4-річному Ромі терміново потрібна операція на серці
4-річному Ромі терміново потрібна операція на серці
Завершений

4-річному Ромі терміново потрібна операція на серці

Проєкт здійснює
Розпочато: 26.08.2015
Київ
Завершений
Всього зібрано
85386,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
85386,00 грн.

У 4-річного Роми вроджена вада серця – дефект міжпередсердної перетинки. У більшості дітей дефект заростає в перші роки життя. У Роми він не заріс. Згодом хвороба почала проявляти себе: з'явилася задишка при фізичних навантаженнях, блідість і швидка стомлюваність. Щоб уникнути аритмій, які загрожують життю, необхідна ендоваскулярна операція. Вона буде зроблена за рахунок бюджету, а от оклюдер, який закриє згубний отвір у серці Роми, потрібно оплатити.

Чотири роки після виявлення хвороби лікарі спостерігали за серцем Роми. Результат невтішний – через підвищене навантаження стало збільшуватися праве передсердя. Необхідна складна операція із застосуванням дорогого устаткування.

Поведінка Романа вражає. Він, 4-річний малюк, знаючий про те, що серйозно хворий, не тільки не плаче від страху, але чекає на операцію, знаючи, що вона виправить його серце.

- Коли стало зрозуміло, що операції не минути, - розповідає Ірина, мама Роми, - у мене ледве істерика не трапилася. Це дуже вплинуло на моє самопочуття. Ромі намагаємося сильно не розповідати, щоб не переживав, але він мабуть сам здогадується і тримається молодцем, справжнім чоловіком.

Ми боїмося, напевно, більше ніж він, але намагаємося не говорити про це прямо. Я думаю, в першу чергу наше самовладання підтримує Рому.

У місці дефекту хлопчику потрібно встановити оклюдер, пристрій зі сплаву титану і нікелю у вигляді двох з'єднаних між собою дисків. Ці крихітні диски упаковують в катетер, по вені підводять до серця і там встановлюють у наміченому місці, немов латку.

Роман народився здоровим і міцним на вигляд, із середньою вагою. Щастю батьків, не було меж, коли на світ з'явився син. У два місяці, на плановому огляді, педіатр почула у Роми невеликі шуми в серці, але, тут же заспокоїла: це не страшно, шуми у немовлят бувають часто, через деякий час вони проходять. Лікуючий лікар в інституті Амосова підтвердив їх слова. Ірина повірила і заспокоїлася, адже Рома був міцним, рум'яним немовлям.

У 2014 році, обстеження показало, що дефект почав зменшуватися, у батьків з'явилася надія, що все минеться, і операції вдасться уникнути. Але в 2015 році, коли хлопчик перехворів ГРВІ, йому призначили УЗД, результати якого показали, що вада серця не проходить, дефект міжпередсердної перетинки збільшився. Це вплинуло на роботу серця.

Рома не за віком розсудливий, розвинений. Наприклад, зовсім маленьким дивував однолітків, розповідаючи казку Пушкіна "У лукомор'я...", яку Рома знає напам'ять. А з однолітками у дворі збирає всяку живність, граючи в лікаря. Каже, коли виросте, хоче стати хірургом чи вченим. Напевно, щоб лікувати людей або всяку живність, з якою він любить гратися. А може для того, щоб придумати прилад, що дозволяє закривати отвір в серці без операції...

Спілкуючись з Ромою, приходиш до думки, що всі ці плани у нього всерйоз, що з таких малюків і виростають незвичайні люди.

- У півтора року вже добре говорив, - згадує Ірина. - У садок почав ходити, коли йому було трохи більше трьох років, це через те, що часто хворів, але це його не відрізняло від однолітків за розвитком. Ромі там дуже сподобалося. У неповні п'ять років бігло читає, рахує, вміє писати. Комп'ютером користується у справі – годинами грати в нього не любить, та й ми не дозволяємо.

Ще зовсім нещодавно Роман був дуже рухливим, любив бігати, плавати на озері, він дуже любить воду, займатися спортом – ходив у школу танців. Але тепер ознаки хвороби все очевидніше – хлопчик швидко втомлюється, сильно пітніє, з'явилася задишка, стала розвиватися тахікардія. А попереду ще школа з її навантаженнями.

Необхідна операція. Вона буде зроблена за рахунок бюджету, а от оклюдер, який закриє згубний отвір у серце Роми, потрібно оплатити. Але необхідних для цього грошей у родини Власюк немає. Ірина не працює – у декретній відпустці з 3-місячною сестрою Роми. Та й він часто хворіє, от і змушена вона весь вільний час стежити за його самопочуттям. Тато хлопчика отримує зарплату рядового менеджера, якої вистачає сім'ї з двома дітьми лише на проживання. Вся надія – на добрих людей.

 

ПІБ: Левандовський Роман Євгенійович, 17.12.2010

Місто: Київ

Діагноз: вроджена вада серця – дефект міжпередсердної перетинки

ID: 1682
Підтримали
Благодійна допомога
30.09.2015 11:12
3690,00 грн.
Благодійна допомога
30.09.2015 10:25
10,00 грн.
Благодійна допомога
30.09.2015 09:55
269,00 грн.
Благодійна допомога
30.09.2015 09:36
100,00 грн.
Юлія М.
29.09.2015 20:23
100,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Подаруймо частинку доброти для Насті
Підтримати
Здоров'я
Подаруймо частинку доброти для Насті
Анастасія – це дівчинка, яка зʼявилася на світ на 40-му тижні вагітності. Під час пологів води були зеле…
Вся Україна. Допомога онкохворим дітям.
Підтримати
Здоров'я
Вся Україна. Допомога онкохворим дітям.
Компанія Київстар ініціювала проєкт «Дитяча надія», щоб допомагати дітям з хворобами серця та онкологічн…
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Підтримати
Здоров'я
Обставини, з якими самотужки не впоратися
Даринці тринадцять. І, на жаль, вона має страшний діагноз – ДЦП. І ліву ручку вона притримує недарма, бо…
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Підтримати
Здоров'я
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Без підгузків догляд за лежачою людиною, що не контролює свої фізіологічні потреби, стає дуже важким. Са…
Показати всі