Зробимо крок назустріч дітям
Щорічно в Потіївській школі-інтернаті для дітей з наслідками ДЦП та поліомієліту піднімають на ноги і вчать ходити кілька важкохворих дітей. Реабілітація та догляд якісно поліпшують життя дітей, які увесь час страждають від викликаних хворобою болей. Для цього потрібно постійно займатися дітьми, впроваджувати нові технології та закуповувати спеціальне обладнання. Зробити це можливо за допомогою благодійників – у бюджеті не передбачені кошти на закупівлю реабілітаційного обладнання. Їх ледь вистачає на найнеобхідніше.
Всі, звичайно, знають, що є така хвороба як дитячий церебральний параліч (ДЦП). Дуже часто діти набувають ДЦП в результаті лікарської помилки при пологах. І живуть потім ці діти собі все життя з цими трьома буквами абревіатури – хтось краще, хтось гірше. Але однозначно, що всі мучаться від постійних болей: хребет ломить, руки і ноги крутить, бувають судоми. І мало хто цікавиться, як живуть ці діти, і чи можуть вони жити краще. Можуть. При грамотній реабілітації та догляді дитину навіть зі складною формою ДЦП можна навчити ходити, говорити чи сидіти, або повзати. Чомусь та можна навчити – не буває так, щоб людина не вміла нічого. Але головне, що дитині можна допомогти впоратися з болем і значно його зменшити.
Зазвичай діти з ДЦП їздять на реабілітацію раз або два рази на рік – кому як пощастить. Але це вкрай неефективний метод. З такими дітьми потрібно займатися щодня, для них потрібен окремий реабілітаційний центр. Такий центр створюється зараз благодійним фондом "Центр допомоги" на базі Потіївської школи-інтернату для дітей з наслідками ДЦП та поліомієліту в Житомирській області. Це загальноосвітня школа-інтернат, і одним із найскладніших її завдань у роботі з дітьми з наслідками ДЦП є реабілітація та догляд. Педагоги та реабілітологи школи роблять неможливе і піднімають на ноги навіть важкохворих дітей, адаптують їх до побуту.
Але щоб реабілітація була ефективною і поліпшувалася, необхідно постійно впроваджувати новітні методики та обладнання. В інтернаті закуповується сучасне обладнання, вчителі отримують другу вищу освіту і можуть працювати дефектологами, впроваджують іпотерапію.
Зараз інтернату необхідно придбати сучасне медичне та реабілітаційне обладнання. Це апарат для вакуумного масажу і пневмомасажер. За допомогою пневмомасажеру проводяться пресотерапія та ефективний лімфодренаж. Це потрібно для профілактики та лікування судинних порушень нижніх кінцівок. Щоб відбувався нормальний кровообіг, щоб не було так боляче, щоб це допомагало ставити дітей на ноги.
Вакуумний масаж вкрай ефективний у реабілітації дітей з наслідками ДЦП. Він поліпшує кровопостачання та насичення киснем м'язових тканин і головного мозку, знижуючи при цьому м'язовий і судинний тонус. Що дає курсове лікування? Через зниження збудливості кори головного мозку поліпшується самопочуття дитини: з'являється приплив бадьорості, підвищується настрій і апетит, нормалізується сон і рухові функції. Тобто без нормальної терапії дитина погано їсть, спить, дратівлива, багато плаче та не має сил і бажання витримувати важкі заняття з реабілітації.
Ви знаєте, що таке реабілітація у дітей з ДЦП? Це важка праця, багатогодинні хворобливі процедури – під час них і боляче, і страшно. Боляче, коли твоє тіло і м'язи сильно розтягують, страшно, коли ти висиш вниз головою, коли твою спину вигинають так, що тобі здається, що вона ось-ось зламається. Це праця, щоденна і без вихідних. Дитинством таке життя складно назвати, але це все одно дитинство. Ми ж повинні зробити максимум, щоб навчити цих дітей ходити, навчити якомога більшої кількості навичок, поліпшити їхнє життя і дати їм шанс на майбутнє. Діти з ДЦП мають шанс на відновлення та адаптацію, шанс на роботу і сім'ю. Може, поки не всі про це знають, але разом ми доведемо всім, що це так.
Цього року школі дуже потрібно закупити два пневмомасажери і два апарати для вакуумного масажу на загальну суму 55 920 грн. Приєднуйтесь!
UPD: Оскільки вартість обладнання зросла і збір коштів йшов дуже повільно, було прийнято рішення закупити вихованцям школи-інтернат зимового взуття.
ID: | 1298 |
Зоя Косухіна
22.11.2016 15:06
|
150,00 грн. |
|
Кристина Ганчева
20.11.2016 10:56
|
10,00 грн. |
|
Зоя Косухіна
07.11.2016 14:20
|
50,00 грн. |
|
Благодійна допомога
02.11.2016 20:53
|
100,00 грн. |
|
Благодійна допомога
16.10.2016 15:26
|
5,00 грн. |