Який сьогодні день?

26 березня – фіолетовий день, покликаний нагадати про епілепсію та життя людей з цією хворобою. Тому сьогодні ми підготували для вас інструкцію що робити, якщо ви стали свідком нападу епілепсії.

БАЗОВИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ

1) Оцініть власну безпеку.

Цей пункт є обов’язковим для будь-якої ситуації. Інколи люди поспішають допомогти та опиняються в ситуації, коли їм самим потрібна допомога.

2) Підійдіть до постраждалого та підкладіть щось м’яке під голову, щоб людина не травмувала її або шию під час нападу. Це може бути що завгодно, що буде під рукою під час екстреної ситуації: подушка, ковдра, верхній одяг, що складено у формі подушки, будь-що м’яке.

Дуже важливо! НЕ ПОТРІБНО тримати голову або шию силою, достатньо просто підкласти під голову м’яке, щоб уникнути травмування.

3) Обережно спробуйте перевернути людину на бік під час нападу. Якщо ви фізично не можете цього зробити або боїтеся травмувати людину, поки пропустіть цей крок. Ви зможете перевернути постраждалого в безпечне (бокове) положення після закінчення нападу, якщо в цьому буде необхідність.

4) Приберіть небезпечні предмети поблизу (камені, скло), щоб людина не травмувалася. Якщо предмет прибрати неможливо (наприклад, стіна, паркан), не варто перетягувати потерпілого, підкладіть м'яке під кінцівку, якою він вдаряється.

5) За можливості, засічіть час, послабте одяг, що може давити (краватка, верхні ґудзики сорочки).

6) Запропонуйте допомогу після нападу. Зберіть інформацію про самопочуття, дізнайтеся, чи не перший це напад.

ЧОГО НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ:

- Не намагайтеся розтиснути щелепи та «дістати язик», це лише завдає травми. Ніякого позитивного ефекту даними діями ви не досягнете.

- Не дозволяйте оточуючим розтискати щелепи.

- Не тримайте та не притискайте людину під час нападу до землі. Не ставайте коліном на грудну клітину.

- Не забувайте про рукавички. Під час падіння людина могла травмуватися. Щоб не контактувати з його кров’ю, захищайте свої руки.


А ЩО ШВИДКУ НЕ ПОТРІБНО ВИКЛИКАТИ?

Швидку рекомендується викликати у наступних випадках:

- Після нападу людина втратила свідомість. В цій ситуації перевірте чи дихає людина: якщо так – переверніть її в безпечне положення, якщо ні, починайте серцево-легеневу реанімацію.

- Постраждалий прийшов до тями та говорить, що це перший напад в його житті.

- Якщо постраждала людина –  вагітна жінка або дитина.

- Напад триває більше 5 хвилин.

- Повторні напади через короткі проміжки часу.

Якщо ця інформація була для корисна, то ви можете підтримати проєкт, який допоможе сотням діток, які страждають від епілепсії. Хірургічне втручання вважається одним із найдієвіших методів лікування епілепсії. А виконання складних операцій на мозку вимагає ювелірної точності, спеціального обладнання і головне якісної діагностики. Нині найбільша потреба нейрохірургів лікарні Святого Миколая — це електронейроміограф, який допомагає в швидкому та ефективному аналізі щодо  потреб та вимог проведення нейродіагностичних процедур, для оцінки функціонального стану нервів та мʼязів, як при неврологічних захворюваннях так і при травматичних ураженнях опорно-рухового апарату. Це дуже допоможе лікарям допомагати маленьким пацієнтам зі всієї України. Тільки за минулий рік діагностики та лікування потребували більше 1000 дітей з епілепсією та іншими хворобами нервової системи. 

Вартість електронейроміографа — 2,1 млн грн.

Збираємо кошти серед всіх небайдужих і долучитися до збору коштів та порятунку українських дітей може кожен навіть 1 гривнею.

Допомогти