Пораненим бійцям – гідні умови лікування
Пораненим бійцям – гідні умови лікування
Завершений

Пораненим бійцям – гідні умови лікування

Проєкт здійснює
Розпочато: 03.02.2015
Київ
Завершений
Всього зібрано
96597,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
96597,00 грн.

Зараз в Україні ведеться інтенсивна робота з відновлення лікарень та забезпечення їх усім необхідним. Проте є одна категорія важкопоранених, у яких пошкоджено головний чи спинний мозок. Наразі в Україні немає жодного відділення, яке спеціалізується саме на поранених, які знаходяться в комі, і їх роззосереджують у вільні палати шпиталю. Ціль нашого проєкту – створення нового відділення інтенсивної терапії і реанімації для важкопоранених, які перебувають у стані коми. 

 

Поки що хлопці перебувають на лікуванні в непристосованих для їхнього стану приміщеннях. Та ми вже почали капітальний ремонт приміщень, які госпіталь надав для нового відділення. На платформі УББ ми збираємо кошти для придбання у відділення нової системи кондиціонування та вентиляції вартістю майже 100 тисяч гривень.

Що таке гідність? Занесений снігом дореволюційний корпус Інфекційного відділення Головного військового клінічного госпіталю. Сходи. Реанімація. В сірій палаті, що відгороджена від коридору старими білими дверми з дерева, блимають сигнали моніторів. Вони зчитують інформацію, яку подає тіло молодого худенького хлопця. Як працює серце? Чи дихає самостійно? Як поводить себе мозок?

Стеля в палаті потріскана від постійних протікань, в кутках усе покрито грибком. Роздутий та порваний лінолеум в коридорі і всюди той сірий колір безвиході, від якого не сховатись. Ремонт тут не робився більше ніж 30 років.

Пацієнт цього не бачить. Майже шість місяців хлопець не приходить до тями після травми, отриманої в зоні АТО. Його голова схилилась вбік та не рухається, його бліді руки спокійно лежать на білих простирадлах. Шість місяців, як усе це бачить його мама. Вона приходить до сина кожного дня, разом з медпрацівниками миє його, робить спеціальний масаж, розмовляє із ним. Син мовчить. Сісти мамі нема де. Перепочити трохи у цьому відділенні – теж. Вона відпочиває у сестринській кімнаті.

Таких бійців в лікарні і по Україні вже немало. Усі вони мужньо воювали спочатку в зоні АТО, а тепер мужньо чіпляються за життя в госпіталі. Та про них не дуже голосно говорять ЗМІ, тому що є ті, кого вже зараз треба оперувати, протезувати, ставити на ноги. Госпіталь робить що може, але він не в змозі зробити все: поранених дуже багато.

Діагноз і стан таких пацієнтів – не вирок. У кожного з хлопців є шанс якщо не на повне одужання, то хоча б на часткове відновлення основних функцій організму. Все залежить від рівня допомоги, яку вони отримуватимуть. Наразі вони потребують цілодобового і особливого лікування та реабілітації: штучна вентиляція легенів, санація бронхолегеневої системи, застосування системного гемодіалізу, харчування через зонд, профілактика пролежнів і багато іншого. Складний комплекс процедур вимагає концентрації в одному місці фахівців та необхідного обладнання.

І ми створимо таке відділення. Нам потрібні системи кондиціонування, будівельні матеріали, спеціальне медичне обладнання, меблі. Кошторис чималий, та ми намагаємось економити, де це можливо: наприклад, демонтаж старих приміщень робили силами волонтерів, частину будівельних матеріалів та меблів купують для нас різні фірми та благодійники.

Ми ж пропонуємо вам долучитись до закупівлі нової системи кондиціонування та вентиляції – однієї з найважливіших статей витрат. Таку суму легко подолати за допомогою благодійників та інформаційного розповсюдження.

Приєднуйтесь до нашого проєкту. Бійці заслужили на те, щоби до них та родичів ставилися достойно, у час, коли вони найбільш беззахисні. Давайте допоможемо їм разом!

ID: 1308
Підтримали
Благодійна допомога
21.03.2015 13:10
960,00 грн.
Благодійна допомога
21.03.2015 10:03
50,00 грн.
Благодійна допомога
20.03.2015 23:43
50,00 грн.
Благодійна допомога
20.03.2015 22:20
100,00 грн.
Світлана Житкова
20.03.2015 22:17
100,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Аптечка для бабусі та дідуся
Підтримати
Здоров'я
Аптечка для бабусі та дідуся
Наш проєкт покликаний закупити 26 аптечок із базовими лікарськими засобами, які використовуються як ліки…
Допоможіть дихати дітям із муковісцидозом!
Підтримати
Здоров'я
Допоможіть дихати дітям із муковісцидозом!
Завдяки цьому проєкту ми придбаємо апарат SIMEO, призначений для значного полегшення симптомів муковісци…
Подаруйте мамі Машу! 8
Підтримати
Здоров'я
Подаруйте мамі Машу! 8
Мамі Маші сниться, що її донька бігає і розмовляє. Але це тільки сон… Їй вже 19, і хоча ментально дівчин…
Право на вільний рух
Підтримати
Здоров'я
Право на вільний рух
Від самого народження Марійка виборює своє право на вільний рух. Регулярні курси реабілітації покращують…
Показати всі