Дитинство, яке потребує постійного контролю
Дитинство, яке потребує постійного контролю
Завершений

Дитинство, яке потребує постійного контролю

Проєкт здійснює
Розпочато: 04.04.2024
Черкаська обл.
Завершений
Всього зібрано
22000,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
22000,00 грн.

Софійка – добра і життєрадісна 8-річна дівчинка. Нічим особливим не хворіла, але навесні минулого року в неї почалося інше життя. Спочатку зрідка з'являвся періодичний біль у животі, потім він частішав. Дитина постійно відчувала голод, хотіла їсти кожні 2 години. Софійка почала стрімко втрачати вагу і схудла на 5 кг за декілька місяців. Її постійна мучила спрага. Коли лікар направила дитину здати аналіз на глюкозу, стало зрозуміло, що весь цей час відбувалося з організмом дитини – всі ці симптоми були пов’язані з надзвичайно високим рівнем цукру в крові протягом тривалого часу.

Так Софійка потрапила в лікарню, й почалося її знайомство з інсулінозалежним цукровим діабетом 1 типу. Графік лікування у дівчинки суворий. Щоденні ін'єкції інсуліну вранці, ввечері та перед кожним прийомом їжі. Чіткий прорахунок їжі через ваги. Для родини це стало надзвичайно тяжким навантаженням, що вже говорити про дитину. Софійці довелося вчитися жити по-новому: побороти страх перед ін'єкціями, навчитися колоти себе саму і постійно контролювати рівень цукру в крові. Адже підступність цього захворювання полягає в тому, що ззовні людина виглядає здоровою, але за лічені секунди може відчути погане самопочуття і навіть втратити свідомість. Через низький рівень цукру в крові страждають клітини мозку. А від високого рівня цукру може виникнути отруєння організму та важкі ускладнення. Дитина не завжди відчуває низький рівень цукру, а високий не відчуває взагалі, тому щоб забезпечити здорове життя без ускладнень – необхідний постійний моніторинг рівня цукру в крові.

За допомогою моніторингу дитина може вести повноцінне життя, не боячись заснути та не прокинутися, або піти в школу та втратити свідомість через тяжку гіпоглікемію, адже моніторинг дає змогу бачити реальну картину рівня глюкози. І можна вчасно зреагувати на зміни в організмі дитини.

На жаль, в нашій країні цей моніторинг не забезпечується державою, тому їх необхідно купувати самим. Один сенсор коштує близько 2 000 грн і працює лише 14 днів. Мама Софійки працює лаборантом на заводі, а тато – звичайним працівником в деревообробній сфері, бабуся – вихователь в місцевому дитячому садочку. Особливо в нинішній час дуже складно забезпечувати дитину всім необхідним – купувати сенсори, одноразові голочки до шприц-ручок, якими колють інсулін, спиртові серветки, ланцети, щоб звіряти показники цукру з глюкометром. І без хвороби дівчинки матеріальне становище сім’ї з села дозволяло купувати лише продукти, оплатити комунальні послуги та найнеобхідніші речі. А в умовах війни це стало ще складніше. Мати дівчинки благає про допомогу з лікуванням донечки.

Повне ім’я: Зінченко Софія Іванівна, 10.05.2015 р.
Місто: с. Нова Дмитрівка, Черкаська обл.
Діагноз: інсулінозалежний цукровий діабет 1 типу
ID: 9385
Підтримали
Благодійна допомога
15.04.2024 21:05
13300,00 грн.
Благодійна допомога
15.04.2024 14:53
100,00 грн.
Благодійна допомога
15.04.2024 08:44
200,00 грн.
Благодійна допомога
14.04.2024 13:30
500,00 грн.
Благодійна допомога
14.04.2024 11:13
100,00 грн.
Усі донори

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зібрано

Схожі проєкти
Єлісєй на дистанції життя
Підтримати
Здоров'я
Єлісєй на дистанції життя
7-річний Єлісей – дитина з аутизмом. Хлопчику потрібні регулярні реабілітації, щоб він міг говорити та р…
Марійка так хоче самостійно ходити! 2
Підтримати
Здоров'я
Марійка так хоче самостійно ходити! 2
Марійці 3 роки. Вона досі самостійно не сидить, не перевертається і не ходить. Тому їй вкрай потрібні си…
Тепло та захист для немовлят
Підтримати
Здоров'я
Тепло та захист для немовлят
Мета проєкту – закупити позиціонери, укладки, чохли для виходжування передчасно народжених малюків Черні…
Незламна мама: відроджуємо жінок задля відродження України
Підтримати
Здоров'я
Незламна мама: відроджуємо жінок задля відродження України
Ми збираємо кошти на реабілітацію 100 осіб – жінок і дітей, які постраждали від війни в Україні. (У варт…
Показати всі