Боротьба за ковток повітря!
Боротьба за ковток повітря!
Завершений

Боротьба за ковток повітря!

Розпочато: 16.12.2021
Рівне
Завершений
Всього зібрано
22300,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
22300,00 грн.

Вдих та видих… і так близько 29 тисяч разів на день. Ми щодня насолоджуємося свіжим повітрям, але не помічаємо тих, хто прив’язаний до кисневих шлангів. Іноді для таких людей кожен вдих буває важким та переривчастим, вони задихаються, у них  муковісцидоз.

Життя з муковісцидозом – це важка щоденна праця. Ця хвороба невиліковна і найбільше вражає легені та травну систему. Слиз та мокротиння із легень при муковісцидозі не виводиться, постійний кашель та задишки, а ще ж порушення роботи підшлункової та шлунку, постійні болі, метеоризми та розлади. І з цим людина приречена жити завжди. Щоб вижити, потрібно постійно інгалюватися, вживати жмені ліків, багато рухатися і тренувати легені.

Діагностують хворобу, переважно, на перших трьох роках життя, і дітки з муковісцидозом вже змалечку мають навчитися боротися за ковток повітря.

Те ж саме пережила сім’я Момот. Але у них сталося подвійне горе: обоє дітей – Тетянка та Миколка – хворіють муковісцидозом. Маленькі братик і сестричка нерозривно пов’язані у своїй боротьбі за нормальне життя. Тетянці діагностували муковісцидоз у 2 роки і 3 місяці – вона погано набирала вагу і мала хронічний бронхіт. У той час її мама вже була вагітна другою дитиною, Миколкою. Для батьків це був справжній шок. Життя сім’ї враз змінилося – на приліжкових тумбах з’явився інгалятор і стоси упаковок із ліками.

Коли ж нарешті народився Миколка, батьки слідкували за ним, шукаючи ознаки цього ж самого генетичного захворювання. Щодня мама зазирала у вічі свого малюка і мучилася питанням, чи доведеться ще й її сину переживати те ж саме, що тепер випало на долю її донечки. Однак скоро її найгірші побоювання справдилися. У Миколки також діагностували муковісцидоз, і він одразу після народження почав лікування.

Одна дитина з муковісцидозом потребує догляду та величезних фінансових затрат, а уявіть, коли таких дітей у сім’ї двоє! Весь цей час сім’я так-сяк справлялася – діти помаленьку росли та розвивалися. Наразі Таня ходить у школу, вона любить малювати, танцювати і співати, а її братик Миколка ходить до садочка і активно готується до школи. Здавалося б, все нормально, сім’я звикла, пристосувалася, якби не постійні витрати. Діти ростуть, їм щораз потрібне дорожче обладнання і більше ліків. Батьки перестали справлятися фінансово і вирішили звернутися за допомогою.

Наразі Тетянка та Миколка щодня використовують потужні інгалятори PARI LC SPRINT. Що три місяці витратні набори до них – небулайзери – потрібно змінювати. Щоб спокійно дожити до кінця наступного року, батьки просять придбати їхнім дітками 6 таких небулайзерів (2 вони вже мають). Вартість одного 1 150 грн, а на 6 потрібно 6 900 грн.

Однак, це ще не вся історія. Наразі дітки "прив’язані" до дому, адже використовувати наявні інгалятори можна лише тоді, коли вони підключені до електрики. Сім’я не має змоги придбати портативний інгалятор, який можна було б використовувати в школі чи на виїздах із рідного містечка. Для сім’ї – це маленька мрія, адже вони зможуть бути більш мобільними. Вартість одного інгалятора Flaem NUOVA Wi. Neb Go становить 7 700 грн, а для діток потрібно одразу 2.

Загальна сума допомоги на сьогодні для Тетянки та Миколки складає 22 300 грн. Сума, здавалося б не дуже великою, але вона здатна якісно змінити життя цілої сім’ї. Ми переконані, робити добро разом реально!

Повне ім’я: Момот Тетяна, 28.08.2013 р. та Микола Олександрович, 20.05.2016 р.
Місто: Рівне
Діагноз: муковісцидоз
ID: 7715
Підтримали
Благодійна допомога
30.12.2021 15:40
4200,00 грн.
Благодійна допомога
30.12.2021 15:30
100,00 грн.
Благодійна допомога
30.12.2021 12:01
100,00 грн.
Vasil
30.12.2021 11:46
200,00 грн.
Андрей Whisky
30.12.2021 11:33
259,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Мрію не падати і ходити ніжками
Підтримати
Здоров'я
Мрію не падати і ходити ніжками
Діагноз "ДЦП" Мілані встановили після 4 років, а в 5-річному віці в дівчинки був перший напад епілепсії,…
Аптечка для бабусі та дідуся
Підтримати
Здоров'я
Аптечка для бабусі та дідуся
Наш проєкт покликаний закупити 26 аптечок із базовими лікарськими засобами, які використовуються як ліки…
Великі надії
Підтримати
Здоров'я
Великі надії
Коли почалося повномасштабне вторгнення, коли ніхто не знав чого очікувати, майбутня мама Тетяна була на…
Кирило потребує Вашої допомоги
Підтримати
Здоров'я
Кирило потребує Вашої допомоги
У Кирила ДЦП, спастична геміплегія, він потребує Вашої допомоги, щоб потрапити на реабілітацію.
Показати всі