Найсучасніший протез для нашого захисника

Найсучасніший протез для нашого захисника

Він це зробив! Триочковий кидок біонічною рукою! Вчитель фізичної культури, який втратив руку на фронті, здійснив свою мрію через 5 місяців після реабілітації. За допомогою протеза закинув баскетбольний мʼяч прямо у кошик.

32-річний Валентин Анохін із села на Рівненщині, де до повномасштабного вторгнення працював вчителем фізичної культури. Навесні 2022 року педагога мобілізували. А влітку 2023-го на Куп‘янсько-Лиманському напрямку Валентин зазнав важкого поранення – в трьох метрах від нього розірвався танковий снаряд. "Фізрук" дивом вижив, але втратив ліву руку. 

Після час лікування та відновлення у Національному реабілітаційному центрі "НЕЗЛАМНІ" (UNBROKEN) вчитель-захисник найбільше переймався тим, чи зможе знову навчати дітей гри у баскетбол та закидувати триочкові. Аби і далі вправлятися з м’ячем звичайного протеза недостатньо, потрібен високотехнологічний. Тож мультидисциплінарна команда ухвалила рішення встановити вчителеві біонічну кінцівку. 

"Я дуже чекав на свою штучну руку. За час після поранення я вже звик справлятися багато з чим і однією рукою. Але, коли одягнув протез, то відчув як полегшилася щоденна рутина. Тепер я можу робити все вдвічі швидше", – ділиться відчуттями захисник. Але найголовніше, що здійснилась мрія Валентина. Можливості біонічної ріки повернули йому здатність знову грати у баскетбол. А от чи зможе Валентин повернутися до вчителювання, чи і надалі залишиться на військовій службі - наразі невідомо. Це рішення буде ухвалювати військово-лікарська комісія.

Отримати такий функціональний і дороговартісний протез Валентин зміг завдяки спільному проєкту Національного реабілітаційного центру та благодійної платформи dobro.ua – "Протези для Незламних". Збір на біонічні руки для захисників триває.   

Зробити внесок на допомогу захисникам