Лекція
Київ
Гуманітарна допомога: серія подій від Platfor.ma
Гуманітарна допомога: серія подій від Platfor.ma
Лекція
Київ
Завершений

Гуманітарна допомога: серія подій від Platfor.ma

Зібрано
77175,00 грн.
Мета
Підтримали
321

Після повномасштабного вторгнення 24.02.2022 українці відчули як ніколи сильно, чому так важливо знати власну історію, мову та культуру, розуміти і цінувати власну національну ідентичність. Однак чимало з нас відчувають прогалини в гуманітарній освіті. Ті ж, хто вивчав українську мову та історію за радянських часів, і зовсім мають потребу повністю переглянути свої знання у цій сфері.

Саме тому Platfor.ma розпочинає серію офлайн-подій для тих, кому не вистачило уроків з історії, мови та мистецтва у шкільні роки. Спеціально для вас ми запросимо найкращих експертів з гуманітарних знань – науковців, блогерів, викладачів, які розкажуть про українську культуру не нудно (так буває? авжеж!). Готуйтеся до яскравих прикладів, гострих тем та навіть мемів! «Гуманітарна допомога» — це саме те місце, де ви зможете не соромитись і поставити будь-які власні запитання щодо теми та отримати на них відповідь від справжнього знавця.

Розклад та теми подій (оновлюється щотижня):

Подія №10 Шевченкознавство
Дата та час: 29 грудня 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Юрій Макаров, журналіст, письменник і телеведучий, шеф-редактор директорату Суспільного телебачення НСТУ та голова комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. 
Тема: «Визначна постать: Тарас Шевченко як творець української модерності»
Коротко: Багато з нас звикли вірити, що наш національний геній — «поет простий, якого не варто тягнути в європейський модернізм та інші -ізми». Чому сприйняття Шевченка в контексті європейської культури не лише розкриває зміст творчості й постать автора, а й багато що пояснює в історії України, а також у нас самих? Як Україна, довгий час, здавалося б, приречена на провінційність, невпинно ґенерує модерність? Чому справжній Шевченко не перестає дивувати? Відповідь — у ньому самому, в його творах, варто лише уважно прочитати.

Подія №9 Філософія
Дата та час: 22 грудня 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
СпікерМихайло Кольцов, Історик філософії, кандидат філософських наук і консультант Світового Банку у сфері аналізу даних та кібербезпеки.
Тема: «5 філософських понять, які змінили своє значення після 24 лютого»
Коротко: 2022 рік привніс зміни у практично кожну сферу життя України та світу. І філософія також не залишилась осторонь. Ми зараз переживаємо екзистенційний досвід — війну, — і як ніколи цікавимося філософією стоїків. На лекції ми дізнаємось, які філософські поняття найбільше трансформувалися, і як це вже впливає на наше розуміння світу..

Подія №8 Культурологія
Дата та час: 15 грудня 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Наталія Кривда, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури КНУ ім. Шевченка та відома дослідниця історії культури й міфів.
Тема: «Як народжуються і де живуть українські міфи?»
Коротко: Творення міфів, як і десятки тисяч років тому, є одним з ключових інструментів управління соціальними групами — від  крихітних стартапів до великих геополітичних утворень. Водночас суспільні кризи й відсутність схем  розв'язування конфліктів, розмита інформація, відсутність освіти та звички до критичного мислення призводять до того, що людина і спільнота легко потрапляють під вплив міфу. Саме тому на лекції поговоримо про характерні риси міфосвідомості, її структуру і закономірності. Головне — розглянемо функції міфу і подивимося, як ефективно він справляється з психотерапією та з комунікаціями. Як встановлює культурні норми, керує суспільством і фактично замінює собою всю іншу духовно-практичну діяльність.

Подія №7 Література
Дата та час: 05 грудня 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Богдана Романцова, редакторка у видавництві «Темпора», викладачка літературних курсів Litosvita, Prometheus, Nobilitet, членкиня журі Премії президента України і Стипендії президента України та експертка Шевченківської премії Богдана Романцова.
Тема: «Поза шкільною програмою: як українська література стала такою, як вона є»
Коротко: «Українська література — це Панас Мирний, Квітка-Основ’яненко і Нечуй-Левицький», — казали нам в школі. Все це правда, однак ще українська література — це авангардні експерименти, скандальні публікації у часописах 90-х, панк, рок-н-рол та еротика. От саме про таку українську літературу ми й поговоримо на лекції.

Подія №6 Дизайн
Дата та час: 29 листопада 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
СпікерОлександра Корчевська, графічна та діджитал дизайнерка, арт-директорка, авторка курсу «Історія українського дизайну», а також викладачка Projector.Humanitarium, Бізнес-школи УКУ та Школи медіакомунікацій і журналістики УКУ Олександра Корчевська-Цехош.
Тема: «Креативна країна: чому ми нічого не знаємо про український дизайн в масовій культурі»
Коротко: Разом з лекторкою з'ясуємо, чому ми мало що знаємо про український дизайн на рівні мас, та розберемо усі причини, завдяки яким феномен українського дизайну досі обговорюють лише як той, який зароджується. Чи були в українському дизайні школи, чи спілки? Що завадило нам створювати продукти світового рівня на кшталт Ikea чи  Apple, чи у нас є продукти такого рівня? Як впливала радянська цензура на поширення українських продуктів? Вестернізація, тиранія, еміграція — як все це вплинуло на український дизайн і чому він саме такий, яким він є? Дамо відповіді на всі ці запитання, а також пригадаємо імена визначних постатей, на які можна рівнятися сьогодні. Обіцяємо — після цієї лекції ви будете любити і розуміти історію українського дизайну набагато краще.

