Допомога передчасно народженим діткам
Допомога передчасно народженим діткам
Завершений

Допомога передчасно народженим діткам

Розпочато: 10.09.2019
Одеса і Херсон
Завершений
Всього зібрано
96729,72 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
96729,72 грн.

Передчасні пологи майже завжди несподівані, вони лякають невідомістю результату, переживаннями, адже на перший план виходять страхи за здоров'я малюка, який народиться недоношеним. Сучасні методи надання невідкладної допомоги та виходжування недоношених дітей, народжених у термін від 26 до 28 тижнів, дозволяють більшості дітей зберегти життя. Але для цього необхідна наявність сучасного обладнання в лікарнях. 

У дітей, що народилися в терміні від 28 до 32 тижнів, через незрілість легенів будуть більш серйозні проблеми з самостійним диханням, і їм з більшою ймовірністю буде необхідна допомога у вигляді допоміжної (СРАР) або штучної вентиляції. Також у цій категорії дітей частіше виникають інші проблеми, пов'язані з незрілістю: вони більш уразливі до інфекції, порушень мозкового кровообігу, крововиливів, неспецифічного ентероколіту (НЕК), розвитку проблем із зором (ретинопатія). Для їх виходжування потрібно більше часу, зусиль, терпіння і ресурсів. Однак при сучасному рівні неонатальної допомоги шанс вижити у таких дітей досить високий – 95-98%. І багато хто з таких дітей ростуть в подальшому абсолютно здоровими.

"Золотим стандартом" моніторингу в пологовій залі при наданні первинної іреанімаціонної допомоги недоношеним новонародженим є моніторинг показників методом пульсоксиметрії. Реєстрація показників методом пульсоксиметрії починається з першої хвилини життя. Пульсоксиметр є найважливішим засобом моніторингу в сучасній практиці виходжування недоношених діток. Це неінвазивний медичний пристрій, який перевіряє рівень кисню в крові пацієнта і видає сигнал тривоги, як тільки він виявляє найменшу небезпечну зміну. Такий, на перший погляд, нехитрий і невеликий прилад, як виявилося, має досить-таки складний принцип роботи. Якщо описувати в двох словах, то пульсоксиметр складається з декількох основних деталей: датчика зі світлодіодами (дві різні хвилі – інфрачервона і червона), мікропроцесора і дисплея.

Датчики налаштовані спеціальним чином, в процесі включення приладу вони випромінюють світло, яке проходить через тканини і поглинається кров'ю. Ступінь поглинання буде прямо залежати від ступеня насиченості киснем гемоглобіну в крові. Всі дані обробляються мікропроцесором і подаються на дисплей у вигляді цифрових значень або графіків. Зазвичай прилад запам'ятовує попередні значення, які дозволяють вивчати всю історію хвороби наочно. Без них неможливий моніторинг за показниками життя малюка. І так важливо, щоб у кожного малюка був свій прилад.

Інфузійна терапія нині є одним з найважливіших лікувальних заходів під час виходжування недоношених діток, покликана вирішувати широке коло медичних завдань. Жодна з сучасних методик інтенсивної терапії і реанімації не обходиться без застосування інфузії. Вона забезпечує введення медикаментів і харчування діткам. Сучасна інфузійна терапія у багатьох випадках вимагає введення препарату протягом тривалого часу мікродозами, що технічно неможливо без інфузійних шприцевих насосів дозаторів (інфузоматів) для інфузійної терапії. Це найбільш перспективні пристрої, що дозволяють точно розрахувати необхідну дозу і швидкість введення лікарського засобу, а також захищають від попадання в вену повітря після закінчення процедури. Інфузійний насос грає важливу роль в клінічній практиці при лікуванні передчасно народжених дітей – він дозволяє вводити препарати в точно розрахованому дозуванні, уникаючи її перевищення. Шприцеві насоси (інфузомати) – це те, без чого неможливо виходити дитину.

На жаль, рівень фінансування державою наших лікарень залишає бажати кращого. У лікарів просто немає обладнання, щоб допомогти всім. Наше завдання виправити це. Мета цього проєкту – придбати пульсоксиметр у відділення інтенсивної терапії новонароджених Херсонської міської дитячої клінічної лікарні ім. О.С. Лучанського та інфузійний насос у відділення реанімації Одеської дитячої лікарні ім. академіка Б.Я. Резніка, щоб сучасного обладнання вистачало всім діткам, і всі малюки отримали належний догляд і допомогу.

Підтримати цей проєкт можна також, відправивши SMS-повідомлення на номер 88001, що існує, аби допомагати закладам охорони здоров'я, а саме: придбання, обслуговування та ремонт медичного обладнання. Після відправлення SMS на номер 88001, 20 гривень з Вашого рахунку зарахуються на цей проєкт. Подробиці тут

ID: 5405
Підтримали
Благодійна допомога
01.12.2019 18:18
8934,56 грн.
Анонім А
01.12.2019 16:49
101,83 грн.
Іван Василиків
01.12.2019 07:19
10,18 грн.
Благодійна допомога
01.12.2019 01:46
200,00 грн.
Благодійна допомога
01.12.2019 00:40
25,55 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Не пройди повз Артемка. 5
Підтримати
Здоров'я
Не пройди повз Артемка. 5
9-річний Артемко досі потребує маминої турботи, як мала дитина: їсти, рухатись та навіть дихати він може…
Артем втратив слух унаслідок автокатастрофи
Підтримати
Здоров'я
Артем втратив слух унаслідок автокатастрофи
Артему 18 років. Хлопець народився в багатодітній сім'ї, має ще четверо братів і сестер. Коли йому було …
Емілія буде посміхатися. 2
Підтримати
Здоров'я
Емілія буде посміхатися. 2
4-річна Емілія дуже активна, життєрадісна та позитивна. Дівчинка дуже любить веселитися і, попри хворобу…
Спектроскоп для немовлят в Інститут педіатрії
Підтримати
Здоров'я
Спектроскоп для немовлят в Інститут педіатрії
Завдяки проєкту ми закупимо ближній інфрачервоний спектроскоп (NIRS) для Інституту педіатрії, акушерства…
Показати всі