Арсеній бореться з пелюшок
Це Арсеній. Йому в березні виповниться 2, а він вже рік лікується від раку. У Арсенія дуже пухкі щічки завдяки препарату Дексаметазон. Пухкі щічки і в улюбленої іграшки хлопчика – Вінні Пуха. Разом з Вінні Арсеній бореться з надраннім (ЦНС) ізольованим рецидивом гострого лімфобластного лейкозу. «Поганий» лікар лікує Арсенія, а Арсеній лікує Пуха. Тільки Пуха лікувати не треба, та й місцевий лікар Арсенія не вилікує. Хлопчика врятує лише ТКМ від неспорідненого донора, яку в Україні не роблять.
Операція запланована в Італії, ціна питання – 120 тис. євро. Залишилося зібрати – 35 тис. євро.
- Арсенію, привіт! Давай дружити!
- Мммммм, – незадоволено «мукає» хлопчик і відвертається.
Знімаю на секунду маску. Маску знімають і Арсенію.
- Привіт-привіт, хлопчику! Давай дружити!
- Иииииии, – посміхається Арсеній.
І справді, як можна знайомитися з дівчатами в масках? Абсолютно неприпустимо. Ось якщо обличчя дівчини можна розгледіти, то можна й довірити їй на хвилинку Вінні Пуха, розмалювати їй блокнот. А якщо вона в масці, то як зрозуміти, яка вона – ця нова знайома? Ніяк.
Маленький він, цей Арсеній. Говорить поки що тільки найважливіші слова: «мама», «тато» і «дай». А слово «боляче» не каже. Це слово Арсеній може показати: стискає кулачки, мукає, сунеться назад, носик червоніє, в очах – сльози. Боляче – якщо болить, навіщо це слово вчити? Краще, щоб його не було.
Поява лікаря в палаті – «боляче», кабінет, де роблять пункції – «дуже боляче» (тата можна і кулачками побити в цьому випадку). Зате звіряткам і, головне, Вінні Пуху – не боляче. Арсеній одягає великі окуляри, бере в руки іграшковий стетоскоп і градусник та йде лікувати своїх друзів. Діловито крокує по відділенню у своїх смішних жовтих «кроксах» і синіх штанях.
- О, лікар Сеня пішов, наш майбутній онколог!, – сміються лікарі і медсестри.
Ніякий він не Сеня. Він – Арсеній. І своїх друзів він лікує так, щоб було зовсім не боляче: послухає грудку, температуру виміряє, погладить. Знайомі онкологи Арсенія роблять якось зовсім по-іншому. Після їх лікування у роті суцільна рана, і неможливо ні попити, ні поїсти. А хотілося б пюре і котлету.
Арсеній народився в молодій родині КВК-шників. Таким же веселим і сміхотливим вдався й він. Після народження, правда, потрапив до реанімації з пневмонією, але викарабкався. А в 9 місяців веселий Арсеній засумував і продемонстрував мамі підозрілий синяк на руці. Далі – аналізи, діагноз, лікарні, і рецидив за тиждень до остаточної виписки. Відтепер лікарня – його дім.
- Якщо чесно, то я спочатку не зрозумів, що таке лейкоз. Не хотів навіть відпрошуватися з роботи, думав, що за два тижні це мине. А потім мені сказали, що це рак, я вийшов в хол, прочитав в Інтернеті усе про цю хворобу і вперше заплакав. Сидів тут і плакав. А потім повернувся до сина і став за нього боротися. Я ні на хвилину не відступаю, – розповідає тато хлопчика Сергій Бакун.
Поки ми розмовляємо, Арсеній постійно бігає до ліфтів у холі і просить натиснути на кнопку. Подобається йому ця справа. Ще він чекає, що до нього приїде улюблена бабуся і з ним гратиме. Бабуся Арсенія – ефектна блондинка. Тому Арсеній любить усіх медсестер-блондинок у відділенні. Посміхається їм і гладить їх по руці, посилає руками поцілунки. До однієї навіть цілуватися в щічку просився. У смаках з сином не зійшлися, зітхає Сергій, обіймаючи дружину-брюнетку.
Тим часом Арсеній посилає рукою поцілунок мені, брюнетці. Багато ти розумієш, тато, підморгую я Арсенію.
До рецидиву батьки Арсенія боролися самі, нікому нічого не говорили і справлялися фінансово самостійно. Після рецидиву, коли стало зрозуміло, що врятує тільки пересадка за 120 тис. євро, юрист Сергій звільнився з роботи і серйозно зайнявся пошуком засобів – оббивав пороги депутатів, фірм, дзвонив на телебачення. За два місяці він зробив неймовірне і зібрав близько 85 тис. євро, із яких вже сплатив італійській клініці за типування крові і пошук донора для сина.
До новорічних свят збори істотно «просіли». Тим часом Арсенію роблять вже п'яту після рецидиву хімію, щоб дотягнути дитину до ТКМ. Рак – це ворог. Але ще більший ворог – це час, якого у хлопчика дуже мало. Організм дитини має межу, після якої високі дози хімії не підтримують, а вбивають разом із нездоровими клітинами й організм. Ми повинні поборотися з часом.
ПІБ: Бакун Арсеній Сергійович, 02.03.2013 р.
Місто: Київська область
Діагноз: гострий лімфобластний лейкоз, перший надранній ЦНС рецидив
ID: | 1276 |
Благодійна допомога
09.02.2015 17:26
|
75,00 грн. |
|
Благодійна допомога
08.02.2015 22:37
|
1000,00 грн. |
|
Благодійна допомога
08.02.2015 14:20
|
40,00 грн. |
|
Благодійна допомога
08.02.2015 13:50
|
200,00 грн. |
|
HeNrY
08.02.2015 09:52
|
5,00 грн. |