Дитинство, яке потребує постійного контролю
Дитинство, яке потребує постійного контролю
Активний

Дитинство, яке потребує постійного контролю

Проєкт здійснює
Розпочато: 04.04.2024
Черкаська обл.
Активний
Залишилось зібрати
14100,00 грн.
Зібрано у відсотках
35%
Потрібно зібрати
22000,00 грн.

Софійка – добра і життєрадісна 8-річна дівчинка. Нічим особливим не хворіла, але навесні минулого року в неї почалося інше життя. Спочатку зрідка з'являвся періодичний біль у животі, потім він частішав. Дитина постійно відчувала голод, хотіла їсти кожні 2 години. Софійка почала стрімко втрачати вагу і схудла на 5 кг за декілька місяців. Її постійна мучила спрага. Коли лікар направила дитину здати аналіз на глюкозу, стало зрозуміло, що весь цей час відбувалося з організмом дитини – всі ці симптоми були пов’язані з надзвичайно високим рівнем цукру в крові протягом тривалого часу.

Так Софійка потрапила в лікарню, й почалося її знайомство з інсулінозалежним цукровим діабетом 1 типу. Графік лікування у дівчинки суворий. Щоденні ін'єкції інсуліну вранці, ввечері та перед кожним прийомом їжі. Чіткий прорахунок їжі через ваги. Для родини це стало надзвичайно тяжким навантаженням, що вже говорити про дитину. Софійці довелося вчитися жити по-новому: побороти страх перед ін'єкціями, навчитися колоти себе саму і постійно контролювати рівень цукру в крові. Адже підступність цього захворювання полягає в тому, що ззовні людина виглядає здоровою, але за лічені секунди може відчути погане самопочуття і навіть втратити свідомість. Через низький рівень цукру в крові страждають клітини мозку. А від високого рівня цукру може виникнути отруєння організму та важкі ускладнення. Дитина не завжди відчуває низький рівень цукру, а високий не відчуває взагалі, тому щоб забезпечити здорове життя без ускладнень – необхідний постійний моніторинг рівня цукру в крові.

За допомогою моніторингу дитина може вести повноцінне життя, не боячись заснути та не прокинутися, або піти в школу та втратити свідомість через тяжку гіпоглікемію, адже моніторинг дає змогу бачити реальну картину рівня глюкози. І можна вчасно зреагувати на зміни в організмі дитини.

На жаль, в нашій країні цей моніторинг не забезпечується державою, тому їх необхідно купувати самим. Один сенсор коштує близько 2 000 грн і працює лише 14 днів. Мама Софійки працює лаборантом на заводі, а тато – звичайним працівником в деревообробній сфері, бабуся – вихователь в місцевому дитячому садочку. Особливо в нинішній час дуже складно забезпечувати дитину всім необхідним – купувати сенсори, одноразові голочки до шприц-ручок, якими колють інсулін, спиртові серветки, ланцети, щоб звіряти показники цукру з глюкометром. І без хвороби дівчинки матеріальне становище сім’ї з села дозволяло купувати лише продукти, оплатити комунальні послуги та найнеобхідніші речі. А в умовах війни це стало ще складніше. Мати дівчинки благає про допомогу з лікуванням донечки.

Повне ім’я: Зінченко Софія Іванівна, 10.05.2015 р.
Місто: с. Нова Дмитрівка, Черкаська обл.
Діагноз: інсулінозалежний цукровий діабет 1 типу
ID: 9385

Ваша допомога потрібна, як ніколи. Підтримайте проєкт, щоб додати трішки добра у цей світ!

Підтримати

Підтримали
Благодійна допомога
14.04.2024 11:13
100,00 грн.
Благодійна допомога
14.04.2024 09:22
100,00 грн.
Благодійна допомога
13.04.2024 13:36
100,00 грн.
Василь
10.04.2024 13:19
100,00 грн.
Благодійна допомога
10.04.2024 09:14
100,00 грн.
Усі донори
Схожі проєкти
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Підтримати
Здоров'я
У стаціонар з лежачими хворими потрібні підгузки
Без підгузків догляд за лежачою людиною, що не контролює свої фізіологічні потреби, стає дуже важким. Са…
Нехай б'ються дитячі серця
Підтримати
Здоров'я
Нехай б'ються дитячі серця
Завдяки цьому проєкту ми закупимо реагенти і електроди для газового аналізатора для клінічної лабораторі…
Обладнання для лікарні в Донецькій області!
Підтримати
Здоров'я
Обладнання для лікарні в Донецькій області!
Лікарня у Донецькій області критично потребує медичного обладнання у вигляді резектоскопа. Заклад розрах…
Поставити малечу на ніжки
Підтримати
Здоров'я
Поставити малечу на ніжки
Мета проєкту – зібрати кошти на дві сучасні системи вертикалізації для центру катамнестичного спостереже…
Показати всі