Коли сенсори життєво необхідні
- Про проєкт
- Донори
- Звіти та документи1
- Коментарі
Діагноз "важка форма діабету" лікарі поставили Євгенію, коли хлопцю було 5 років. Від народження хлопчик зростав дуже хворобливою дитиною. Ще коли йому було 4 дні від народження, лікарям прийшлося вводити ін’єкційні антибіотики, оскільки в малечі виникла пухирниця новонароджених. Хлопчик постійно перебував у лікарнях, адже звичайний нежить переростав у гострі респіраторні захворювання, які потребували введення антибіотиків.
У 5 років Євгеній почав дуже швидко втрачати вагу, у хлопця піднявся рівень ацетону. Батьки тоді думали, що це звичний стан для діток його віку, проте ряд аналізів показав, що все значно гірше. У Євгена виявили цукровий діабет 1 типу. Відтоді Євгенію необхідний суворий глікемічний контроль, інакше виникає високий ризик для життя хлопця. У його сім'ї ні в кого не було такого діагнозу, важко було зрозуміти, як жити далі, дитина стала інсулінозалежною, кожен вуглевод необхідно прораховувати, контролювати навантаження та емоційний стан, а головне – сприйняти те, що це невиліковна хвороба.
Батько дитини з сім'єю не проживає та участі в житті Євгенія не бере. Тому всі клопоти лягли на плечі матері. Євгеній – дуже позитивний і добрий хлопчик, він навчається в 5 класі. Найбільше любить математику, і це йому дуже допомагає прораховувати, скільки вуглеводів у їжі та скільки одиниць інсуліну необхідно колоти. Але як усі діти, Євгеній може загратися і вчасно не відреагувати на низький рівень цукру, тому вже декілька разів хлопчик втрачав через це свідомість. Підступність гіпоглікемії полягає в тому, що коли падає цукор, дитина вже не здатна попросити про допомогу. В такий момент тіло відмовляє, координація порушується, мовлення утруднюється. Тому Євгеній потребує постійного моніторингу цукру, а це до 20 проколювання пальців для забору крові вдень і вночі, періодичний нагляд у лікарів, аналіз різних гормонів, проходження курсу лікування для підтримки печінки та діабетичної нейропатії.
Мама хлопчика просить допомоги, щоб забезпечити сина сенсорами моніторингу цукру в крові, які дають змогу бачити рівень цукру кожних 5 хвилин без проколювання пальчиків, що допоможе кращому контролю. В 11-річного Євгенія є дві дорослі мрії: щоб швидше закінчилась війна та стати науковцем, щоб знайти ліки проти цукрового діабету.
Повне ім’я: | Мацеплюк Євгеній Ігорович, 06.01.2014 р. |
Місто: | Рівне |
Діагноз: | інсулінозалежний цукровий діабет 1 типу |
ID: | 10179 |
Твоя допомога, як ніколи, потрібна. Підтримай проєкт, щоб додати в цей світ трішки добра!
Підтримати