Сьогодні саме ви – справжній тил ЗСУ

Сьогодні саме ви – справжній тил ЗСУ

Нещодавно в інтернеті звʼявився мем, який має таку переписку між мамою та донькою: "Слухай, доню! Українські волонтери все можуть знайти за годину. Можливо вони тобі і чоловіка знайдуть?". Всі сміються, адже справді для наших волонтерів немає нічого неможливого. Так само можна сказати і про людей, які працюють в фондах. Якщо з першими все швидко та вирішується іноді за одну хвилину, з фондами, звісно, трішки довше. Адже юридична частина роботи та безготівковий розрахунок нікуди не дівається. 

24 лютого наше життя перевернулось на 180 градусів і речі, які були важливими до початку війни, зараз розглядаються як щось забуте і невідоме. Ми були не готові, але ми довели, що вміння вирішувати величезні завдання гуртом – це риса нашої нації. За понад місяць було створена така величезна кількість корисних сайтів, платформ, гуманітарних штабів, волонтерських організацій. Фонди, які ніколи не працювали разом – обʼєднуються задля досягнення єдиної мети. Волонтери, які ніколи не знали один одного або не спілкувались – знаходять будь-які речі у будь- якій точці земної кулі. Люди змінюють професії, стають вантажниками, водіями, логістами, фармацевтами. Українці стали цілим фронтом та тилом наших ЗСУ і разом з героїчними хлопцями та дівчатами ведуть нас до перемоги. 

Але не змінилось одне – це шахрайство. Адже не всі свідомо розуміють, що таке війна і чому саме зараз не треба наживатись на горі. Зловживання довірою, на жаль, і зараз існує, але ми точно знаємо, що такі випадки поодинокі. Памʼятаємо, що світлих людей серед всієї цієї темряви видно здалеку. 

Зараз прохання про допомогу несуться у всіх чатах, соціальних мережах. І ми розуміємо, як людині важко іноді розібратись, який збір коштів можна підтримати. 

Для того, щоб не потрапити у неприємну ситуацію та не віддати кошти шахраям, треба памʼятати банальні, але дуже важливі речі. 

Перше, перераховуйте гроші тільки тим людям, яких знаєте особисто. Якщо не знаєте особисто ви, то ви можете довіряти тільки тим, хто дає свою особисту рекомендацію на той чи інший збір. Зараз дуже важливо уважно читати меседжі і довіряти можна тим, хто вже перевірив правдивість збору.

По-друге, волонтери, які знаються на своїй справі та цінують свою репутацію, намагаються хоч якось відзвітувати. Це можуть бути фотозвіти, і це вже чудово. 

По-третє, звертайте увагу на збори фондів. Особливо ті, яких ви підтримували до війни. Майже у кожного зараз є активні проєкти, які потребують підтримки. Якщо не знаєте, де шукати проєкти від перевірених фондів, можете завітати на сайт платформи dobro.ua. Тут більше 100 благодійних організацій збирають кошти на термінові проєкти допомоги постраждалим під час війни. 

По-четверте, підтримуйте близьких та родичів. Можливо саме від вас залежить їхнє життя. Нам треба бути поруч з рідними та простягати руку допомоги. 

По-пʼяте, величезною підтримкою буде розповсюдження інформації про збори коштів, в яких ви впевнені та яким довіряєте. Іноді простий репост може дозволити зібрати необхідну благодійну суму грошей. 

До речі, Дія.Цифрова освіта запустили Telegram-бот, що перевіряє благодійників на шахрайство. Якщо ви маєте підозру, що певний збір коштів на благодійність — це акт шахрайства, напишіть у чат-бот Стоп Остап. І алгоритм дій дуже простий: треба надіслати текстові, відео- або фотодокази ймовірного шахрайства. Усі такі повідомлення обробляються компетентними органами, тож ніхто не уникне покарання за свої протиправні дії. 

Головне будьте добрими, попри всі жахіття, з якими нам всім прийшлось жити. Допомагайте один одному, підтримувати ініціативи, фондів та волонтерів. 

Благодійники – це тил наших ЗСУ. 

Колонка піарниці dobro.ua Тетяни Райкової-Пилипчук

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію