Марійці потрібне дитинство
Марійці потрібне дитинство
Завершений

Марійці потрібне дитинство

Проєкт здійснює
Розпочато: 03.10.2014
Кіровоград
Завершений
Всього зібрано
112010,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
112010,00 грн.
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram
Опублікувати на Facebook Опублікувати у Telegram

Марійка дуже активна і весела. Це дуже радісно. А от її діагноз "есенціальна тромбоцитемія (рецидив)" – абсолютно не радісно. Це рідкісне захворювання, яке характерне для літніх людей. Якщо коротко, то есенціальна тромбоцитемія – це коли кістковий мозок починає барахлити і в організмі людини з'являється занадто багато тромбоцитів, а вони можуть утворити тромб. Марійка вже пережила "хімію" і пересадку кісткового мозку, проте тепер їй потрібна ще одна пересадка. 

Що вам розповісти про карооку Марійку Варич, щоб швидко й зрозуміло? У листопаді Марії виповниться 4 роки. Вона з мамою, татом, бабусею і Лунтиком живе в Кіровограді. Ну як живе. По-особливому, в якомусь іншому світі. Тут треба пояснення. В світі маленької Марії нормально ковтати великі таблетки, здавати болючі аналізи, лежати під крапельницею та відчувати біль. Це не тому, що Маша хворіє в принципі, а тому що вона хворіє з 1,5 місяців і абсолютно не підозрює, що в інших людей є якесь інше життя.

Маша ніколи не ходила в дитсадок і гуляє на дитячих майданчиках лише тоді, коли там немає інших дітей. Ну, дітей вона, звісно, бачить і навіть грає з ними. Але це хворі діти, такі ж, як Марія – в масках, без волосся, з крапельницями і так далі. Пам'ятаєте про інший світ, так?

Маша любить грати в лікаря – лікує своїх ляльок і іграшкових тварин. Перев'язки їм робить, уколи, крапельниці всякі ставить, пігулки дає. Може, Маша пограла б в кого-небудь ще. Приміром, в виховательку або вчительку Діну Іванівну, або в повара тітку Галю, або в дресирувальницю Оксану. Але поки Маша проводить свої дні в усіляких лікарнях, боюся, її іграшки не будуть вчитися, вони будуть тільки лікуватися.

Ще Маша дуже хоче рожевий рюкзак. Не прямо зараз, а коли піде в школу, як її двоюрідна сестра. Взагалі, Маша в дитячий садок хотіла піти, але з садком, здається, вже не складеться через слабке здоров'я. Так що вчимо цифри, букви і чекаємо школу. І рожевий рюкзак.

Проблеми у Маші з'явилися в 1,5 місяці. Дівчинці довго не могли поставити діагноз, а потім ще й чекали, щоб їй було хоча б 6 місяців для початку хіміотерапії. Потім Маші зробили пересадку власного кісткового мозку. Потім були 6 місяців відносного здоров'я та контрольних аналізів, а потім – в лютому 2014 року – рецидив. Зараз Маші шукають нерідного донора, щоб зробити пересадку ще раз. Все життя на таблетках сидіти не можна – у Маші вже почалися серйозні проблеми з печінкою, слабкий імунітет. Всі органи починають потихеньку здавати через таку кількість хімії в маленькому дитячому організмі.

Якщо коротко, то есенціальна тромбоцитемія – це коли кістковий мозок починає барахлити і в організмі людини з'являється занадто багато тромбоцитів. Занадто багато – це 1,000,500 / мкл проти норми в 300,000 / мкл, як це було у Марії. А погано це тому, що тромбоцити нагромаджуються, кучкуються і можуть утворити тромб. Ще ця хвороба стає причиною сильних кровотеч, найсильніших головних болей і поганої роботи органів. Всі ці побічні ефекти здатні вбити дитину. Щоб цього не сталося, потрібна пересадка кісткового мозку.

Хто нам допоможе з пересадкою: італійська клініка в Пізі – туди вже відправлена Маріїна кров на типування. До речі, Маша абсолютно не проти того, щоб поїхати в Італію, бо їй дуже хочеться політати в літаку, ну і море побачити. Ну а те, що там, в Італії, доведеться знову лікуватися, так це не проблема – адже Маша по-іншому поки і не вміє.

Що потрібно нам: 115 000 євро, щоб пересадка все ж відбулася, щоб показати Марії, що дитинство – це класно і весело, і щоб до школи з рожевим рюкзаком. І щоб улюблену м'яку іграшку Лунтика не довелося викидати, як це було з усіма іншими іграшками. І щоб улюблена бабуся теж була здоровою і не хапалася за серце через надмірне хвилювання. І щоб котик і собачка в будинку. Щоб життя нормальне. Щоб життя взагалі.

У батьків Маші було 5 000 євро, які вони витратили на типування крові. Більше взяти нізвідки. 

На УББ ми збираємо частину коштів у розмірі 500 000 грн. Одній сім'ї не впоратися і не назбирати такої суми. Вони потребують вашоъ допомоги!

 

ПІБ: Варич Марія Костянтинівна, 03.11.2010 р.

Місто: Кіровоград

Діагноз: есенціальна тромбоцитемія

ID: 1111
Підтримали
Благодійна допомога
15.01.2015 16:15
50,00 грн.
Благодійна допомога
15.01.2015 16:06
1379,31 грн.
Благодійна допомога
09.01.2015 14:21
333,00 грн.
Благодійна допомога
31.12.2014 17:14
100,00 грн.
Благодійна допомога
30.12.2014 20:40
10,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Допомогти може кожен

Допомогти простіше, ніж ви думаєте. Створіть власну кампанію збору коштів та діліться з друзями.
Разом ми швидше збираємо гроші!

Створити кампанію
Схожі проєкти
Допомога діткам з інвалідністю
Підтримати
Здоров'я
Допомога діткам з інвалідністю
Завдяки цьому проєкту ми закупимо 20 спеціальних ліжок у Знамʼянський будинок-інтернат, де проживають ді…
По той бік почуттів. 2
Підтримати
Здоров'я
По той бік почуттів. 2
Коли Михайлику виповнилося півтора року, його ніби підмінили: зникла посмішка, пропали звуки та лепіт. Х…
Кураж: Mental Health 2
Підтримати
Здоров'я
Кураж: Mental Health 2
У серпні Кураж профінансує з прибутку проєкт у сфері ментального здоров'я «Мобільна психологічна бригада…
Ліки для сімей-переселенців
Підтримати
Здоров'я
Ліки для сімей-переселенців
Завдяки цьому проєкту ми забезпечимо 80 ВПО, які наразі проживають у Києві, необхідними ліками. Знаємо, …
Показати всі