Рятуємо дітей з опіками в Україні

Рятуємо дітей з опіками в Україні

Львівські медики врятували 10-місячне немовля з опіками грудної клітки та рук.

Маленький Ігорчик із міста Бібрка, що на Львівщині. Термічну травму він отримав вдома — з місяць тому. Ситуація доволі типова. Малюк схопив чашку з щойно завареним чаєм та перекинув її на себе. Кип’яток уразив верхню частину тіла немовляти: обпік ручки та грудну клітину. 

Попри шок, батьки Ігорчика не розгубилися і зробили все правильно: охолодили уражену ділянку водою впродовж десяти хвилин, що допомогло уникнути поглиблення опіку. Потім повезли синочка до місцевої лікарні, де дитину знеболили. А вже потому вирушили до Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова, бо саме тут знаходиться найбільше в західних областях України опікове відділення. 

Загальна площа опіку в Ігорчика становила 3% поверхні тіла. Якщо для дорослого така термічна травма не несе істотної загрози, то для малят — становить серйозну небезпеку. 

Лікарі-комбустіологи провели Ігорчику перев’язку під знечуленням і таким чином позбавили дитину додаткових страждань. Ділянки опіку вони зафіксували сучасним перев’язувальним матеріалом. Ця губчаста пов’язка підлаштовується під анатомічну форму та має чудовий антибактеріальний ефект. Запобігає розмноженню патогенних мікроорганізмів та сприяє загоєнню рани. 

Проте за ураженою ділянкою ще потрібно буде спостерігати, адже можуть утворитися післяопікові рубці.  

Найчастіше опіки — це побутова травма. А найважчих пацієнтів українські спеціалісти роками змушені були відправляти на лікування за кордон.

Аби створити всі належні умови для лікування дітей з опіками в Україні, компанія Київстар центр "Незламні" та платформа dobro.ua продовжують змінювати систему та оснащувати відділення необхідним обладнанням. Наразі разом збираємо на портативний УЗД-апарат для відділення реанімації Лікарні Святого Миколая. За допомогою цього обладнання наші спеціалісти зможуть обстежувати найважчих маленьких пацієнтів прямо у палаті інтенсивної терапії. Зробити свій посильний внесок може кожен охочий. 

Допомогти діткам з опіками