Біонічний протез руки для захисника, який перевершив усі сподівання лікарів

Біонічний протез руки для захисника, який перевершив усі сподівання лікарів

Після множинних поранень, трьох інсультів і зупинки дихання – без сторонньої допомоги він навіть сидіти не міг. А тепер, за 8 місяців щоденної важкої праці зі спеціалістами Національного реабілітаційного центру "НЕЗЛАМНІ", захисник повністю повернув собі контроль над тілом. Він завершує протезування, готується до виписки та мріє стати фізичним терапевтом.

Пацієнт: 22-річний Георгій Раскалєй із міста-героя Ірпінь. Він захищає країну з 19 років, на донецькому напрямку. І там, але вже в районі Бахмута, у травні 2023 року року молодий боєць отримує важке уламкове поранення. Ворожа міна влучає прямо у бліндаж, де був молодий боєць. На місці в Георгія стається три крововиливи у мозок, а у лікарні Дніпра – зупиняється дихання. До тями воїн прийде лише у столичному шпиталі, де дізнається про втрату руки.

Попри те, що лікарям вдалося зберегти життя молодого захисника, шанси на його відновлення були мізерними. На реабілітацію Георгія відправляють до Львова – у Центр "НЕЗЛАМНІ". Тут за складного пацієнта береться мультидисциплінарна команда. Щодня по 8 годин виснажливих занять. І за вісім місяців хлопець, який не міг ходити, а сидячи тримав баланс не довше 20 секунд – відновив усі свої фізіологічні функції.

Тепер настала черга протезування. Мультидисциплінарна команда ухвалює рішення встановити Георгію найбільш функціональну та високотехнологічну штучну кінцівку – біонічну руку. Це стало можливим завдяки внескам благодійників. Георгія вже протезують спеціалісти. Залишились останні штрихи: підігнати куксоприймач та навчитися користуватися біонічною рукою.

Ось що каже НЕЗЛАМНИЙ захисник за крок до виписки: "Коли я отримав поранення, я думав, що на цьому моє життя закінчилося і краще б я помер. Проте мама не дала мені здатися. Я повністю відновився і зараз вже успішно інтегруюсь в соціум та повертаюсь до мирного життя. Нині я навчаюсь на спеціаліста з реабілітації і вже навіть здав першу сесію. А ще я повернувся до свого хобі – бальних танців".

Зробити внесок на допомогу захисникам