Ferrexpo для проєкту "Протези для Незламних"
Ferrexpo для проєкту "Протези для Незламних"
Активный

Ferrexpo для проєкту "Протези для Незламних"

Начало кампании: 04.10.2022 11:08
Собрано
47924,43 грн
Цель
Поддержали
114
Опубликовать на Facebook Опубликовать в Telegram
Опубликовать на Facebook Опубликовать в Telegram

Компанія Ferrexpo закликає співробітників та партнерів підтримати проєкт «Протези для Незламних», спрямований на допомогу українцям, які потребують протезування через мінно-вибухові травми.

Війна щодня калічить українців. Важкі мінно-вибухові травми, вогнепальні поранення, опіки. Зброї ворога байдуже, кого вбивати. Ракети і бомби однаково сильно травмують військових та цивільних, дорослих та дітей.

Українські лікарі героїчно борються за кожного співвітчизника і повертають "з того світу" навіть найважчих пацієнтів. Однак далеко не всім вдається зберегти кінцівки. І хоч кількість ампутацій у час війни – таємниця – адже за нею ворог може вирахувати кількість поранень, зрозуміло – це сотні людей. Сотні тих, про кого Україна мусить потурбуватися.

"Я з дитинства мріяв бути військовим, для мене честь і обов’язок – це не просто слова", – каже 33-річний Михайло Юрчук. Десантник. Служити пішов у 2016-му. У березні 2022-го його бригада боронила Ізюм. На них вийшов танковий взвод ворога. Снаряд влучив у БТР поряд із Михайлом. Він підірвався, коли біг рятувати побратимів. Єдине, що пам’ятає – темряву.

Коли Михайло розплющив очі, руки уже не було, нога була розтрощена. Під обстрілами до місця евакуації побратими тягнули друга кілька кілометрів, хоч він і просив його покинути. І попри втрату кінцівок жити наповну Михайло вирішив у вдячність за їхній подвиг.

У червні він знову звівся на ноги. Завдяки силі волі і сучасному протезу Михайло, зціпивши зуби, навчився ходити. Наступним кроком мало стати протезування руки. От тільки перспектива, яка чекала чоловіка, йому не подобалася.  

Тим, хто втратив верхню кінцівку, зазвичай встановлюють гаки або косметичні протези. Перші – для роботи, другі – щоб люди на вулиці не озиралися. Та єдиним виходом для Михайла і таких, як він, може стати біонічна рука. Це від 20 до 50 тисяч євро. Звісно, вона ніколи не замінить втрачену руку, але за рахунок спеціальних сенсорів найліпше з усіх девайсів зможе відтворити її функцію. Людина напружує м’яз на ампутованій кінцівці – і кисть реагує.  

У це важко повірити, але ВДОМА, тобто, у своїй країні, УЖЕ роблять НАШІ лікарі – для НАШИХ людей. Українці – українцям. Національний центр реабілітації "Незламні" на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни – і дорослий, і дитина – отримує шанс бути врятованим та реабілітованим. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда – хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець з реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він її отримує в одному центрі. На думку психологів, адаптація та соціалізація проходять легше, коли пацієнт перебуває в знайомих мовних умовах, поряд з родичами.

Аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у Центрі "Незламні" запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні протези. Першого протеза отримав Михайло Юрчук. Біонічний протез встановили за фінансової підтримки ІТ-компанії Symphony Solutions. Це протез українського виробника Esper Bionics. Нині він вчиться користуватися протезом, "нову руку" називає квитком до повноцінного життя і дуже шкодує, що для багатьох інших, таких як він незламних українців, ця мрія поки лишається нездійсненною.

Відтак, щоб втілити її в життя, Національний центр реабілітації "Незламні" спільно з благодійною платформою dobro.ua розпочали благодійний проєкт "Протези для Незламних". У його межах найкращими у світі біонічними протезами вдасться забезпечити щонайменше півсотні українців, які постраждали від війни. Ціна питання: сто мільйонів гривень. Долучитися може кожен. Достатньо лише натиснути "Підтримати".

"Наша місія і бажання – створити найкраще для українців і підняти загальний рівень протезування в Україні, задати планку, нижче якої просто не можна спуститися. Щоб ніхто не думав і навіть не припускав, що можна їхати кудись за кордон, аби отримати щось краще, ніж в Україні", – Назар Багнюк, протезист Національного реабілітаційного центру "Незламні".

ID: 854
Поддержали
Благотворительная помощь
19.11.2022 13:09
500,00 грн
Благотворительная помощь
17.11.2022 20:13
100,00 грн
Благотворительная помощь
10.11.2022 13:48
300,00 грн
Все доноры
Кому мы помогаем
Протези для Незламних
Поддержать
Здоровье
Протези для Незламних
Мета цього проєкту – придбати 50 біонічних протезів для військових та цивільних, дорослих і дітей.
Похожие кампании
Подарок на новоселье маленьким “дачникам”!
Поддержать
Уличный фестиваль
Подарок на новоселье маленьким “дачникам”!
РАЗОМ НАС МІЛЬЙОНИ
Поддержать
РАЗОМ НАС МІЛЬЙОНИ
Волонтери SG
Поддержать
Хочу быть полезным
Oksana Kopot: Волонтери SG
Дієтолог Валентина Слюсарь допомагає дітям
Поддержать
Дієтолог Валентина Слюсарь допомагає дітям
Показать все