День передчасно народжених дітей 2021

День передчасно народжених дітей 2021

17 листопада в усьому світі відзначається День передчасно народжених дітей. Щороку їх стає тільки більше і зараз це кожна 12 дитина, яка народжується в Україні. А проблема передчасних пологів залишається однією з найбільш недооцінених проблем у суспільстві.

Цьогоріч dobro.ua та Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" , аби привернути ще більше уваги та наочно показати як виглядає передчасно народжена дитина і з якою вагою вона народжується, зробила фотопроєкт “Цінний кожен грам”. Мета цього фотопроєкту - донести кожному, що передчасні пологи це поширене явище і від цього ніхто не застрахований.

На світлинах зображені діти, які народились передчасно та тримають в руках зрозумілі кожному предмети, вага яких дорівнює вазі, з якою вони народились.

Автором робіт виступила відома фотограф - Анна Гольцберг.

Долучитися до благодійних зборів на допомогу діткам, які народилися передчасно можна допомогти тут.

Історії діточок:

Руслана, яка на 29 тижні народила донечку Агнію вагою 1350 грамів:

"Для Руслани це була четверта недоношена дитина. Третя донечка, на жаль, померла. Агнія була четвертою і у мами був страх і паніка від того, що з дівчинкою може статися непоправне. Агнія народилася майже на 7 місяці і за її життя теж боролися лікарі. При народженні вона втратила вагу і їла через крапельницю. Тільки після досягнення 2 кг ваги дитину можуть виписати додому. Мама мріяла, щоб кожні 5-7 грамів їжі за прийом, перетворилися на заповітні 2 кг.

Завдяки талановитим та професійним лікарям перинатального центру, завдяки підтримці від професійного психолога у пологовому будинку, мамі було легше все пережити. Перший рік життя був насиченим і складним. Адже треба було надати підтримку та тримати під контролем багато фізіологічних аспектів організму передчасно народженої дитини. Але мама Руслана зробила все, щоб Агнія виросла найздоровішою та найпрекраснішою дівчинкою. Вона ніколи не порівнювала її з іншими дітками. Можливо, вона і не почала ходити, як інші дітки, можливо пізніше сказала свої перші слова, але зараз ви можете дізнатися лише завдяки цьому фото проєкту про те, що Агнія народилася передчасно."

Ірина народила на 30 тижні донечку Майю з вагою 1500 грамів:

"То були новорічні свята, коли щаслива родина поїхала до родичів у Карпати. У жінки тривала прекрасна вагітність без жодних ускладнень. Але відпустка виявилася не такою, як уявляла собі Ірина. Обставини склалися так, що у жінки передчасно відійшли води і її на швидкій доставили до Івано-Франківського перинатального центру, там лікарі дуже довго намагалися зупинити процес передчасних пологів. Але для того, щоб зберегти життя доньці, було ухвалено рішення не відтягувати. Так на світ з'явилася чудова Майя.

Майя вкрай повільно набирала вагу. Були дні, коли йшов відкат і тіі найдорожчі грами просто зникали. Коли зважували дитину, а на вагах було +5 грамів, то це було справді святом. Лише за тиждень Майя стабільно почала набирати вагу. Щодня мама дивилася на фотографії дітей у відділенні, яких вже виходили. Тоді вона вірила, що колись на цій стіні висітиме фотографія і її донечки."

Ірина народила на 24 тижні сина Вітовта вагою 610 грамів:

"Пологи стались дуже випадково. В один з днів просто відійшли води і треба було терміново робити кесарів розтин, щоб врятувати маля. 2 місяці реанімації на апараті ШВЛ і 2 місяці на виходжуванні.

Коли матуся зайшла перший раз в палату, то побачила діток, які лежали на відкритих реанімаційних ліжечках. Їх було видно, хоча вони були маленькими і вага не перевищувала 1500 грамів. Матуся подумала: Боже, які ж вони крихітні! Вітовт був в кувезі, накритий ковдрою, за якою його навіть видно не було. Коли матуся побачила синочка вагою 610 грамів, вона зрозуміла, що поруч лежать гігантські дітки. Довго не могли звикнути до того, що сталось. Але віра та підтримка була шалена. Батько завжди був поруч та підтримував матусю. Це надавало сил та віри в те, що все буде добре.

Вітовт справжній герой та надзвичайний хлопчик. Батьки завжди відверто говорять про передчасні пологи та ніколи не стидаються тим, що їхній хлопчик борець за життя. Адже в суспільстві існує міф, що дітки, які народились передчасно, обов’язково будуть мати інвалідність або вади. Це неправда! Зазвичай навпаки! Ці дітки виростають абсолютно як і всі інші здорові та щасливі."

Дана народила на 28 тижні сина Стефана вагою 1090 грамів:

"Стефан народився під щасливою зіркою. Мама за станом свого здоров'я не мала фізіологічної можливості виносити дитину. Після погіршення стану лікарями було прийняте рішення рятувати і її, і малюка. Так на світ з'явився Стефан. Маленький гарбузик, який помістився у мамині долоні.

2 місяці виходжування, відсутність терморегуляції, ковтального та смоктального рефлексу, безсонні ночі та переживання. Стефана виписали, коли він набрав 2 кг і це була довга дорога, в якій важливий кожен грам. У перинатальному центрі мамі надавали психологічну підтримку як психолог та лікарі, а й такі самі мами, які об'єдналися у співтовариство групової підтримки.

“Я пишаюся, що в мене є такий син! Я пишаюся, що він передчасно народжений!

Слово "недоношений" - це лише запис у медичній книзі. Це абсолютно нічого не означає! І це не страшно”.

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію