Подаруйте Насті світло!
Подаруйте Насті світло!
Завершений

Подаруйте Насті світло!

Проєкт здійснює
Розпочато: 09.09.2015
Донецьк
Завершений
Всього зібрано
350849,92 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
350849,92 грн.

Кажуть, біда не приходить одна. У сім’ю Чернових одночасно прийшли хвороба двох дітей, війна, біженство. Настусі з Донецька виповнився лише рік, а з 1,5 місяців вона та її батьки ведуть боротьбу з ретинобластомою обох очей, щоб зберегти дівчинці зір. Лікарі в Україні запропонували тільки видалення очей. Але сім'я стала шукати і знайшла лікарів, які можуть вилікувати дівчинку і зберегти обидва ока.

Настуня – друга дитина в сім'ї Чернових, яку вразила ретинобластома. У старшого брата, 7-річного Максима, лікування закінчилося видаленням обох очей і тотальною сліпотою. У зв'язку з військовими діями в Донецьку батько втратив роботу, сім'я змушена була виїхати з міста та  жити у родичів.

"У 2007 році у нас народився син, Максим, - пише мама Настусі й Максима. - Все було нормально, нічого не віщувало біди. У 3 місяці, як і всі діти, пройшли огляд у лікарів, ніяких відхилень зі здоров'ям не виявили. Але потім я почала помічати, що Максим не тягнеться за іграшками, поводиться якось не так, але я й уявити не могла, що він не бачить! Незабаром Максиму поставили діагноз в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова в Одесі. Ретинобластома – рак сітківки обох очей. Почалися незліченні курси хіміотерапії, а в рік йому видалили обидва ока. Пережити все це було дуже важко, але ми намагалися не показувати синові свої страждання, щоб він не відчував себе безпорадним. Цього року Максим закінчив перший клас школи для незрячих та слабозорих у м. Слов'янську. Вчителі його хвалять, кажуть, що здатний хлопчик.

Ми з чоловіком довго не наважувалася на другу дитину, але вивчивши матеріали про цю хворобу, дізналися, що у здорових батьків ймовірність повторення діагнозу дуже мала. І народили дівчинку. Назвали Анастасією. Народилася здоровенька... Але через місяць діагноз повторився: ретинобластома обох очей. Ми поїхали в клініку Філатова, там підтвердили діагноз і запропонували видалити оченята. Навчені гірким досвідом, ми стали шукати інші можливості.

Поспілкувавшись із людьми з подібними проблемами, дізналися, що за кордоном це лікується без видалення ока. З 3-x місяців і донині Настя лікується в Швейцарії у професора Муньє в госпіталі "Офтальмік". Тут не тільки зберегли дівчинці очі, а навіть залишили зір. Динаміка лікування досі була позитивна.

Серед усіх наших бід є ще одна – війна. Ми жили в Донецьку. Коли почалися обстріли, виїхали і жили у родичів. Зараз повернулися до Макіївки – там у нас невеличка квартирка, але своя. Максим продовжить навчання у Слов’янську.

На новий курс лікування госпіталь нам виставив рахунок у розмірі 25 000 швейцарських франків. Для звичайної сім'ї це просто захмарна сума. Чоловік за професією будівельник, але через війну залишився без роботи. Єдине джерело доходів – допомога по інвалідності на Максимка і на Настуню. Перебиваємося тимчасовими заробітками.

Наша родина сподівається і вірить, що Ви не залишитесь байдужими до нашої біди. З повагою, сім'я Чернових"

 

ПІБ: Чернова Анастасія Андріївна, 03.09.2014

Місто: Донецьк

Діагноз: двостороння ретинобластома (рак сітківки обох очей)

ID: 1712
Підтримали
Благодійна допомога
10.02.2016 11:39
50,00 грн.
Аліна Дерик
09.02.2016 23:44
50,00 грн.
Благодійна допомога
09.02.2016 20:59
10,00 грн.
Благодійна допомога
09.02.2016 18:41
80,00 грн.
Благодійна допомога
08.02.2016 21:32
50,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Розгадати Настіну загадку
Підтримати
Здоров'я
Розгадати Настіну загадку
Десятирічна Настуся – загадка для лікарів. Розгадати її можуть лише генетики, але вартість обстеження не…
Мрію про свій перший крок. 2
Підтримати
Здоров'я
Мрію про свій перший крок. 2
Це маленька Єва, і вона мріє про свій перший крок. Дівчинка хворіє на ДЦП, тому поки самостійно крокуват…
Острівець спокою під час війни
Підтримати
Здоров'я
Острівець спокою під час війни
Завдяки проєкту ми забезпечимо творчу майстерню дерев'яного декору Woodins всім необхідним, щоб діти там…
Хай працює лабораторія життя!
Підтримати
Здоров'я
Хай працює лабораторія життя!
Для порятунку нового життя все повинно бути готове завчасно!
Показати всі