Подія №5 Правозахист
Дата та час: 24 листопада 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Олександра Романцова, правозахисниця, менторка, виконавча директорка «Центру громадянських свобод» і лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Романцова.
Тема: «Ось вам Нобель: як правозахисники протягом років боролися з нашими ворогами»
Коротко: Українські правозахисники роками наголошували світовій спільноті, що наш сусід-агресор небезпечний, наводили докази його злочинів та намагалися покласти кінець війні, яка розпочалася ще у 2014 році. На лекції ми розберемося, в чому взагалі полягає робота правозахисників, на яких рівнях вона ведеться та чому це надважливо, як кожен може допомогти їм у цій боротьбі та чому нас стали набагато чіткіше чути після отримання Нобелівської премії миру.

Подія №4 Мистецтво
Дата та час: 17 листопада 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Ольга Балашова, мистецтвознавиця, кураторка, голова громадської організації «Музей сучасного мистецтва».
Тема: «Знання проти імперії: 10 історій про українське мистецтво, які має знати кожен»
Коротко: Чи думали ви про те, що правдива історія України — це історія нашого мистецтва? Скільки б ворожа пропаганда не спекулювала на тому, що нашої країни не існувало до ХХ століття. Жива, тягла та унікальна традиція, що налічує більше 1000 років — неспростовний доказ. На зустрічі ми поговоримо про те, що робить українське мистецтво, (яке має всі ті самі риси і періоди, що і європейське) самобутнім явищем світової культури.

Подія №3 Кіно
Дата та час: 10 листопада 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Лук’ян Галкін, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура, український кінознавець та кінокритик, співзасновник інтернет-медіа про кіно «Moviegram».
Тема: «Війна наративів: що українське кіно розповідає про нас світові»
Коротко: Які трансформації пройшов український кінематограф, як він репрезентує Україну в світі та які цінності транслює? А якими натомість є наративи російського кінематографу і чому він досі представлений на світових кінофестивалях?

Подія №2 Історія України
Дата та час: 2 листопада 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Владлен Мараєв, кандидат історичних наук, ведучий і співавтор YouTube-каналу «Історія без міфів», автор понад 300 наукових і науково-популярних публікацій.
Тема: «Як росія намагалася змінити нашу історію: найбільші міфи про минуле України»
Коротко: РФ десятиліттями поширювала пропагандистські наративи, намагалася переписати історію нашої країни й поширювала фейки навіть тоді, коли ми такого слова не знали. Щобільше, зараз вона робить те саме. Звідки взялися ці фейки? Як вплинули на нас з вами? І як аргументовано їх спростувати? Про все це будемо розбиратися разом!

Подія №1 Українська мова
Дата та час: 26 жовтня 19:00 (початок реєстрації о 18:30)
Локація: MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100)
Спікер: Остап Українець, філолог, письменник та співавтор каналу «Твоя підпільна гуманітарка».
Тема: «Пошуки "правильної української": війна, медіапростір і середовище»
Коротко: Тема лекції — актуальна як ніколи, адже від початку війни у 2014 році в Україні відбувається постійне зростання популярності української. Йдеться і про перехід у побуті, і про поглиблену цікавість до самої мови та її історії. Повномасштабне вторгнення лише посилило популярність солов’їної. У лекції ми поговоримо про те, як війна впливає на колективну мову, з якими викликами українське суспільство стикається в процесі переходу і як нам ліпше його контролювати.

Більше про «Гуманітарну допомогу»:

«Гуманітарна допомога» – це серія благодійних подій. А це означає, що купуючи квиток на подію, ви робите благодійний внесок одразу для п’яти благодійних організацій:

1. БФ Серця Майбутнього  - вони адресно допомагають дітям із вадами серця. 
2. БФ Let's Help - вони допомагають покинутим стареньким та стареньким у геріатричних пансіонатах.
3. БФ Центр соціальних проектів майбутнього - вони допомагають тваринам, що залишились у зоопарках Харкова та Миколаєва.
4. БФ Діти героїв - вони надають адресну допомогу дітям загиблих героїв
5. БФ Соломʼянські котики - вони надають гуманітарну допомогу у справі розмінування територій. Закуповують засоби для ДСНС та поліції (міношукачі, металошукачі, набори для розмінування)

Всі донати відвідувачів будуть зараховані до спільної скарбнички на платформі dobro.ua Української Біржі Благодійності та рівномірно розподілені між цими п’ятьма організаціями. Приходьте обов’язково, щоби стати розумнішими і добрішими з нами разом!

Кількість місць на офлайн-лекції обмежена. Для того, аби отримати квиток та зробити донат, натискайте  кнопку «Долучитися» та обирайте ту подію, яка вас цікавить найбільше. 

У разі повітряної тривоги ми попросимо всіх пройти за організаторами до найближчого укриття, яке знаходиться на паркінгу бізнес-центру. В разі, якщо тривога триватиме менше ніж 30 хвилин, ми запросимо вас повернутися на лекцію. Якщо більше – на жаль, нам доведеться скасувати подію. Ваш внесок буде зараховано на благодійність. Зверніть увагу: ваш благодійний внесок є безповоротним, навіть у випадку переносу чи скасування заходу.

Якщо у вас виникнуть будь-які запитання — пишіть на [email protected]

Дякуємо та чекаємо на зустріч!

 

ID: 8350

Архів подяк

Лекція  Остапа Українця «Пошуки "правильної української": війна, медіапростір і середовище». 26.10.20…

Далі

Лекція Владлена Мараєва «Як росія намагалася змінити нашу історію: найбільші міфи про минуле України»…

Далі

Лекція Ольги Балашової «Знання проти імперії: 10 історій про українське мистецтво, які має знати коже…

Далі
Показати більше

Не отримали підтвердження?

Для повторного отримання листа підтвердження подяки, введіть email який ви вказали при оплаті благодійного внеску