Щоб зберегти дитячі життя
Щоб зберегти дитячі життя
Завершений

Щоб зберегти дитячі життя

Розпочато: 22.03.2023
Хмельницький
Завершений
Всього зібрано
131200,0 грн.
Зібрано у відсотках
100%
Потрібно
131200,00 грн.

У відділенні виходжування новонароджених Хмельницької обласної лікарні* за рік проходять лікування понад 300 малят. Іноді їх вага сягає 500-2500 грамів. 80% з них потребують кисневої підтримки. Але кисень, крім своїх лікувальних властивостей, має і багато побічних ефектів. Щоб отримати позитивний ефект від кисневої терапії, треба визначати насичення крові і тканин киснем спецприладом – пульсоксиметром. Мета проєкту – придбати у відділення два таких медичних прилади.

Відомо давно, що гіпоксія (нестача кисню) вражає всі органи незрілої дитини та має незворотні негативні наслідки для подальшого розвитку немовля. Негативний вплив на незрілий організм має також і гіпероксія (перенасичення тканин і органів киснем).

Пульсоксиметр має спеціальний датчик, який приєднується до дитини та відслідковує на скільки відсотків кров насичена киснем. Лікар чи медсестра, маючи такі дані, може корегувати відсоток кисню, який подається дитині в залежності від індивідуальних потреб кожного малюка. Ще вкрай важливо те, що у недоношених малюків часто трапляються затримки дихання (апное). Вони можуть бути фізіологічними, внаслідок незрілості та патологічними. Цей стан може призвести до летальних наслідків, а за допомогою сигналу пульсоксиметра затримку дихання можна розпізнати одразу та вжити необхідних заходів, щоб дитинка почала знову дихати. Крім цього, пульсоксиметр показує частоту серцевих скорочень дитини, що є просто надзвичайно важливим у виходжуванні недоношених діток. Адже у незрілих малюків часто виникають аритмії (перебої в роботі серця), які дуже важко діагностувати без моніторингу. Тобто неможливо виходжувати недоношену дитину без спостереження за вкрай важливими показниками, такими як насичення крові киснем та частота серцевих скорочень.

Через брак новітнього обладнання ці функції виконують медичні сестри, які чергують біля дітей цілодобово, проте буває так, що на одну медсестру в палаті може припасти 4 маленьких пацієнти, які потребують спостереження. У медсестрах ми впевнені, але приділяючи увагу одній дитині, в іншої дитини можуть відбутися зміни, які просто фізично будуть непомітними. А завдяки пульсоксиметрам ми почуємо сигнал про допомогу вже на перших секундах. Чи варто нагадувати про вчасну допомогу?

Маючи такі прилади, як пульсоксиметри, ми зможемо ефективно виходжувати недоношених діток. Інвалідизація їх суттєво зменшиться та поліпшиться якість життя. Ми сподіваємося на Вашу підтримку! Немає нічого кращого в світі, ніж щаслива дитина!

*Повна назва лікарні: Комунальне некомерційне підприємство "Хмельницька обласна лікарня" Хмельницької обласної ради (КНП "ХОЛ")

ID: 8645
Підтримали
Monobank
10.04.2023 18:28
3227,86 грн.
Monobank
10.04.2023 18:27
60000,00 грн.
Андрій
10.04.2023 15:28
2500,00 грн.
Благодійна допомога
10.04.2023 09:21
20,00 грн.
Благодійна допомога
09.04.2023 22:02
100,00 грн.
Усі донори

Зроблено - звіти готові,
проєкт завершено.

Спасибі вам за вашу підтримку!

Зроблено - звіти готові

Схожі проєкти
Мамо, ти будеш радіти моїм успіхам!
Підтримати
Здоров'я
Мамо, ти будеш радіти моїм успіхам!
Богдан – єдина дитина, і зрозуміти, що щось іде не так з розвитком, батькам було непросто, адже візуальн…
Артем мріє перемогти епілепсію і вільно дихати. 2
Підтримати
Здоров'я
Артем мріє перемогти епілепсію і вільно дихати. 2
До 9 місяців Артем був здоровою дитиною, але з годом у нього стався перший напад, який тривав одну годин…
Щире прохання про допомогу для Вадима
Підтримати
Здоров'я
Щире прохання про допомогу для Вадима
Вадимові 12 років, у нього спастична форма ДЦП (дитячий церебральний параліч), і йому необхідно проходит…
Війна забрала усе: допомога ВПО з Луганщини
Підтримати
Здоров'я
Війна забрала усе: допомога ВПО з Луганщини
Завдяки проєкту ми закупимо електрокардіограф, медичну кушетку та холодильник для зберігання медикаменті…
Показати всі