Більше, ніж любов
Більше, ніж любов
Завершений

Більше, ніж любов

Проєкт здійснює
Розпочато: 04.08.2020
Запоріжжя
Завершений
Всього зібрано
64691,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
64691,00 грн.

Настусине життя можна порівняти з крилом метелика – настільки воно тендітне. Її існування повністю залежить від двох трубочок. Через одну Настя дихає, через іншу – їсть. Без цих катетерів в трахео- і гастростоми жити дівчинка не зможе. А ще без спеціального харчування, без медикаментів, без витратних матеріалів та обладнання. Якщо перевести всі ці "без" у цифри, вийде більше 15 000 гривень на місяць, з яких держава їй виділяє трохи більше 3 тисяч. 

Якби не допомога від небайдужих людей, Настя вже давно б не жила.

Істинний вузол пуповини – рідкісна акушерська патологія, зустрічається всього в 1-2% вагітностей. Саме в цей відсоток і "потрапила" Настя. Не дочекавшись планового кесаревого розтину, вузол затягнувся і перекрив доступ кисню від мами. Результатом стала тривала гіпоксія, яка призвела до пошкодження головного мозку дівчинки. Відсутність смоктального і ковтального рефлексів і нескінченні судоми – в такому стані Настуся приїхала додому. За прогнозами лікарів, жити їй залишалося не більше року. Зараз Насті десять.

Настя прокидається о 6 ранку. Тато робить для неї суміш, підключає гастростому до помпи і йде збиратися на роботу: його чергування закінчується. За ніч йому доводиться прочистити аспіратором трахею і перевернути донечку на бік або на спинку в кращому випадку п'ять разів. Коли Насті погано – близько двадцяти. Тато звик так жити. Він не пам'ятає, як це – спати без перерви.
Вдень турбота про Настю переходить до мами. Вона обробляє антисептиком стоми, змінює серветки і фільтри, прочищає трахею від п’яти до двадцяти разів на годину. Кожні 15 хвилин Насті потрібні мамині руки. Через викривлення хребта їй боляче і некомфортно лежати в одному положенні.

Мама не вважає всі ці турботи важкими. Мама звикла так жити. Щодня в голові у неї думки про те, де взяти витратні матеріали, яких просто немає в Україні. За що купити і як дістати спецхарчування, яке не викличе у Насті блювоту і якого теж немає в Україні. Квест з пошуку і закупівлі всього необхідного вимотує більше, ніж цілодобова турбота про дівчинку. А ще мама боїться, щоб не згорів аспіратор. Той самий, що вмикається сімдесят разів на добу.

Ввечері Настя вже чекає тата – після роботи він спершу йде обійняти доньку і виносить її на руках на вулицю гуляти. Настя оточена аурою безмежної любові й вірить, що мама з татом зроблять все можливе, аби вона жила. І вони роблять. Ось уже десять років. Для Насті та її молодших братика та сестрички.

Ми не можемо повернути час назад і змінити долю. Але в наших силах допомогти забезпечити комфортні умови життя чудової дівчинки. Дуже просимо підтримати цю дружну родину! 

Мета нашого збору – закупити медикаменти, витратні матеріали, засоби гігієни та харчування на півроку. Все те, що можна купити в нашій країні.

 

ПІБ: Липка Анастасія Олександрівна, 08.02.2010 р.

Місто: Запоріжжя

Діагноз: мікроцефалія, стастичний тетрапарез, артрогрипоз, ЗПМР, вроджена вада розвитку нижніх і верхніх кінцівок, вроджена дисплазія кульшових суглобів. Носій трахеостоми і гастростоми. Ерозивний гастродуоденіт

 

ID: 6241
Підтримали
Благодійна допомога
21.10.2020 16:59
4455,85 грн.
Благодійна допомога
21.10.2020 12:26
100,00 грн.
Благодійна допомога
21.10.2020 11:27
50,00 грн.
Благодійна допомога
20.10.2020 22:05
51,01 грн.
Благодійна допомога
20.10.2020 19:52
25,48 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Кураж х Superhumans Center
Підтримати
Здоров'я
Кураж х Superhumans Center
У сезоні 2024 року частину прибутку від заходу, благодійних внесків від учасників та відвідувачів, Кураж…
Допомога дітям з епілепсією
Підтримати
Здоров'я
Допомога дітям з епілепсією
Мета цього проєкту - придбати сучасний електронейроміограф в Дитячу Лікарню Святого Миколая
Мрію про свій перший крок. 2
Підтримати
Здоров'я
Мрію про свій перший крок. 2
Це маленька Єва, і вона мріє про свій перший крок. Дівчинка хворіє на ДЦП, тому поки самостійно крокуват…
Збережімо життя онкохворих дітей!
Підтримати
Здоров'я
Збережімо життя онкохворих дітей!
Завдяки проєкту ми плануємо забезпечити Сумську обласну дитячу клінічну лікарню венозним сканером, інкуб…
Показати всі