціальна допомога
NEGRONI ТИЖДЕНЬ 2021
Negroni Week в Україні об'єднали навколо себе багато закладів, які разом з Imbibe Magazine і Campari бер…
Нагодуй дітей-сиріт
Підтримати
Соціальна допомога
Нагодуй дітей-сиріт
Мета цього проекту – зібрати кошти на харчування дітей Центру допомоги "Місто щасливих дітей". У Центрі …
Новий текстиль для дитячого будинку сімейного типу
Підтримати
Соціальна допомога
Новий текстиль для дитячого будинку сімейного типу
Дитяче містечко "Отрадне" є теплим та серцевим домом для дітей-сиріт з 2010 року. Багато дітей-сиріт та …
Підтримка діток із будинку дитини "Сонечко"
Підтримати
Соціальна допомога
Підтримка діток із будинку дитини "Сонечко"
Сьогодні ми хочемо Вам розповісти про наших друзів із Запоріжжя – маленьких вихованців будинку дитини “С…
Показати всі