Рятівний кисень для немовлят
Рятівний кисень для немовлят
Завершений

Рятівний кисень для немовлят

Розпочато: 16.02.2021
Суми
Завершений
Всього зібрано
30667,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
30667,00 грн.

Якщо дитина дуже поспішає побачити цей світ і народжується раніше 28 тижня, то їй доводиться докладати великих зусиль для того, щоб дихати. Його легені незрілі, "нерозкриті". Такі малюки виходжуються в реанімації з використанням апарата штучної вентиляції легенів до того моменту, коли дитина почне справлятися з цим завданням самостійно. А станеться це може як на 4-7 день життя, так і через 1-2 місяці. Але на жаль, його потреба в кисні залишається, тільки тепер він отримує кисень через маску.

Кисень – "палиця з двома кінцями". З одного боку, кисень захищає всі клітини незрілого організму від патологічних наслідків гіпоксії, сприяє повноцінному росту та розвитку клітин головного мозку, сердечка, нирок та інших органів. З іншого боку, якщо кисень потрапляє в організм дитини в надмірній кількості, він здатний спровокувати "кисневий вибух" з утворенням великої кількості токсичних речовин, які пошкоджують і вбивають клітини, викликаючи розвиток важких уражень центральної нервової, дихальної та імунної систем. Кисень не підігрівається, але не зволожується, убивчо впливає на клітини легеневої тканини, зменшує вироблення життєво необхідного речовини – сурфактанту, порушує тонус судин і змінює кровопостачання легеневої тканини.

Це провокує розвиток бронхо-легеневої дисплазії, у зв'язку з чим діти залишаються залежними від кисню кілька місяців і змушені перебувати в стаціонарах тривалий час. Крім того, в надмірній кількості висока концентрація кисню в суміші, якою дихає дитина, призводить до ураження судин сітківки з наступною частковою або повною сліпотою дитини. Підігрів, зволоження і чіткий контроль над концентрацією кисню запобігають розвитку таких важких ускладнень у передчасно народжених дітей, покращують їх розвиток і якість життя.

Відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, яке спеціалізується на наданні допомоги недоношеним дітям, має негайну потребу в спеціальних системах для кисневої терапії зі зволожувачами, підігрівниками і пристроями для регулювання концентрації кисню, завдяки чому лікарі зможуть запобігати розвитку важких наслідків неконтрольованої кисневої терапії.

ID: 6881
Підтримали
Благодійна допомога
20.04.2021 20:27
6341,47 грн.
Благодійна допомога
20.04.2021 16:50
200,00 грн.
Стас
20.04.2021 15:07
254,58 грн.
Сергій Ярош
20.04.2021 14:54
200,00 грн.
Благодійна допомога
20.04.2021 10:03
101,83 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Допоможіть Саші стати на ноги!
Підтримати
Здоров'я
Допоможіть Саші стати на ноги!
У Сашка ДЦП, і він потребує операції на колінах (спочатку на одному, а згодом на іншому), оскільки вони …
Боротьба за можливість дихати
Підтримати
Здоров'я
Боротьба за можливість дихати
Страшна хвороба Дюшенна позбавила Ярослава здатності ходити. На жаль, серцеві та дихальні м’язи хлопчика…
Лікування для маленького Іллі. 2
Підтримати
Здоров'я
Лікування для маленького Іллі. 2
Ілля після народження цілих 13 днів пробув під апаратом ШВЛ, 3 дні на неінвазивній вентиляції, а згодом …
Хочу сам читати улюблені книги! 3
Підтримати
Здоров'я
Хочу сам читати улюблені книги! 3
4 роки тому в новонародженого Марка діагностували ураження ЦНС, судомний синдром та ішемічну нефропатію.
Показати всі